Страница 23 от 54 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #331

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от demiro
    Много лесно става от "Хотел менюто"
    1.Задържаш "-/V" от панела на ТВто и едновременно натискаш бързо 3 пъти "AV" от дистанционното.
    2.Настройките в това меню са елементарни и полезни.Даваш на "Hotel Mode"-ON
    3.След това от "Initial INPUT" избираш кой вход да ти се показва при пускане на ТВто.
    4.Оттук могат да се направят ограничения,като максимална сила на звука;заключване на бутони или дистанционно,абе полезно е много.
    Тествано от мен,работи прекрасно и коректно всичко.
    Успех!
    Много ти благодаря !
    А има ли начин , пак от някое сервизно меню , по подразбиране на HDMI входа да ми се включва аспект точен екран , защото винаги тръгва на 16:9 ?
    И един друг въпрос - не би ли трябвало при включване на устойство свързано към телевизора с HDMI кабел , телевизора автоматично да превключва на този вход - както е при скарт кабела ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #332

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от emil22
    ....
    А има ли начин .....
    Нещо не разбрах може би точно какво имаш в предвид,но...
    Настройките за аспекта в режими ТВ и AV са заедно,а за HDMI входа са автономни,т.е. ако го оставиш на "точен екран",при следващото пускане трябва да е на този аспект.По вторият ти въпрос,отговора е НЕ,само на скарт и ВИЕРА линк.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #333

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Винаги като го пускам през HDMI тръгва в 16:9 аспект


    ... въпреки ,че е зададен точен екран



  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #334

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Хаха,че как няма да тръгва,като ти го стартираш на канал с широкоекранно излъчване.Значи в режим "точен екран" ако сигнала е 4:3 ще ти изписва "точен екран" ,но ако е 16:9 сигнала ще ти пише "широк екран".Всичко е нормално при теб.Това със "Скай стар HD" ли го гледаш,за да се убедиш в горното пробвай да оставиш преди спиране на някой друг канал от "Астрата",който излъчва на 4:3

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #335

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от demiro
    Хаха,че как няма да тръгва,като ти го стартираш на канал с широкоекранно излъчване.Значи в режим "точен екран" ако сигнала е 4:3 ще ти изписва "точен екран" ,но ако е 16:9 сигнала ще ти пише "широк екран".Всичко е нормално при теб.Това със "Скай стар HD" ли го гледаш,за да се убедиш в горното пробвай да оставиш преди спиране на някой друг канал от "Астрата",който излъчва на 4:3
    Еее първо това пробвах - логично е .
    На какъвто и канал да го стартирам , без значение в какъв формат е - винаги тръгва на 16:9 .
    Пробвал съм всичко , дори от сат.приемника като променя формата на картината на 4:3 , телевизора пак тръгва на широк екран .
    Не знам , може пък да е нормално това ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #336

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Аз на HDMI съм изкарал само компа и тръгва на режима,на който съм го оставил.Иначе през скарт съм включил сат приемник,като там гледам на "точен екран" и когато включа приемника на канал с 16:9 ми изписва "широк екран",но ако го пусна приемника на канал с излъчване в 4:3 си преминава отново в "точен екран".А като пуснеш компа примерно само да ти показва десктопа и след това включиш ТВто,пак ли ти се включва на "широк екран"?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #337

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от demiro
    Аз на HDMI съм изкарал само компа и тръгва на режима,на който съм го оставил.Иначе през скарт съм включил сат приемник,като там гледам на "точен екран" и когато включа приемника на канал с 16:9 ми изписва "широк екран",но ако го пусна приемника на канал с излъчване в 4:3 си преминава отново в "точен екран".А като пуснеш компа примерно само да ти показва десктопа и след това включиш ТВто,пак ли ти се включва на "широк екран"?
    Да , през скарт кабел и при мен е така и е много удобно , но през HDMI трябва ръчно да си сменявам аспекта ... но не е болка за умиране , все пак картината и звука са доста по качествени през HDMI . Просто питах дали е нормално . Нямам как да пробвам с компютъра как е - ползвам плазмата само за гледане на ТВ .
    И още нещо да допълня - през HDMI не работи Auto аспект , а също и не излиза телетекст на телевизора .
    Като пробвам с други устройства , освен сателитния приемник , а също и с друг HDMI кабел - ще пиша дали има някаква промяна .

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #338

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    При мен също на HD плеър през HDMI тръгва само в режим WIDE. Естествено в случая това ме устройва защото и сигнала, който гледам е 16:9. През HDMI Auto режима за аспекта не работи, но в крайна сметка става дума за натискането на 1 бутон.
    Повече бих се зарадвал на запаметяване на настройките на всеки вход индивидуално. Сега съм настроил 3-те различни режима /Dinamic, Normal, Cinema/ съответно за гледане на цифрова кабелна, ДВД, HD филми. Иначе трябва при всяка промяна на сигнала да ръчкам настройките, което е адски досадно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #339

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Странна работа. Преди 2 седмици изгоря приемника на MSAT незнайно от какво просто изобщо нищо не светваше като го вклчиш. След ремонта му забелязах, че образът на тв-то е доста по-пикселизиран. Като цветове пак си е както преди, но всичко е на едни буци, без значение от канала. Не ми се закача пак ПС-то да видя как ще се вижда през него, но дано да е от приемника. Да не би да съм разбутал някакъв режим на работа или някакви настройки? Долу горе по това време трябваше да са станали 200 часа рабта, че даже и повече, само дето вместо да се подобри картината, стана много по-ужасна. Някакви идеи? То се е видяло, че ще закачам пс-то, но все пак...

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #340

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Щом след като си сменил приемника се е развалил образа значи проблема определено е от него. Опитай даа вържеш на същия вход някакъв двд плеър със същия кабел. Ако всичко е ОК връщай приемника.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #341

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Не съм сигурен, че проблемът се е появил точно след смяната, просто тогава го забелязах. Много рядко гледам ТВ на него, той е при нашите и съвсем случайно забелязах пикселосаната картина. Предполагам приемника е изгорял от токов удар, защото и други познати от квартала са имали проблеми с ел. уредите. Доколкото разбрах от баща ми приемникът е бил ремонтиран... Ще закача ПС-то да вида дали ще има разлика, ако е от телевизора.... такъв проблем покрива ли се от гаранцията?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #342

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Да, покрива се, но не вярвам да е от това. По-вероятно е да е лош сигнала от кабелната.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #343

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Колеги, купих си XBOX360 и при опита ми да го пусна през HDMI, телевизора не изгря през нито един от наличните два порта. Каква може да е причината?

    Иначе през компонентен си работи на 480Р, 720Р и 1080i.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #344

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Сигурен ли си, че кабела работи?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #345

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Сигурен ли си, че кабела работи?
    За да се уверя, току що ходих да купя още един кабел, и с него не стана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 54 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе