Страница 9 от 25 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 370
Like Tree60Одобрявам

XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #121

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Пробвах всичките варианти, но не "пали". Комбинациите от бутони на дистанционното. Светва бялата светлина и единствено когато натисна power бутона на самия телевизор реагира като започва да мига червено. Аз толкова можах, за съжаление ми е втория телевизор от този тип и първия в този клас. Надявам се оторизирания сервиз да свършат работа.
    Благодаря.
    https://www.sony.co.th/en/electronic...icles/00011057
    https://www.sony-mea.com/en/electron...icles/00145302

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    5
    #122

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    От няколко седмици Kodi не ми се стартира, някой друг има ли такъв проблем?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #123

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    При мен работи, днес има и ъпдейт.

    Вариант едно: иди в apps > storage > delete cache => пробвай. Ако не заработи -> delete data също. Алтернативно deinstall и reinstall. Настройките совен при само delete cache ще се загубят.

    Backup: https://kodi.wiki/view/Backup

  5. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #124

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Днес си взех Тв-то. Изгоряла е платка (8631-0616) показаха ми старата, ремонтиран е по гаранция и според мен бързо. Дано да нямам повече ядове, че за няма и месец ползване не ми допада много.
    Сложил съм удължител Sono(едва ли има нещо общо но) със защита и хората в сервиза не препоръчват. Вашето мнение?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #125

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Има промоция на 55" в един голям сайт (eXXX) за 1800лв (2000 -10% код)... ако някой търси може да се възползва до утре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    24
    #126

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте!

    Имам няколко въпроса към притежателите на XF9005:
    1. Как се справя с възпроизвеждане на SD/HD телевизия през IPTV (Мтел, Виваком например). Има ли разлика, ако е с CAM модул?
    2. Този модел XF9005 еднакво добър ли ще е за 55" и за 65".

    Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #127

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Само да вметна, че модул дават за сателитната или кабелната(Близу) тв. За IPTV дават тяхно устройство с HDMI към Сонито

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    46
    #128

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Настройки за най-естествен цвят на xf9005:

    SDR (кабелна и youtube)

    Режим: Професионално Кино

    Яркост: тъмна стая : 15 до 17 , за светла стая: 20 до 25 или нагоре. Общо взето може да се настройва според лични предпочитания.

    Контраст: правилното е 90, мойто е на 95.

    Гама: -1 или когато картината позволява (да не убива черното) може и -2. На светла стая може 0 или 1

    Ниво на черното: 50

    Авт. Локално затъмянване: Силно (при какъвто и да е режими и настройки, няма причина да се пуска друга настройка освен Силно)

    Всичко друго от меню Яркост е изключено. X-tended Dynamic Range може да се пусне на ниско или средно, но променя картината като естественост на цвета и предпочитам да е изключено. Ако се пусне на ниско или средно, тъй като екрана се осветлява доста, трябва да се променят заедно с него и ниво на черното, гама и яркост.

    Цветност: 50

    Нюанс: Правилното е 0, мойто е на G1 защото дава една идея по-наситено червено.

    Цветна температура: Експерт 1

    Допълнителна цветна темепратура: всеки телевизор би трябвало индивидуално да се настройва тук от калибратор, но видях подобни настройки на няколко места в интернет и поне при мен се получава доста добре. Тези специално са взети от flatpanelshd.com

    Усилване на червено Макс
    Усилване на зелено -4
    Усилване на синъо -6

    Отместване на червено 7
    Отместване на зелено 7
    Отместване на синъо 1

    Острота: 50
    Реално усещане:Правилното е на Авто или Ръчно(20), мойто е на 30(прави отдалечени обекти по-ясни и се получават по-чисти детайли на моменти.)
    Всичко друго от това меню е изключено , за кабелната специално аз лично пускам Цифрово шумоподтискане на слабо и е една идея по-чиста картината.

    Движение : Реално Кино. Общо взето това меню е много индивиаулно и се насторйва според лични предпочитания. За да се активира технологията BFI(black frame insertion) се пуска на Потребителкси и Чистота 1 (само тогава се активира).
    Режим филм : Слабо

    Всичко друго остава както е и не се пипат други настройки.

    За HDR - Отново режим Професилно Кино , За HDR се препоръчва X-tended Dynamic Range да е High, за сега е изключен при мен но, може и да го сложа на Low евентуално. Забелязах, че като е изключено има много много по-малко blooming.
    Според Dynamic Range ще зависят и Гамата и Нивото на черното, ако е изключено Гама на 0 и Черно на 50-49 , Ако е на High, Гама -1 или -2 според зависи и черно 49 или 48.

    За HDR се изклюва дигиталното шумоподтискане. Всичко друго се запазва от SDR настройките.

    За Dolby Vision, X-tended Dynamic range задължително на средно или високо. Гама -1 черно 49 или 48.

    Отначало ми се сториха малко убити цветовете, защото бях свикнал на други настройки на режим на картина Стандартен(където всичко е към студената гама и е доста синкаво а цветовете са прекалено наситени) или режим Потребителски, който почти се конкурира с Професионално кино, ако е настроен правилно, но като се сравнят има по- неестествени и бледнеещи цветове (особено при Футбол ако се гледа).
    Този пост е редактиран от gen66; 27-07-19 в 00:56.
    ronnie72 и Martin_vn харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    24
    #129

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Цитат Първоначално публикувано от gen66 Виж публикацията
    Настройки за най-естествен цвят на xf9005:

    SDR (кабелна и youtube)

    Режим: Професионално Кино

    Яркост: тъмна стая : 15 до 17 , за светла стая: 20 до 25 или нагоре. Общо взето може да се настройва според лични предпочитания.

    Контраст: правилното е 90, мойто е на 95.

    Гама: -1 или когато картината позволява (да не убива черното) може и -2. На светла стая може 0 или 1

    Ниво на черното: 50

    Авт. Локално затъмянване: Силно (при какъвто и да е режими и настройки, няма причина да се пуска друга настройка освен Силно)

    Всичко друго от меню Яркост е изключено. X-tended Dynamic Range може да се пусне на ниско или средно, но променя картината като естественост на цвета и предпочитам да е изключено. Ако се пусне на ниско или средно, тъй като екрана се осветлява доста, трябва да се променят заедно с него и ниво на черното, гама и яркост.

    Цветност: 50

    Нюанс: Правилното е 0, мойто е на G1 защото дава една идея по-наситено червено.

    Цветна температура: Експерт 1

    Допълнителна цветна темепратура: всеки телевизор би трябвало индивидуално да се настройва тук от калибратор, но видях подобни настройки на няколко места в интернет и поне при мен се получава доста добре. Тези специално са взети от flatpanelshd.com

    Усилване на червено Макс
    Усилване на зелено -4
    Усилване на синъо -6

    Отместване на червено 7
    Отместване на зелено 7
    Отместване на синъо 1

    Острота: 50
    Реално усещане:Правилното е на Авто или Ръчно(20), мойто е на 30(прави отдалечени обекти по-ясни и се получават по-чисти детайли на моменти.)
    Всичко друго от това меню е изключено , за кабелната специално аз лично пускам Цифрово шумоподтискане на слабо и е една идея по-чиста картината.

    Движение : Реално Кино. Общо взето това меню е много индивиаулно и се насторйва според лични предпочитания. За да се активира технологията BFI(black frame insertion) се пуска на Потребителкси и Чистота 1 (само тогава се активира).
    Режим филм : Слабо

    Всичко друго остава както е и не се пипат други настройки.

    За HDR - Отново режим Професилно Кино , За HDR се препоръчва X-tended Dynamic Range да е High, за сега е изключен при мен но, може и да го сложа на Low евентуално. Забелязах, че като е изключено има много много по-малко blooming.
    Според Dynamic Range ще зависят и Гамата и Нивото на черното, ако е изключено Гама на 0 и Черно на 50-49 , Ако е на High, Гама -1 или -2 според зависи и черно 49 или 48.

    За HDR се изклюва дигиталното шумоподтискане. Всичко друго се запазва от SDR настройките.

    За Dolby Vision, X-tended Dynamic range задължително на средно или високо. Гама -1 черно 49 или 48.

    Отначало ми се сториха малко убити цветовете, защото бях свикнал на други настройки на режим на картина Стандартен(където всичко е към студената гама и е доста синкаво а цветовете са прекалено наситени) или режим Потребителски, който почти се конкурира с Професионално кино, ако е настроен правилно, но като се сравнят има по- неестествени и бледнеещи цветове (особено при Футбол ако се гледа).
    Здравейте! Тези настройки, които сте направили, препоръчвате ли ги за гледане на спорт (основно футбол, волейбол, автомобилни спортове)

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #130

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте, днес поръчах въпросният тв от интернет магазин на промоция. Може ли съвет какви тестове да направя, след като го получа за дефекти и как да разбера дали не е разопакован и върнат?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    24
    #131

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Здравейте! Свалям си филм с 4К и го пускам през външен хард. Проблема е, че до колкото разбрах, може да го гледам само през Kodi-то а там субтитрите са с йероглифи. Видях, че има вариант да сваля няколко добавки, с който да активирам субтитрите на бг. Правилно ли съм разбрал или има и друг по-лесен вариант?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #132

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Нстройки > плеар > език > набор от знаци > стандартен

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #133

    Re: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Отворяш КОДИ. Oтиваш на: system - settings - video - subtitles - character set - избираш Cyrillic (Windows)
    Така трябва да излезнат на български.

  17. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #134

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    Аз съм си свалил MX player от Google Play и гледам филми от външен хард през него. Нямам никакви грижи със субтитрите или възпроизвеждането на 4К

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #135

    Отговор: XF9005 - Хубав или Лош да го обсъдим

    При мен настройката си седи на "Стандартен" и при KODI и при SPMC, и субтитритата никога не са се показвали на маймуница.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 25 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хубав бойлер 500-600 лв
    От ilhanbg във форум Бяла техника
    Отговори: 30
    Последно: 27-01-17, 00:12
  2. хубав нож
    От ops5 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 47
    Последно: 09-03-15, 22:36
  3. Хубав 40'-42' LCD TV до 1000 лв.?
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-11, 15:39
  4. Нов хубав GSM до 50 лв.?
    От soon във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 11-08-11, 23:47
  5. Хубав хотел
    От mike_bg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-04, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе