Страница 106 от 116 ПърваПърва ... 5696104105106107108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1576

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    През колко време прави запис за графиките?
    Всяка нова минута я записва и може да се цъкне на нея за да се види, но трябва да излезеш от графиката и да влезеш пак. При проверка назад на записите на графиката може да се цъка на определени точки, които са с интервал 5 минути.
    пример: ако последния запис е 12:45 а ти проверяваш в 12:47 при рефреш данни от 12:47 може да ги видиш, както и тези от 12:45 и назад, но стана ли 12:48 и рефрешнеш не може вече да видиш данните на 12:47, а вече новите от 12:48 и така докато не стане 12:50 които ще запише и няма да се изгуби.
    Демек с две думи записите ги прави през 5 минути. Иначе може да проверяваш всяка нова минута докато не измине.
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1577

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    А тези на 5 минути при които е минало много време като средна стойност от 5-те ли са или само 5-тата остава в графиката.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Живее в
    София
    Мнения
    37
    #1578

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Добър въпрос не бях се замислял. Ще се опитам като имам време да проследя стойностите и ще пиша.

    - - - - - - - - - -

    Засякох колко ще покаже за 14:55 но тъй като стойностите са много близки не съм сигурен по кой метод ги изчислява. По приложението е 299. Или взима първата стойност на влизане в минутата или взима всички промени за всяка отделна минута, но за стане ясно това трябва да се провери когато има големи разлики в стойностите една спрямо друга. Иначе на снимката е това което успях да засека аз по минути.
    PXL_20230317_131729527.jpg
    bobivg одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1579

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сега видях, че ти е събрал форума мненията.
    Да трябва да се направи при по големи разлики в консумацията в рамките на тези 5 минути. При стартиране или да се вдигне заданието с няколко градуса и да се засече тогава.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1580

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Спя от 4-5 вечери под 35ZSX-W. Навън температурите се движат в широк диапазон, 0-12гр. Помещението, със затворени врати е около 34м2. Спя буквално под вътрешното тяло, а не в другия край на стаята. До +12гр работи он/офф. Слезне ли външната под 12гр., си заработва на по-ниския минимум от 140-150W и така цяла нощ няма изключване, само монотонна, тиха и непрекъсната работа. Турбината я държа на Ауто, както винаги, като машината работи на междинка между Ulo и Low. Low е 28дБ, реално машината работи с шум около 24-25дБ. Когато външните паднат под +4гр, минимумът се покачва малко, на около 250W и ако стените са топли, може да направи 2-3 офф-а. Предходните вечери не ми е изключвал изобщо, въпреки покачването на минимума. Над Low не е качвал. Заданието е 23гр, поддържа около 23.5гр.
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-03-23 в 09:18.
    HRS9 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #1581

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не ни дразни с такава машина Аз преди Митсубишито, сега Хитачито не ги ли държа на най-висока степен вентилатор в моите 40 квадрата нищо не става.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #1582

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от milenjs Виж публикацията
    Не ни дразни с такава машина Аз преди Митсубишито, сега Хитачито не ги ли държа на най-висока степен вентилатор в моите 40 квадрата нищо не става.
    Знам какво ти е. В същото помещение имах Мitsubishi Electric SF50.

  10. slr
    slr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #1583

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте, имам проблем с климатика SRK35ZSX-W. Вътрешното тяло започна да капе вътре в стаята на ламината. Извиках фирмата която го монтира да го оправят, но 2 пъти вече идват и го разглобяват и не могат да разберат от къде е проблема. Водата си изтича и спокойно на вън, няма нищо счупено, запушено или видимо повредено, ваничката е наред. Общо взето всичко изглежда както трябва а се появи това капене този летен сезон когато го пуснах за първи път на студено. Капките се образуват в десния край на климатика отдулу където се отварят едни чопчета и са скрити болтове под тях. Капят по една две капки на 2 3 минути. Маркуча за конденза не е запушен на 100% и ваничката е здрава.
    Някой ако има идея от къде може да идва проблема, моля да сподели.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #1584

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При мен се е случвало на една стара Мидея. Проблема беше в задръстен топлообменник. Видимо изглеждаше чист, но навътре се бе натрупала мизерия и оливаше конденза не където трябва.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #1585

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Може и при монтажа нещо с наклоните да е изкофтено. Ако се получава корем на тръбата или докато е още във вътрешното тяло или в стената или след това и в даден момент става така, че ваната прелива. Или някъде да гъбясва.

  13. slr
    slr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #1586

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Октомври месец го чистиха защото се появи някаква миризма. Казаха че свети сега. Още е в гаранция даже.
    Казаха че ще дойтат да проверят дали монтажа не е проблема.
    Но аз вече 2 години го ползвам. Чак сега да се появи проблем от монтажа? Странна работа.
    Този пост е редактиран от slr; 22-07-23 в 12:59.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1587

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Филтрите как са?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #1588

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Направи една снимка на теча , влажността и температурата в стаята колко са? Съмнява ме, че ти прави конденз от висока влажност на изходящия въздух.Само на едно място ли прокапва?
    Изсипи едно шише вода все пак във ваничката и виж дали не прокапва, нищо че е проверена . Горната част на тялото хубаво прилепнала ли е назад до стената? Снощи се разправях с едно Грии, а уж бях на гости, започна да прокапва от клапите за реглаж - ляво дясно и какво да гледам - планката изкривена и отгоре отзява 3+ сантиметра и конденза изтича напред, вместо надолу .Да ги питаш Грии защо държачите на жалюзите имат достъп да ваничката, не могат да ти кажат сигурно...

    Снадката на дренажния маркуч проверена ли е?
    Този пост е редактиран от Palev; 22-07-23 в 15:54.

  17. slr
    slr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #1589

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    видео
    https://streamable.com/u7or8m




    Влажноста наистина е висока при нас защото сме близо до морето към 80% отива понякога температурата в стаята към 29 градуса.
    Но на мен ми се струва като гледам че вътрешното тяло мърда от едата страна напред. Стената е крива също. Но май ми се струва леко откачен от едната страна.
    Подпрях го отзад, две подложки за чаши влязоха отзад и сега тръгна да капе от друга страна (в ляво).
    Сега махнах едната от подложките и като че ли почти спря да капе.
    Този пост е редактиран от slr; 24-07-23 в 12:29.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #1590

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    При премиум серията долната бленда на тялото се сваля (с капачките при теб).Като гледам и тук би трябвало да е така.Ако можеш я свали, или като дойдат техниците да я свалят и да се гледа в реално време какво става, без да се разкача климатика от щипките долу. Да не би тръбите за фреона да не са добре изолирани, да прави конденз и да тече? Щом ваничата е проверена това са възможните неща откъдето може да прокапва - конденз от недобре изолирани тръби или теч от снадката на дренажния маркуч. Снадката на дренажа бандажирана ли е със скоч?
    Ваничката е предвидена да се дренира от две места - ляво или дясно. По дефолт маркуча е сложен от дясно (предполагам, че и при теб е така), а в ляво има тапа, проверете именно тази тапа в ляво.
    Този пост е редактиран от Palev; 24-07-23 в 13:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2685
    Последно: Вчера, 18:12
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе