Страница 8 от 94 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #106

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,
    Обръщам се за съвет към притежателите на "Pana..... G20" и по точно към @lazarus18.
    Скоро подмених старото/ново TV с малко по-голям в модел и размери. Та, TV-то е Panasonic TX-P46G20E и немога да подкарам субтитри на кирилица. Използвам "PS3 Media Server", плейва почти всичко без проблем. Изчетох темата посветена за субтитри през "..... Media Server" но не се получава. Като преди това са минали през "VieraSRT" или "panasonicSubtitles". Излизат винаги с йероглифи. Или аз нещо не правя или не ползвам правилната програма! Засега само малката намазва. Гледа си анимации по мрежата и е супер доволна... .
    Иска ми се да използвам и тази функция в максималните и възможности.

    Относно настройките съм се съобразил с написаното в предишни постове. Без корекции в режим "Кино" и "THX". Знам, че това са стандартни затова приемам съвети и мнения ако някой е правил индивидуални такива.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #107

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз лично не мога да помогна. Никога не съм разчитал на мултимедийните възможности на телевизора/ освен 2-3 клипа от YouTube и някоя друга снимка/. Гледам, че с тази програмка VieraSRT хората се оправят. Подозирам, че имаш нещо объркано в енкодинга на кирилицата ти, но няма как да помогна.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #108

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Klimi
    Здравейте!
    Вчера си закупих http://www.technomarket.bg/products/...ic-tx-p42g20es след ваши препоръки.
    Имам следният проблем долавям трептене в образа особено когато има наличие на повече бяло в образа. Нормално ли е това за плазма?
    Имам лсд-та и Тринитрон 100 херца DRC при тях няма такова чудо.

    п.п. особено с периферно зрение е натрапващо трептенето.

    Пак съм аз и питам нормално ли е този телевизор да има такова натрапчиво трептене?
    Снимки през usb промяна на режимите трептене осезаемо дори при най-занижени настройки. Нормално ли е за P42G20 или това е само при моя телевизор?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #109

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Трептене аз виждам само на плътни светли фонове и то повече с периферното зрение.
    Виждам го по един и същ начин на всички плазми.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #110

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Аз лично не мога да помогна. Никога не съм разчитал на мултимедийните възможности на телевизора/ освен 2-3 клипа от YouTube и някоя друга снимка/. Гледам, че с тази програмка VieraSRT хората се оправят. Подозирам, че имаш нещо объркано в енкодинга на кирилицата ти, но няма как да помогна.
    Аз също не разчитам на вградения мултимедийния плеър, но е пък и удобство. Предполагам наистина, че има нещо неправилно при енкодинга на кири..... при мен, но нищо написано като препоръка няма за това. Правих няколко проби и без резултат.
    Благодаря все пак за отговора ти @lazarus18.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #111

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Klimi
    Пак съм аз и питам нормално ли е този телевизор да има такова натрапчиво трептене?
    Снимки през usb промяна на режимите трептене осезаемо дори при най-занижени настройки. Нормално ли е за P42G20 или това е само при моя телевизор?
    От някои хора е по-силно забележимо /а някои изобщо не го виждат/ ,затова най-добре запиши файл ,снимка или видео,където е най-забележимо и пробвай в магазина на твоя модел и на други плазми, ако все още го виждаш значи ти си от тоя малък процент хора ,ако не или е значително по-слабо -сменяй ТВ /то и при двата случая ще го сменяш ,но при първия ще трябва да се откажеш от плазмата /

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #112

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Това за мене е голям недостатък.
    Жалко, че немога да се зарадвам на покупкяата си........................даже съжалявам, че я направих.
    Смотано и неудобно дистанционно менюто е гола вода харчи ток като електрожен 0.027 wat stnedby трептене водещо до главоболие "разработки улягания"................. какво да кажа като положително ммммммммм о да нов е май само това ахааааа и добър зрителен ъгъл .
    p42G20 -много ревюта много тестове и суперлативи, но явно совите не сЪ това което сЪ..............

    п.п. да се откажа ама вече е пито платено както е казано............. за съжаление.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #113

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Може бо ревютата са такива защото обикновено се смята, че качеството на картината е най-важното, а не дистанционното или тока, който харчи /ужасяващите 0,027W/.
    Един кинескоп /без 100Хз/ трепти в пъти повече пък никой не се оплакваше.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    8
    #114

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За това преди 8 години си купих Sony 29FQ75K който няма НИКАКВО трептене DRC100
    Имам ои още 3бр. LCD които досега ги тествах и не видях такова натрапчиво трептене като при прехвалената плазма
    п.п. ако можех още сега бих я заменил

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #115

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Можеш. В 7-дневен срок имаш право.
    Пък и то като се купува се гледа.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #116

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ако си мислиш ,че другите са идеални ,те очакват още доста разочарования ,просто при някои са по-малко странностите и кусурите -при моите е същото -ЛГ-то има мн. добри менюта и сравнително добър звук /за ЛСД/ ,но калпава матрица и не особено добър дизайн/ ЛГ3000/5000 / ,Самсунг -страхотен дизайн ,добри менюта с много възможности за настройка ,звук и картина над средното равнище /В750/ ,но забележими артефакти в картината и не добре реагиращи бутони на дист. у-е, Тошиба- мн.добра картина ,направо изненадващо добро предаване на СД ,но калпава сглобка/корпуса вибрира при усилване ,иначе щеше да има добър звук/ направо странна ,че чак малоумна ергономия-бутоните на дист. у-е , а тези на корпуса трябва един час да се кьориш ,за да разбереш какво правиш /най-добри при ЛГ -и без да гледаш знаеш какво правиш/ ,а менютата -черни на почти целия екран....ама хора ,вече сме 2011г и Делтата на Бу....м за 5.80лв има регулиране на прозрачност и отделни настройки за звук и картина за всеки канал....Та това ,не се впрягай много и като избираш отдели повече време ,а и имаш една седмица , в която може да го смениш.

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #117

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Има доста верни неща от това което казваш , но с някои не съм съгласен. Освен това има добри модели , а не добри марки. Нормално е по евтините серии и да дрънчат и да са по лоши матрици и процесори. Аз имам Тошиба 42XV635D 2009г. и не дрънчи , а напротив има много добър звук за плосък телевизор , в някои мнения на потребили бях чел подобни забележки , но не знам те какъв звук искат да изкарат от два говоритела по 3 вата RMS. На всички модели копчетата по корпуса са пунта мара , а тези сензорните са направо мъка. Най-важното нещо е картината , звук , плеъри ,WIFI и прочее са подробности и за качествени такива се взимат отделни.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #118

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз затова казах ,че е калпава сглобка -звука е мн. добър ,но при поява на някои честоти ,главно ниските средни /с които изобилстват нашите телевизии/ има вибрации от корпуса -като картина е сигурно най-честния ЛСД ТВ в момента на пазара /цена/качество на картината/.За разлика от повечето ,където цената е страшно надута за това което предлагат като картина. Човека може би се е подвел по ревютата без да отдели повече време за тестване на живо ,а това е нещото ,което винаги препоръчваме накрая -сравнявайте на място в магазина и отделете повече време на всеки ТВ от селекцията ви.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #119

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Добре де, аз трептене виждам само при чисто бял или жълт образ. Колко често гледате едно бяло на телевизора, че да ви прави лошо впечатление?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,491
    #120

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Аз затова казах ,че е калпава сглобка -звука е мн. добър ,но при поява на някои честоти ,главно ниските средни /с които изобилстват нашите телевизии/ има вибрации от корпуса -като картина е сигурно най-честния ЛСД ТВ в момента на пазара /цена/качество на картината/.За разлика от повечето ,където цената е страшно надута за това което предлагат като картина. Човека може би се е подвел по ревютата без да отдели повече време за тестване на живо ,а това е нещото ,което винаги препоръчваме накрая -сравнявайте на място в магазина и отделете повече време на всеки ТВ от селекцията ви.
    svetlio1 нищо не ти пречи да отделиш 1 час време. Купи си гумени шайбички и парче дунапрен. Постилаш на масата едно одеало и поставяш телевизора легнал/с екрана надолу. Развиваш болтчетата и сваляш задният капак. Постави дунапренените парчета около говорителите и шайбичките под всяко болтче -като притягаш добре. Дрънченето ще намалее значително-дори може да изчезне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 94 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе