Страница 15 от 75 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1119
Like Tree172Одобрявам

SONY телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #211

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Затова се правят веднага в последователност тези стъпки за да няма неприятни изненади после.

    Беше ли разкачил всичко от телевизора преди да го ъпдейтнеш и върнеш фабричните настройки ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #212

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Преди да го ъпдейтна - да, със сигурност разкачих, ама за фабричните не помня, но би трябвало и тогава.

    п.п. сега поразгледах зад телевизора и видях, че кабелът на кабелната телевизия не съм махал въобще. Понеже ползвам USB входовете му чрез удължители за флашките и те се виждат отпред, ама тоя кабел отзад съм го пропуснал.
    Този пост е редактиран от valio_; 03-02-19 в 11:33.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #213

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Това само при възпроизвеждане на пиратските файлове ли го прави или..... при YouTube пак ли го прави?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    68
    #214

    Отговор: SONY телевизори 2019

    В YouTube намерих същия клип 1080р, по същия начин се вижда. За останалите клипове, които изгледах набързо, не мога да преценя проявява ли се същия проблем.

    Това е, спирам с тестовете, ще чакам нов ъпдейт и вече както си трябва ще постъпя.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #215

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Затова се правят веднага в последователност тези стъпки за да няма неприятни изненади после.

    Беше ли разкачил всичко от телевизора преди да го ъпдейтнеш и върнеш фабричните настройки ?
    Сега не може ли да го направи с хард ресет?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от valio_ Виж публикацията
    В YouTube намерих същия клип 1080р, по същия начин се вижда. За останалите клипове, които изгледах набързо, не мога да преценя проявява ли се същия проблем.

    Това е, спирам с тестовете, ще чакам нов ъпдейт и вече както си трябва ще постъпя.
    Я дай един линк към клипа да видя и аз. Аз не съм махал антената от тв. Изкл само пс4. После не знаех, пе трябва да се изключи тв за 5мин от тока. След ъпдейта, направих хард ресет и със задържаме на бутона за вкл/изкл рестартирах андроида. Това правилен начин ли е?

    Направи ми обаче нещо впечатление, след хард ресета, вкл си отново кабела към конзолата и почнах настройките. Видях че конзолата беше намерена от бравия линк. Не бях я включвал даже, нито бях пипал менюто на бравия линк. Това така ли трябва да е?

    - - - - - - - - - -

    Ето как е при мен на стандартен моушън и кино силно
    https://dox.abv.bg/download?id=7d49d84ffc# - Линк за сваляне
    Този пост е редактиран от Nikito82; 03-02-19 в 12:22.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #216

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от valio_ Виж публикацията
    п.п. сега поразгледах зад телевизора и видях, че кабелът на кабелната телевизия не съм махал въобще. Понеже ползвам USB входовете му чрез удължители за флашките и те се виждат отпред, ама тоя кабел отзад съм го пропуснал.
    Няма нужда да се разкача кабела от антената или кабелната. Важно е преди ъпдейта, да разкачите всички USB флашки и HDD вързани към телевизора.

    Цитат Първоначално публикувано от Nikito82 Виж публикацията
    Направи ми обаче нещо впечатление, след хард ресета, вкл си отново кабела към конзолата и почнах настройките. Видях че конзолата беше намерена от бравия линк. Не бях я включвал даже, нито бях пипал менюто на бравия линк. Това така ли трябва да е?
    Да, при поддържан от двете свързани устройства HDMI CEC протокол(Consumer Electronics Control), то телевизорът автоматично открива другото устройство. При всяка марка, CEC протокола има различно маркетингово наименование
    1-Touch Play (Roku)
    Anynet+ (Samsung)
    Aquos Link (Sharp)
    BRAVIA Link, BRAVIA Sync, Control for HDMI (Sony)
    CE-Link, Regza Link (Toshiba)
    E-link (AOC)
    EasyLink (Philips)
    Fun-Link (Funai, Sylvania, Emerson, Magnavox, Philips)
    HDMI-CEC (Hitachi)
    INlink (Insignia)
    Kuro Link (Pioneer)
    NetCommand for HDMI, Realink for HDMI (Mitsubishi)
    RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo)
    RuncoLink (Runco International)
    SimpLink (LG)
    T-Link (ITT, Thomson)
    VIERA Link, HDAVI Control, EZ-Sync (Panasonic)
    CEC (Vizio)
    Този протокол дава възможност за частично управление с помощта на дистанционното на телевизора на свързаните с него устройства.

    Пример с Panasonic и какво добавят различните версиии за контрол
    Viera Link(CEC protocol)

    Version - HDAVI Control or later.
    Automatic Input Switching
    Power on link
    Power off link
    Speaker control

    Version - HDAVI Control 2 or later.
    VIERA Link control only with the TV’s remote control
    Unselected device auto off (for available equipment only)

    Version - HDAVI Control 3 or later.
    Automatic lip-sync function

    Version - HDAVI Control 4 or later.
    Energy saving mode (with Quick Start mode)

    Version - HDAVI Control 5.
    Audio Return Channel Audio Return Channel (ARC) is a function that enables digital sound signals to be sent via an HDMI cable back from the TV to a connected audio device.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-02-19 в 13:01.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #217

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Няма нужда да се разкача кабела от антената или кабелната. Важно е преди ъпдейта, да разкачите всички USB флашки и HDD вързани към телевизора.
    А hdmi кабелите от устройствата трябва ли да се махнат? И това че не съм изключил тв от захранващата мрежа, а рестартирах с бутона от дистанционното, правилно или грешно е?

  10. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #218

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от netizen Виж публикацията
    Открих как:

    Задържа се Home бутона, излиза списък със всички приложения, избира се това което искате да спрете. Пак се натиска и задържа Home, от контекстното меню се избира Информация, след което Принудително спиране, ОК и това е ... само около 7-8 пъти по-сложно [emoji23]

    Инак определено по живо се движи всичко.


    За килване на приложенията имам лека корекция - Бутон Apps или задържане на HOME -> Избиране на приложение -> Задържане на средния кръгъл бутон -> От контекстното меню се избира Информация -> Принудително спиране.



    Цитат Първоначално публикувано от valio_ Виж публикацията
    Здравейте,
    При мен нещата след ъпдейта до андроид 8, нямат очаквания резултат. Телевизорът е 55XE8505. Получих стабилно мазане, стига да се изразявам правилно (при плавно движение на камерата по статични обекти, образите почват да трептят, стават двойни и тройни, един вид мазало, без да насича картината).
    След инсталиране на 8-цата първоначално реших да не връщам до фарбични настройки, само нулирах настройките на картината, тъй като прочетох мненията на някои колеги от форума, които са направили така и нямат проблеми, пък аз трудно се оправям с настройването, особено на Коди.
    Ето и проблема: пуснах един тестов клип от флашка през Коди ( "Downtown Assault, The Snipers.mpg", тества моушъна) при плавно движение на камерата по фасадите на различни сгради, се получава голямо мазане. Едно и също се вижда при всяка една от настройките на моушъна, все много зле.
    Вече реших да връщам до фабрични, направих го, резултат нулев. Същият клип пуснах на вградения плеър, беше още по-зле и от при Коди-то преди да дам фабричните. Пуснах и на Коди, пак си мажеше както беше преди да върна фабричните, на всяка настройка на моушън, еднакво мазане.
    Специално този клип съм го пускал десетки пъти, на различни телевизори, на този също, знам как трябва да изглежда картината, сега е отврат.
    Дали ми се е повредил телевизорът?

    Да споделя нещо интересно, сега след ъпдейта до 8-ца, като изключа захранването от контакта за няколко минути, при включването на телевизора андроида не се рестартира, тръгва си веднага. Преди не беше така.

    Пробвай да смениш режима на картината на Спорт и пак го пусни


    На мен пък след ъпдейта в коди не ми показва натовареност на процесора. Иначе е по-бърз интерфейса и лагва по-малко.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #219

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от Nikito82 Виж публикацията
    А hdmi кабелите от устройствата трябва ли да се махнат? И това че не съм изключил тв от захранващата мрежа, а рестартирах с бутона от дистанционното, правилно или грешно е?
    Доколкото ми е известно, не е нужно да разкачаш HDMI кабелите. След ъпдейта и връщането на заводските настройки, трябва да изключиш захранването от контакта.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #220

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от valio_ Виж публикацията
    В YouTube намерих същия клип 1080р, по същия начин се вижда. За останалите клипове, които изгледах набързо, не мога да преценя проявява ли се същия проблем.

    Това е, спирам с тестовете, ще чакам нов ъпдейт и вече както си трябва ще постъпя.
    Не се главоблъскай, както и да го направиш резултата ще е същия. Вероятно ъпдейта е калпав, а още по-вероятно следващия да е още по-зле. Тези които го нямат твоя проблем, да те поканят у тях да го видиш и ти, на бас, че ще е същото като при теб, но на тях не им прави впечатление.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #221

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Дали има възможност да се намери стара версия на Video Player-а , която да поддържа форматите както до сега от стария андроид и да се замести с новата ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #222

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Тъй като не проследих цялата история да питам
    - само на тоя клип ли го има това "мазане"
    - възпроизведен от външно устройство (тв е само монитор) пак ли е така
    - на телевизия/канал от вътрешния тунер има ли подобно
    - на други източници и с друг материал/филм/клип има ли го проблема
    - на какъв режим се гледа и с какви настройки на motionflow е и има ли проблем при изключен

    п.п. тоя клип Downtown Assault, The Snipers пуснат в ютюб на лаптопа си виждам насичане и мазане - силно се съмнявам в качеството му на снимане и качване - има такива рекламни клипове, които работят добре само на определена марка с определени настройки - в случая Филипс и вероятно някоя тяхна твърде агресивна настройка ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 03-02-19 в 17:08.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #223

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Клипа до колкото обяснява си го има свален и е тестеал с тоя клип преди ъпдейта. След ъпдейта тества със същия клип. От това което намерий в нета ... е мпег2 и интерлейсед. Даже не си го представям този клип да се вижда ок на какъвто и да е тв, но ...

  17. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #224

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Абе нещо бъркате настройките с тоя клип. Моушънфлоу на Плавен и Режим филм на Силно и грам мазане няма. Плавен е наляво от Изкл. не надясно. В ютюб го има. Както казва tolostoi, сигурно е i щом му влияе настройката Режим филм.
    Този пост е редактиран от dzver; 03-02-19 в 18:55.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #225

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Доколкото ми е известно, не е нужно да разкачаш HDMI кабелите. След ъпдейта и връщането на заводските настройки, трябва да изключиш захранването от контакта.
    А това къде го пише за изключването на захранването от контакта?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 75 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе