Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 153
Like Tree76Одобрявам

"Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #46

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Мисля да не я свалям. На zm-s се сваля (на щипки е ) много лесно ваната с двета клапи и се получава частичен достъп до турбината.
    Без сваляне няма как да измериш дали има съосност на валоветв както каза Еди .Биенето по оста на валовете е нежелателна. Другото може да се оправи с балан ако ти се занимава.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #47

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    На моя Daikin FTXS25 цъкането от вътрешното тяло се оказа от вибрация, която се предава по тръбите от външното на пластмасовия кожух понеже тръбите ми влизат странично и опираха в него и той издава подобен цъкащ звук при мърдането от вибрацията, все едно, че е луфт във втулката, понеже външното му е близо и с къс тръбен път и доста вибрира, особено като застуди..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #48

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Подобно потракване се получава и ако има луфт в някоя от вертикалните клапи - започва да трепти от въздушната струя и честотата е в зависимост от скоростта на струята - все си мисля, че е добре да се върви от просто към сложно при диагностиката!? При такъв източник на шума се наблюдават подобни зависимости както при Миланов - ако се окаже, че всички видими и достъпни за пипане пластмаси не променят нещата, тогава има смисъл да се търсят полтъргайсти....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #49

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    При мене си е от втулката. Тракаше при off, т.е. турбината се върти съвсем леко и на практика няма въздушна струя, която да разтреперва някоя ламелка. От както го държах на трета степен на вентилатора една седмица не се разтраква, а може би и защото от известно време не работи on/off. Ако се разтрака слагам втулката на ivan74.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #50

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    При тебе е ясно - имах предви принципно от къде да се започне, най-вече заради колегата с новите два климатика - често тая дреболия с ламелката се пропуска от твърде много хора ;-)
    milanov одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    6
    #51

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Моя климатик също трака от турбината Daikin FTX35 още от втората седмица,турбината видимо замята,има пластинки за баланс,но има и луфт във втулката.Спира да трака само като е на по-бързи обороти.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #52

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    И аз имам същият проблем с MHI25ZS-S от 2бр. единия е проблемен, чува се не нехарактерен шум като изключим шума от духането на турбина, все едно нещо трака като секундарник, смениха турбина с тампон, продължава да трака дори стана по зле направо ме боли главата, сега ще сменят мотора на вътрешното тяло и казаха, че друго няма какво да му се смени.
    Голяма щета са тези MHI.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 15-01-19 в 15:11.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #53

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Сигурно всеки модел особено по-евтините си имат слаби възли. При мен това цъкане не се е проявило за сега но явно е слабо място. Съмнява ме съосието между втулка и мотор от двата края на турбината.
    Ще бъде полезно за форума ако направиш снимки как се разглабя и сменя мотора. Може и да не е необходима смяна а малко наместване.

    Бих предположил дебалансирана турбина , но казвате че е сменена ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 15-01-19 в 15:26.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #54

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Почти съм сигурен, че климатиците му са монтирани от Вимакс и са му усукани вътрешните тела.
    При мен беше точно това проблема имах същото характерно цъкане.
    Справих се с проблема като откопчах долните щипки и нивелирах тялото, но сега от едната страна не е плътно допряно до стената, защото некадърниците са кривили тръбите на ръка и не са ги изкривили на правилното място и те бутат вътрешното тяло, което води до непрестанни пукания и цъкащият звук от турбината поради калпавият монтаж.
    MistaMasta одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #55

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Алекс , Най-вероятната причина за липса на съосие м/у мотор и втулка е това което си описал !!!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #56

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    При мен проблемите изчезнаха и съм много доволен от невероятно тихата работа на климатика.
    То е направо незабележима работата му ако трябва да бъда честен.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #57

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Странно е това ония дни монтирвахме 25zs-s стената беше доста крива в средата издута в ляво и дясно имаше към 1см процеп но не сме имали проблем с шум. Не помня на каква марка имах едно такова цъкане и като разглобих вътрешното имаше един мустак от пласмасовата форма на тялото.
    Като смениха турбината и втулката поне сложих ли смазка в нея че може това да е проблема. Имам клиент със няколко бр Дженерали и единия и имаше много слабо доловимо съскане мислехме че е от фреона но смазах втулката и спря.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 15-01-19 в 16:20.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #58

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Странно е това ония дни монтирвахме 25zs-s стената беше доста крива в средата издута в ляво и дясно имаше към 1см процеп но не сме имали проблем с шум. Не помня на каква марка имах едно такова цъкане и като разглобих вътрешното имаше един мустак от пласмасовата форма на тялото.
    Като смениха турбината и втулката поне сложих ли смазка в нея че може това да е проблема. Имам клиент със няколко бр Дженерали и единия и имаше много слабо доловимо съскане мислехме че е от фреона но смазах втулката и спря.
    Като ми смениха турбината и тампона спря за малко, след това стане по зле, сега ще сменят мотора, но ме съмнява да се оправи.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 15-01-19 в 16:48.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #59

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Накарай ги преди смяната на мотора да смажат втулката най трайна е графитна грес. И пробвайте.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #60

    Отговор: "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Като ми смениха турбината и тампона спря за малко, след това стане по зле, сега ще сменят мотора, но ме съмнява да се оправи.
    Добре, сменили са втулка и турбина а не им ли дойде на ум, че може да е усукано тялото и заради това отнова да се прецаква втулката ?!
    Проверихте ли дали вътрешното тяло е нивелирано добре ?
    djerami и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Турбината на вътрешното тяло върти в обратна посока!
    От ianko_arg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 12-09-15, 13:33
  2. Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук
    От bai_grozdan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 09-10-14, 20:47
  3. AC vs DC мотор на турбината на вътрешното тяло?
    От deian във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-11, 16:05
  4. Възможно "подобрение" по вътрешното тяло ?
    От valdim във форум Климатици Daikin
    Отговори: 9
    Последно: 25-10-10, 13:08
  5. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе