Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
501. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    29 5.79%
  • PDP 42"

    301 60.08%
  • PDP 46"

    33 6.59%
  • PDP 50"

    121 24.15%
  • PDP 55"

    8 1.60%
  • PDP 65"

    4 0.80%
  • PDP 85"

    0 0%
  • PDP 103"

    5 1.00%
  • PDP 145"

    0 0%
  • PDP 152"

    0 0%
Страница 92 от 102 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1523
Like Tree14Одобрявам

Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    13
    #1366

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря за отговора. Утре ще тествам повече, че сега нямам възможност. Надявам се да няма проблем с телевизора, който не мога да диагностицирам...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #1367

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, един приятел ще си купува телевизор и аз естествено го посъветвах да търси плазма на Panasonic.
    Той се e спрял на TX-P42VT30(модел 2011), но все пак иска да чуе съвет дали е сполучлив модела и дали си заслужава или да се спре на телевизор от тази година.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #1368

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от the_archer Виж публикацията
    Здравейте колеги, забелязях един странен ефект/дефект на моя PANASONIC TX-P50ST50E.
    Към телевизора се подават сигнали от два източника, Blizoo през антенния вход и видео картата на компютъра през HDMI1.
    Докато се гледа телевизия, в някакъв момент, телевизора превключва към HDMI входа /там постоянно има сигнал, компа не се гаси/.
    Обратното явление за сега не съм забелязал. Странното е, че дори когато съм в менюто, отново самоволно превключва към HDMI порта.
    Не можах да установя някакво правило, може да гледам телевизия 1 час и да не се случи нито един веднъж, но един път започне ли, го прави много често, наоколо 2-3 минути.
    Някой да е забелязал подобно поведение на неговия телевизор ?
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Има някаква активно на HDMI входа и той сам се включва. Мисля че става ако не си преминал ръчно на ТВ от HDMI, a телевизора сам е превключил защото си спрял компютъра.
    При мен го прави само тогава.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Нормално е..щом телевизора детекне сигнал на HDMI порт, автоматично превключва на него.
    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Съгласен с горното, само при наличен сигнал от HDMI изхода на външна видеокарта.
    Телевизора, работещ на ТВ сигнал, при пускане на компютъра, автоматично превключва на HDMI порта му, свързан с този на видеокартата, като показва десктопа.
    Ако е свързан с HDMI порта на дънната платка /вграденото видео/ такова превключване не се осъществява.
    Моят 50VT30E, например, получава сигнали от:
    1. Антенен вход - цифрова по коаксиален кабел
    2. HDMI 1 - сигнал от външната видеокарта. При ползването му като дисплей за игри в 2D и 3D режими.
    3. HDMI 2 ARC - сигнал от ресивъра ми за домашно кино, предаващ картината от мултимедийният плеър.
    4. HDMI 3 - сигнал от СТБ на Виваком - цифрова ТВ по оптичен кабел.

    Въпросното дразнещо превключване е само при сигнал от компютъра. При никой друг не се осъществява.
    Решение на проблема, според мен, е когато няма да се ползва като комп. дисплей, да се деактивира от дисплей мениджъра на контроният панел на видеокартата.

    Мисля, че не това.

    Първо, lazarus18:--- Има някаква активно на HDMI входа и той сам се включва. Мисля че става ако не си преминал ръчно на ТВ от HDMI, a телевизора сам е превключил защото си спрял компютъра.
    При мен го прави само тогава.---

    Не пасва на това, което споделих. Активното го има винаги. Компютъра е включен постоянно.
    Това с ръчното преминаване не го схванах, но определено не е това.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Нормално е..щом телевизора детекне сигнал на HDMI порт, автоматично превключва на него.
    Не мога да се съглася с теб, няма начин нещо, което не работи както трябва да е нормално.
    Не е нормално при изрично издадена команда да се гледа сигнал от антенния вход, телевизора да превключва към друг източник.

    И двамата забравяте споделеното от мен по-горе, възпроизвежда нормално сигнала в продължение на около час, и после започва забавата на всеки 2,3-4 минути

    raziel66, според твоите наблюдения, това се получава само ако телевизора е свързан с допълнителна видео карта, ако е с вградената няма проблем. Вярно ли съм те разбрал?
    Това няма да го коментирам, защото е малко вероятно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    13
    #1369

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Първият проблем- телевизора е 50ст50 и..няма wireless вече..Не намира никакви wifi мрежи, а два лаптопа и 3 телефона откриват поне 10. Търсих ръчно през менютата, вадих кабела от тока за 10 мин...нищо не става...а до вчера си работеше безпроблемно..заминал WIFI адаптор или просто бъг? Някой с идея как да тествам или директно да го кашонирам и в магазина?

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #1370

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,
    и аз се сдобих с 50ste.Още го разработвам, но картината не е лоша.Основни забележки:
    1.Вграденият плеар е супер зле.Има проблеми с плейване на мачове и на някои филми също се забелязва едно влачене на картината.За мен не става за нищо.Но аз и не очаквах нещо голямо.Като цяло тв-то ще бъде свързано към пц и стб, така че това не е от значение.
    2.Относно медиа сървър, това е също голямо недоразумение,mkv не се откриват

    Но за мен картината е на 1во място , така че ще видиме след 3 седмици ,като се настрои оптимално ще пиша допълнително

    ПС твто не жужи,което е супер само на бял фон на слайдовете които пускам , но ако се гледа тв или филм е невъзможно да се чуе нещо

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1371

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от savas Виж публикацията
    Здравейте,
    и аз се сдобих с 50ste.Още го разработвам, но картината не е лоша.Основни забележки:
    1.Вграденият плеар е супер зле.Има проблеми с плейване на мачове и на някои филми също се забелязва едно влачене на картината.За мен не става за нищо.Но аз и не очаквах нещо голямо.Като цяло тв-то ще бъде свързано към пц и стб, така че това не е от значение.
    2.Относно медиа сървър, това е също голямо недоразумение,mkv не се откриват
    ...
    Вграденият плейър е страхотен! При мен MKV файловете се плейват супер, картината се разпъва на цял екран, а и българските им субтитрите са по-големи от тези на AVI файловете и се виждат ясно и четливо дори от 4 метра. Ползвам DLNA Twonki по Gegabit Ethernet от QNAP NAS и няма грам накъсване. В този смисъл проблемът е в ЗАУ-то!

    Извода - при необходимост прекодирайте си видео, аудио и субтитри, настроени за България в MKV формат с допустимите настройки за H.264/MPEG-4 AVC Level 4.2 (виж тук: H.264/MPEG-4 AVC - Wikipedia, the free encyclopedia ) и не използвайте нестандартни кодирания с по 8-10 контролни кадри, които не знам кой безумец създава и разпространява. В този формат няма проблем и при 60 fps FULL HD.
    Този пост е редактиран от rakim; 18-12-12 в 16:22.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1372

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko195 Виж публикацията
    Първият проблем- телевизора е 50ст50 и..няма wireless вече..Не намира никакви wifi мрежи, а два лаптопа и 3 телефона откриват поне 10. Търсих ръчно през менютата, вадих кабела от тока за 10 мин...нищо не става...а до вчера си работеше безпроблемно..заминал WIFI адаптор или просто бъг? Някой с идея как да тествам или директно да го кашонирам и в магазина?
    Сигурен ли си ?
    Пусни го на автоматично търсене на мрежа.

    Напиши подробно какво правиш.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1
    #1373

    Отговор: Panasonic LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,


    Нов съм в този форум, преди няколко дена си купих PANASONIC TX-P42UT50E, в последствие разбрах, че е трябвало да дам някой лев отгоре за да си купя ST серията, но...

    Сега ме интересува, може ли някой със същия телевизор или някой, който разбира от тези неща да ми каже как да го калибровам, за максимално хубава картина, днес си взех и HD приемника на Булсатком, и определено има разлика в качеството на картината .

    На всички, които ще ми откликнах, благодаря предварително!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #1374

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    През аналогов може да изкараш само стерео. Пробва ли да намалиш звука на телевизора докрай и да регулираш звука от системата ?
    Целта е колоните да са усилени на някакво средно ниво и с дистанционното на телевизора да регулирам силата на звука който се чува от колоните, а в момента с дист. на телевизора се регулира само звука на говорителите на тв.

    Как може да стане това?

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    13
    #1375

    Re: Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Знам как да търся wifi мрежата, но изглежда картата заби..Преди работеше без проблем, връзваше се към мрежата (виера кънект, открива наличните мрежи,избирам своята, парола и воала- всичко беше ок).
    Явно както забиват рутърите, така и безжичният адаптор на телевизора сдава багажа- УСПЯХ да реша проблема, като извадих HDD (WD my passport 750gb) и всички други входящи устройства, остана само захранване в контакта- изкючих го от тока за час и след това изглежда ТВ wifi адаптора се ресетна и проработи отново
    Надявам се информацията може да помогне на някой при подобен проблем, но искам да разбреа дали може да се тества wifi/lan адаптъра на ТВ-то за да изключим хардуерен проблем и да опитваме с ресет...Пожелавам на всички разбира се никога да не се сблъскат с подобен бъг

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    121
    #1376

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Може ли да ми кажете настройките на 50ST50 след разработването включително баланс на бялото, цветна температура, гама и режим цветове? В мрежата намерих това:
    2D Settings for Panasonic TX-P42ST50
    Viewing Mode: True Cinema
    Contrast: set to max then reduce by 14
    Brightness: default
    Colour: reduce by 2 from default
    Sharpness: 0 or 1 click from the left
    Vivid Colour: Off
    CATS: Off
    P-NR: Off

    Advanced Settings
    White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
    Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
    Gamma: 2.4
    24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
    Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
    16:9 Overscan: Off
    Pixel Orbiter: Auto

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    6
    #1377

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,преди около седмица се сдобих с PANASONIS TX42ST50,идеяте ми е да гледам 3DTV,имам необходимите 3D телевизии,вчера си взех 3D очила TY-ER3D4ME,обаче пускам 3D канал, включвам 3D на телевизора, включвам очилата но картината не се променя със и без очилата,отново включвам-изключвам,но пак нищо.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    3
    #1378

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Хее,
    сега вече ревизирам казаното от мен по-горе.Разбира се проблемите се крият в задклавиатурното устройство.Инсталирах туонки и върви перфектно,относно насичанията при записани мачове и тях ги реших.Изключих всички ефекти и сега върви гладко.
    Относно разрабоването,еми аз съм пуснал слайдове(това е за понататъшна калибрация) ,контраст и яркост на default и съм изключил всички ефекти.Гледам по един сериал ,още нямам телевизия.

    Апропо Тв.Някой да сподели впечатления от Иптв на Онлайн Директ,Бтк,Мегалан???След нова година ще сключа договор с един тези оператори .

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1379

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_rz Виж публикацията
    Целта е колоните да са усилени на някакво средно ниво и с дистанционното на телевизора да регулирам силата на звука който се чува от колоните, а в момента с дист. на телевизора се регулира само звука на говорителите на тв.

    Как може да стане това?
    Никак. Единственият начин за регулиране звука на външна аудио система, чрез дистанционното на телевизора е да ги свържеш посредством HDMI кабел и активиране на настройката в менюто на телевизора. Тогава се задейства HDMI протокола Viera Link. Казвам ти го от личен опит.
    При мен телевизора е свързан с AV ресивър Pioneer посредством оптичен и HDMI кабел.

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko195 Виж публикацията
    Знам как да търся wifi мрежата, но изглежда картата заби..Преди работеше без проблем, връзваше се към мрежата (виера кънект, открива наличните мрежи,избирам своята, парола и воала- всичко беше ок).
    Явно както забиват рутърите, така и безжичният адаптор на телевизора сдава багажа- УСПЯХ да реша проблема, като извадих HDD (WD my passport 750gb) и всички други входящи устройства, остана само захранване в контакта- изкючих го от тока за час и след това изглежда ТВ wifi адаптора се ресетна и проработи отново
    Надявам се информацията може да помогне на някой при подобен проблем, но искам да разбреа дали може да се тества wifi/lan адаптъра на ТВ-то за да изключим хардуерен проблем и да опитваме с ресет...Пожелавам на всички разбира се никога да не се сблъскат с подобен бъг
    Хммм това за свързаният HDD го пропусна в предният си пост, и вероятно в това се крие проблема. Телевизора бърка приоритетите през USB порта...

    Цитат Първоначално публикувано от plkochev Виж публикацията
    Може ли да ми кажете настройките на 50ST50 след разработването включително баланс на бялото, цветна температура, гама и режим цветове? В мрежата намерих това:
    2D Settings for Panasonic TX-P42ST50
    Viewing Mode: True Cinema
    Contrast: set to max then reduce by 14
    Brightness: default
    Colour: reduce by 2 from default
    Sharpness: 0 or 1 click from the left
    Vivid Colour: Off
    CATS: Off
    P-NR: Off

    Advanced Settings
    White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
    Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
    Gamma: 2.4
    24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
    Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
    16:9 Overscan: Off
    Pixel Orbiter: Auto
    Пробвай с тези
    http://www.highdefjunkies.com/showth...6#.UNGKmawuXld
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-12-12 в 11:38.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #1380

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Venimir4o Виж публикацията
    Здравейте,преди около седмица се сдобих с PANASONIS TX42ST50,идеяте ми е да гледам 3DTV,имам необходимите 3D телевизии,вчера си взех 3D очила TY-ER3D4ME,обаче пускам 3D канал, включвам 3D на телевизора, включвам очилата но картината не се променя със и без очилата,отново включвам-изключвам,но пак нищо.
    В настройките за 3D, трябва да ти е включена опцията "Откриване на 3D сигнал".
    Тогава бутона "3D" на дистанционното става почти излишен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 92 от 102 ПърваПърва ... 42829091929394 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе