Страница 67 от 70 ПърваПърва ... 17576566676869 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #991

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    доколкото разбрах някакви "майстори'' са пипали.Когато разбера нещо повече ще кажа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #992

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Да споделя и аз нещо, дойде време да не мога да се стопля с Дайсейкая. Настроен на 30гр. не успява да затопли до комфортно иначе си духа много топъл въздух, но имам много топлозагуби, та от време на време му помагам с един конвектор сутринта. Дефрости прави през около 2 часа, тоест като се заскрежи отвън, контролни дефрости го хванах да прави само един път, беше -11градуса и го направи за 1-2мин. Сега го настроих на 5 степен на вентилатора и на 30градуса и по добре затопля, на авто режим на вентилатора не успява, шума обаче е много силен. С една дума изолация си трябва.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #993

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Така е, трябва си.

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #994

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Абсолютно вярно.Изолация на първо място .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #995

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Искам само да споделя .... Нямаше ме 1 месец у дома без отоплене. 110м2 апартамент във Варна, север/севроизток без изолация и калпава дограма ... при минус 11 навън включени три Daiseaki 5 климатика (2x13 & 1x10) заварих апартамента си с равномерна температука 22.5C във всички стаи при зададени 23C след 24ч работа (вентилатори на ауто).... Имам ватметър на единят климатик 13-ка .. консумация 265W .... Е как да се оплача от Тошовците .... четвърта година служат бе проблем ... Вива всичко правено от самураите ...

  7. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #996

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от emil13 Виж публикацията
    Искам само да споделя .... Нямаше ме 1 месец у дома без отоплене. 110м2 апартамент във Варна, север/севроизток без изолация и калпава дограма ... при минус 11 навън включени три Daiseaki 5 климатика (2x13 & 1x10) заварих апартамента си с равномерна температука 22.5C във всички стаи при зададени 23C след 24ч работа (вентилатори на ауто).... Имам ватметър на единят климатик 13-ка .. консумация 265W .... Е как да се оплача от Тошовците .... четвърта година служат бе проблем ... Вива всичко правено от самураите ...
    Няма и да се оплачиш на тях нали пише дай се кай няма как, освен ако не го монтираш на таван на вятър и сняг дълги години да ги ползваш

  8.  
     
  9. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #997

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Някой да сподели как се е представил Дайсейкай 5 при -20гр.До -15гр.има писано че работи и топли добре,но от там надолу как е никой не е споделил.В Бургас поне аз по ниска температура от -10,-11 не съм засичал (имам термометър на терасата).

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #998

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Топли. Здраво. Но, на третата година се разхлопва управлението на хоризонталните клапи. Конструкцията е пълна шитня и при следващата профилактика ще се ремонтира. Добре, че не намерих втора петица, а си взех осмица дайсейкай.

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #999

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Така е и аз имам забележки към машината,но какво да се прави пълно щастие няма.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1000

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Има...когато не си хвърлил една торба пари...

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1001

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Хвърлял съм и по малка торба с пари.Там излезе че все едно съм ги хвърлил през терасата.Този поне топли и то доста добре.
    MisterT одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #1002

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Мисля да се възползвам от по-хладното време тези дни и да почистя плазма касетата. Някой може ли да помогне със съвет как да я извадя и почистя? В мануала не е описано,а и не успях да намеря линк в тубата.
    Благодаря предварително!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията


    krasi80
    , изваждането на Плазма филтъра не е трудно.

    - Откопчаваш щипки 1 и 2, като ги притискаш лекичко по посока на стрелките.
    - След освобождаването им хващаш "рибената кост", там където са елипсите и издърпваш внимателно по посока на стрелка 3.

    Монтажа е в обратен ред и трябва да се чуе "щрак" при наместването на оребрената част и щипките.
    Намерих отговора!

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1003

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Здравейте .Може ли някой да обясни малко по-подобно какво представлява функцията Cold draft preventive control.В темата за 8ма серия беше говореноза нея и проблемите които създава.Как влияе изключването и на работата на машината.Някъде беше писано нещо ,но немога да го намеря.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1004

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Да не усеща човек хладна струя.

    - - - - - - - - - -

    Следи се температурата на тръбен сензор Тс на вътрешното и се регулират оборотите на вентилатора. ЦЪК#488

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1005

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Абе възможно ли е да е толкова тих дефроста, че да не разбирам дали има? Климатика си въртеше вътрешния вентилатор а-ха да заспи тотално, навън -2С, викам чакай да го сложа на 1-ва степен че в другия край на стаята май стана малко хладно - нищо, давам 2-ра - нищо... изредих ги до 5 - няма промяна. Върти си все едно на две степени под 1. И все пак го оставих на 2-ра... След 4-5 мин турбината спря тотално и след около 20-30сек се включи на 2-ра степен както и бях задал. От какво може да е това, да е бил в дефрост и аз да не съм разбрал? Никакви пуфтенета нищо е нямало.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 70 ПърваПърва ... 17576566676869 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе