Страница 46 от 135 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #676

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Стига си мъчил звяра, ми му покажи едни 23-24гр. На коя степен се движи горе-долу турбината? На Ауто ли е или на гиксирана?
    Държа го на Auto, тъй като мисля, че доста адекватно си регулира скоростите а понеже дивана ми е точно под него го усещам как движи от време на време турбината между 1-ва и 2-ра степен.
    На мен като цяло ми е доста приятно на 21, по къс ръкав съм и то винаги температурата е около 0.8 до 1 градус над заданието. Ще видим като стане по-студено дали ще се справя с такава лекота
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #677

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Държа го на Auto, тъй като мисля, че доста адекватно си регулира скоростите а понеже дивана ми е точно под него го усещам как движи от време на време турбината между 1-ва и 2-ра степен.
    На мен като цяло ми е доста приятно на 21, по къс ръкав съм и то винаги температурата е около 0.8 до 1 градус над заданието. Ще видим като стане по-студено дали ще се справя с такава лекота
    Гарантирам. Няма да има разлика и на -15, просто ще вдигне консумацията с 200-тина вата. Нищо друго няма да се промени.
    alextk69 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #678

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    По коледа миналата година FTXM20N остана без ватметър понеже започна да показва полувинести цифри на всички редове и от магазина го взеха за ремонт.
    Температурите снощи и тази вечер спадат доста и смъкнах ватметъра от ZS-a за да видя как върти при тези условия.
    Външна (-7.5) градуса, климатика както винаги е нагласен на 20С в стаята е 22С. Консумация между 190 и 210W
    stiv13, JOKVN, Jack Krauser и 5 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #679

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    В момента, 60ZSX-S се върти между 560-620W, при външна -6гр., зададена и поддържана 23гр., вент на 2-ра, фиксирана степен.
    mimojef одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #680

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Добро утро.При нас около -4 в момента ,и трите ми машини на 25 градуса ,вентилатор на 2-ра степен.Двете 35RPC-а бичат на около 420 вата и всеки момент ще наоравят дефрост,а японката е влязла в офф.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #681

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    А при нас нищо не стана. Още си е есен. [emoji1787]

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Обявявам зимата в Пловдив за открита.
    Обадих се на "баце" да дойде да и отреже лентата, ма той вика: "Ни моа, Реджеп ма вика. Той е проЗ и аз съм проЗ и затова се разбираме".
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan, ruuni9, rosswen и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на vipdiesel
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    18
    #682

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    FTXB35C в момента работи on/off на 200w +-10 в 14м2 североизточно неизолирано жилище със стара що годе добра дървена дограма, града е Враца. Външна температура около 4-5 градуса. Досега не го бях виждал да бачка on/off. Добре че се стопли времето, че тия дефрости на 30 минути ме дразнеха адски. За последните 11 дена без малко, откак съм сложил ватметъра, е изгорил малко над 80kw. Прилично според мен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #683

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Да разбутаме малко.


    Настройка 20С, в стаята 22С
    Външна според неговия датчик (-6С), според датчика на метео станцията (-7,7С). След малко ще видя и в колата колко показва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    stiv13 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #684

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Кое т'ва, MHI 20zs-w ли?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #685

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    22гр. поддържа, според какво? Термометър, приложение? Аз нямам подобни наблюдения над тази машина. На Вент ауто си духа на себе си и температурата е по-ниска от зададената. Докато на Дайкинското приложение, показваше, че е повече, като при теб. Реалната температурата в помещението, обаче е по-ниска. Отделно, че още на 0гр. и задание 23гр. лапа над 300W. На задание 24гр. и 0 външна, лапа по 380-390W, при това в сухо време, без висока влажност и мъгли, на чист топлообменник. Това в около 40м3. Явно твоето помещение няма особена нужда от отопление... Ненужни дефростчета също не липсват.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-20 в 09:37.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #686
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    22гр. поддържа, според какво? Термометър, приложение? Аз нямам подобни наблюдения над тази машина. На Вент ауто си духа на себе си и температурата е по-ниска от зададената. Докато на Дайкинското приложение, показваше, че е повече, като при теб. Реалната температурата в помещението, обаче е по-ниска. Отделно, че още на 0гр. и задание 23гр. лапа над 300W. На задание 24гр. и 0 външна, лапа по 380-390W, при това в сухо време, без висока влажност и мъгли, на чист топлообменник. Това в около 40м3. Явно твоето помещение няма особена нужда от отопление... Ненужни дефростчета също не липсват.
    Според термометъра в стаята. Според неговия 23.
    Ако трябва да съм абсолютно точен 21,7 на ниво спалня която ми е до коляното.
    Ненужни дефрости.... Не знам нужни ли са или ненужни, но според мен няма нищо ненужно в тези Дайкини. Всичко е пипнато.
    Между другото тази ми машина е с най редки дефрости. Коментирал съм го с тебе на лично.
    300w на 23С ОК. Моя може и повече. Като си темперира обаче всичко си иде на мястото.
    Машината в качествено помещение може да работи качествено. Това вече стана ясно.
    В некачествени помещения си работи като всички останали. В смисъл, лапа колкото трябва.
    stiv13, necata2, mystikalrs и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #687

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Всеки има право на мнение. Моето очевидно не се припокрива с твоето. Просто споделям и аз инфо. По-обективно е, когато споделят повече хора, нали така? Монетата има две страни.
    Иначе, да съм по темата, 20ZMX на -6, зададена и поддържана 25гр., с консумация около 320W. Дефрости все още не съм хващал, откакто се вдигнаха мъглите.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-20 в 10:22.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #688

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    При нас температурите снощи паднаха до -8гр., но ето в момента слънцето изпече яко, климатика е на 21,5гр., но в стаята е 22,5гр. и въпреки това кгта-то не изключва свали си на 115в., първа степен на вентилатора и изобщо не се усеща полах. Когато темп. малко падне включва втора степен вдига малко вотовете и малко след това пак на първа степен се кротва. От това по добро не мога и да искам.

    Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk
    Нагледно.
    Този пост е редактиран от dimitrin6405; 24-01-20 в 10:40.
    mimojef, stiv13, zxc0 и 3 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #689
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Всеки има право на мнение. Моето очевидно не се припокрива с твоето. Просто споделям и аз инфо. По-обективно е, когато споделят повече хора, нали така? Монетата има две страни.
    Така е. Всеки има право на мнение. Друг е въпроса дали е обективно. Аз като човек спящ вече трети месец с този климатик, изказвам обективно мнение, че според моите разбирания климатика работи много добре при мен в 15м2. Показвал съм и снимки и клипове как работи, какви минимуми държи и при какви външни температури. На който му допада този начин на работа да се оборудва с такъв, на който не му допада да се насочва към други марки.
    Разбира се, че и хора които нямат такава машина, но са си играли 2-3 часа с дистанционното и могат да изказват мнения, но те няма да са обективни а ще са просто мнения.
    Имай предвид, че истинските инвертори, не обичат много да си играеш с дистанционните им.
    При моя като му мръдна градусите дори с половинка нагоре прави 2-3 ОН/ОФФ цикъла докато налучка правилната консумация за дълъг ОН.

    П.С. Целта на поста със снимката беше да разбута темата понеже беше прашасала, а не повод за дискусии кой климатик е по-най.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #690

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Аз също гледам да съм максимално обективен. Всеки има глава на раменете си, да преценява и отсява. Знаеш, че аз самият бях готов да се обзаведа с такава машина. Просто не е моят тип климатик, казвам го най-обективно. Само за справка, ползвателя го изтрая точно една седмица, защото е "много доволен". Той също е спал под него. Така че без генерални заключения за обективност/субективност и кой с какво си е играл. Нека си имаме уважението. За брутално изолирано помещение 10-13м2 може да е перфектен, но до там. Нали се сещаш, че с консумация 170W, на -7 и ниска турбина, топлоотдаяането на климатика не е повече от 400-500W, което красноречиво говори за нищожни загуби. Не съди по твоето помещение за всички останали.
    Пак да съм по темата.
    60ZSX на -6, работеше на 590-650W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 24-01-20 в 11:25.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 135 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе