Страница 134 от 283 ПърваПърва ... 84124132133134135136144184 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,996 до 2,010 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #1996

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте.Дойде време стаята на децата да получи климатик.Помещението е около 22 квадрата с три вътрешни стени.Има ПВЦ дограма със стъкла четири сезона.Топла е стаята.Търся само подов климатик,който ще се използва да речем до -10.После се пуска парно.Желана температура около 22-23 градуса.Спрял съм се на:
    1.
    Toshiba RAS-B13UFV-E1 / RAS-13N3AV2-E1.Тук незнам дали 10-ка няма да ми свърши работа??
    2.
    CH-S12FVX
    За Дайкин прочетох на няколко места,че до 26 градуса духа хладна струя,и ако това е вярно отпада.Отворен съм за всякакви предложения.

    Над прозорците имам място -27 см,но е железобетон и съм сигурен че няма да стане като хората ако сложа стенен на това място
    Този пост е редактиран от bibobore; 21-05-18 в 10:45.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1997

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте .
    Търся си климатик за караваната( имам таванен за караваната ,но мисля да взимам друга и ще го сложа на новата)
    Идеята е да се вгради в шкафчетата над дивана. Размерите в който трябва да се вместя са
    Ш/В/Д
    106/30/30
    трябва ми много компактно вътрешно тяло.
    За сега намерих само Грее еко бора
    Размерите са 77/25/19
    Идеята ми е ако може да се намери нещо по— тихо може би?
    Чесно казано нямам представа колко е Шумен този климатик.
    Знам ,че ще имам само 4 см само над тялото и че няма да работи точно на зададена температура.
    Моля за някакви предложения.
    п.п.
    Монтажа най— вероятно ще го правя сам .
    Караванта вече е на морето.
    имам идея да го монтирам с хидравлични маркучи .
    така външното става подвижно.Повечето клими на каравани който видят бяха така .
    Genadi80 одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1998

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Верно ли?! Брей! Уникално си умен, Сашеееее!
    Този факт притеснява ли Ви? Коментара Ви е типично безличен, като повечето в последно време.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1999

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от radoslavstoev04 Виж публикацията
    Здравейтe отново! Извинявам се, че си повтарям въпроса, но реших да вдигна малко бюджета до 1500-1600 с монтаж и ако може да ми дадете някои предложения.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизатора;жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете?
    Охлаждане + отопление (целогодишно)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 13 кв.м, 30 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa; PVC
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2,38 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa? 2 от 4
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo; спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт: Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима - 22/23, лято - 25/26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има вътрешна изолация фибран-2ст. на двете външни стени и тавана. Стената, която е към съседният апартамент и тази към другата стая не са изолирани.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор и лаптоп
    8. Бюджет: 1500-1600

    Благодаря предварително!





    MHI20ZS, Toshiba 10 Shorai, Panasonic Z9TKE

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2000

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Здравейте .
    Търся си климатик за караваната( имам таванен за караваната ,но мисля да взимам друга и ще го сложа на новата)
    Идеята е да се вгради в шкафчетата над дивана. Размерите в който трябва да се вместя са
    Ш/В/Д
    106/30/30
    трябва ми много компактно вътрешно тяло.
    За сега намерих само Грее еко бора
    Размерите са 77/25/19
    Идеята ми е ако може да се намери нещо по— тихо може би?
    Чесно казано нямам представа колко е Шумен този климатик.
    Знам ,че ще имам само 4 см само над тялото и че няма да работи точно на зададена температура.
    Моля за някакви предложения.
    п.п.
    Монтажа най— вероятно ще го правя сам .
    Караванта вече е на морето.
    имам идея да го монтирам с хидравлични маркучи .
    така външното става подвижно.Повечето клими на каравани който видят бяха така .
    Колега, с оглед на спецификациите на помещението мога да Ви препоръчам някой от големите модели на Seifert. Има ги в еднофазен и трифазен вариант. Цената им е приемлива, около 2000 евро. Изглеждат както на снимките:


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2001

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мисля, че е време да направим диалога малко по- конструктивен. От 2005 год. посещавам форума и чисто теоретично съм научил много от него. За това си позволявам, макар и рядко, да давам и съвети. Ползвател съм на три климатика от 2006 год., втора употреба, различни марки са и имам преки наблюдения върху работата им. Доволен съм от отоплението с тях, въпреки, че двата са базови модели. Миналата седмица единия предаде Богу дух / компресор/ и ще трябва да се сменя. Тези дни обикалях няколко обекта предлагащи климатична техника и все повече се обърквам. При нас цените на втората употреба са такива, че теоретичния риск надвишава ползата, цените за 22-ка до 28- ца започват от около 900 лв. /за базови модели/ с монтажа като възрастта на машините е от 10- 12 год. нагоре. Средния и висок клас са от 1100- 1200 и нагоре за високия клас при почти същата възраст. Конкретно в моя случай помещението, което ще отоплявам е 15 кв. м. Използвам климатик за тази цел единствено и само с оглед икономия на средства. Както между другото и 90% от потребителите. Сигурен съм, че при достатъчно висок доход или цена на тока като при Бай Тошо, никой от нас нямаше да се отоплява с климатик. Проблемът е, че при цена на машина над 1500 лв. за това помещение в дългосрочен план ,да речем 20 год., сметката не излиза или икономията при тези цени е пренебрежимо малка / ок. 10- 15 лв. на месец или 60- 75 лв. на отоплителен сезон/, ако приемем, че през тези 20 год. ще се наложи поне веднъж да сменим климатика с нов, защото каквото и да си говорим, никой климатик от новия материал струващ 1500 лв. няма да изкара 20 год. Включвам обслужването и някои дребни ремонти през тия 20 год. За 10- 15 лв. разлика никой не би съгласен нещо постоянно да му вее, трака, замръзва или да се чуди дали ще го стопли при - 25 гр. С радиатор или конвектор всички тези неудобства биха били елиминирани. И тези сметки са при цена 1500 лв. без монтаж. Не ми се мисли какво ще е счетоводството ако забия машина от 2500 или 3000 лв. Спор няма, че ще е по- добра от тази за 1000 лв. и бих я сложил веднага, ако производителят писмено ми гарантираше, че ще топли три пъти повече, ще е три пъти по- икономична, ще е три пъти по- тиха и ще "живее" три пъти по- дълго от тази за 1000 лв. За съжаление такава гаранция никой не би ми дал. Не защото не иска, а защото не може, реалностите към момента не са такива. Единственото което ми гарантира е, че е три пъти по- скъпа. Та за такива малки помещения за себе си съм преценил, че е икономически неоправдано, ако целта е само икономия, да се дават повече от 1000, макс. 1200 за климатик с монтажа и за това предлагам, истински компетентните по темата да посочат кои модели на дадени марки са най- добри в съотношение- цена - качество в да речем диапазона 800- 1000 лв , 1000- 1200 и 1200- 1500, 1500- 1800 лв. Става въпрос за цени без монтаж за машини 9- 12 БТУ. Предлагам също препоръките да се ограничат до три модела от всеки ценови клас, за да е изборът по- лесен тъй като колкото повече възможности имаш, толкова по- трудно избираш. Нека се предлагат модели, които е сигурно че топлят поне до - 15 гр., работят сравнително тихо при приемлив разход на ток и са софтуерно и хардуерно издържани. Сигурен съм че има такива, може да се малко, но ги има. Моля за извинение за дългия пост. Не ангажирам никого с мнението си и не искам, макар и косвено да засегна когото и да било. Бих се радвал ако предложението ми бъде прието и по този начин се улесни избора на сегашни и бъдещи потребители. Поздрави на всички!
    Aleksandars, onogondur, musster и 5 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2002

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Колега, с оглед на спецификациите на помещението мога да Ви препоръчам някой от големите модели на Seifert. Има ги в еднофазен и трифазен вариант. Цената им е приемлива, около 2000 евро. Изглеждат както на снимките:


    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Имам такъв
    Климатик Dometic Freshlight 2200
    не искам да го слагам з защото при продажба това не влияе на цената много.
    Иска ми се нещо до около 1000 лв макс.
    Дори ако мога да мина по— еФтино още по— добре.
    Този климатик ще се ползва 1—2 месеца след това караванта се докарва и дава на новия и собственик.
    п.п.
    предложиха ми японска Тошиба 22 ка със тяло подобно на това грее бора за 550 лв.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2003

    Отговор: Избор на климатик '2018

    .....
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 20-05-18 в 17:30.

  11. Junior Member Аватара на batbojko
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #2004

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    MHI20ZS, Toshiba 10 Shorai, Panasonic Z9TKE

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    бате Сашо ще ме извиниш за моето невежество,но не е ли малко налудничаво да набухаш 50 кубикови машини(последните две) в има няма 30 кубиково стайче с мебелите?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2005

    Отговор: Избор на климатик '2018

    При условие, че на пазара няма подходящи машини с параметри като за такива стаи (изключвам японски модели, но някой хора ги пренебрегват и не искат такива), това са най- подходящите (мое мнение, предвид факта че имат добър хардуер и управление на турбина). Иначе си прав, че за такива помещения, като цяло са преоразмерени. Ако има седмица от Панасоник, добре, но йок....тошиба имат петици, но не се внасят.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2006

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Jack Krauser
    Загледах го тоя модел на място във Вимакс, вътрешното изглеждаше добре направено, за съжаление не беше подвързан и не можах да го "чуя" как работи, консултантът също не можа да даде оценка, каза че още не са монтирали такъв, но колегите им от София имали много монтажи, но не се имали още обратна връзка, защото моделът е нов. Това което ме притеснява за моя конкретен случай е, че между хоризонталната клапа и корпуса остава пролука при максимално спуснато положение и се опасявам че при всички случаи ще духа и напред, а там е леглото и няма опция за преместването му. Грий Чейндж също беше изложен и с възможност да се включи, но не ми хареса че е само с три основни степени на вентилатора и на най- ниската ми се стори, че духа доста силно. Клапата обаче затваря отгоре напълно и няма да духа и напред при максимално спуснати клапи. Мицубиши 25 ЗС-С бе на промоция - 1499 с монтажа, вътрешното тяло изглежда много добре, но ме притеснява че преди време във форума се обсъждаше, че външните тела на тоя модел имат много неприятен шум, който се дължи на някакъв конструктивен проблем. Просто така си работели. Цената е добра и въпреки, че е в горния диапазон бих го взел, притеснява ме шумът. СН е само с 270 лв. по евтин от Мицубишито, което е поносимо и бих платил по- високата цена при това положение. Любопитен бях да видя и това: https://*********/invertorni-klimati...tu-klas-a.html, но за съжаление го нямаше изложен. Вариант остава и рециклирана машина, но не бих искал да е на повече от 7-8 год. и не бих платил над 1000 лв. с монтажа, но само за върхов модел. Базовите и средна ръка модели според мен не би трябвало да струват повече от 600-800 лв. с монтаж за да е оправдана покупката им. Като пример: през 2009 год. ми монтираха Тошиба 255 ПДР за 1200 лв. /струваше си ги/, в момента, след 9 год., цената е 1100 което според мен е безумно. Среден клас нова машина през 2006 год. струваше колкото и сега- около 1400- 1600 лв., базовите ми модели рециклирани климатици тогава бяха по 630 лв. с монтажа, сега са по 800- 900 лв. Разликите в цената все повече се заличават и ако не се промени нещо в средносрочен план това ще доведе до минимизиране на дяла на втората употреба машини. Просто българинът така е устроен, че за него новото си е ново и само при значителна разлика в цената би предпочел да си купи нещо втора ръка. Дали е правилно или не не се наемам да твърдя,но е факт.
    Този пост е редактиран от kantonaa1; 20-05-18 в 18:03.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    5
    #2007

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    MHI20ZS, Toshiba 10 Shorai, Panasonic Z9TKE

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Благодаря. А какво ви е мнението за mitsubishi electric msz-ap25vg/muz-ap25vg,защото и той е горе-долу в този ценови диапазон.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2008

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Нова машина върху която нямам поглед и незнам как работи. Предполага се, че ще работи.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2009

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa1 Виж публикацията
    Загледах го тоя модел на място във Вимакс...
    Колега, не купувай нищо от Вимакс. Изключително некадърен монтаж ми направиха. Издраха ми 2 стени. Трябваше да идват 2 пъти допълнително за да оправят проблемите на монтажниците. Все още нямам топлоизолация на тръбите от външното тяло до вътрешното. Външното тяло и вътрешното не са ми нивелирани. Бягай по-далеч от тези!

    В интерес на истината и аз "хванах" промоцийката с безплатният им монтаж. Може би на платените си монтажи пращат добри монтажници, но моят опит е горчив за жалост...

  18. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #2010

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Колега, не купувай нищо от Вимакс. Изключително некадърен монтаж ми направиха. Издраха ми 2 стени. Трябваше да идват 2 пъти допълнително за да оправят проблемите на монтажниците. Все още нямам топлоизолация на тръбите от външното тяло до вътрешното. Външното тяло и вътрешното не са ми нивелирани. Бягай по-далеч от тези!

    В интерес на истината и аз "хванах" промоцийката с безплатният им монтаж. Може би на платените си монтажи пращат добри монтажници, но моят опит е горчив за жалост...
    а бе и аз не съм им голям фен,а ма по принцип като пишеш такива работи някак си е редно да покажеш снимков материал...,иначе някак си се получава едно като платено или интересчийско тролене....,демек или показваш снимките и ги убиваш или си траеш.
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе