Страница 65 от 70 ПърваПърва ... 15556364656667 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1050
Like Tree263Одобрявам

TOSHIBA DAISEIKAI V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #961

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Интересно какво толкова чисти 4 часа. Японската ми Тошиба се чисти за около час и десет минути, като тук се включва и самопочистването на въздушните филтри. Аз го оставям веднъж в седмицата да се почиства и няма никакво духане, пък камо ли да пречи или да е неприятно. Оставял съм го и през нощта и щом не ме е събуждал значи добре е измислена функцията.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #962

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Ако искаш от вътрешното тяло да почне да ти мирише на блато като пускаш климатика тогава спокойно можеш да прекъснеш функцията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #963

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При мен стои менър и половина над главата ми и въобще не се усеща струята от изсушаването. Миризмата се лекува с отваряне на прозореца. От него със сигурност духа повече.
    При мен също е на метър и половина и се усеща духането, точно в главата ми, това може ли да е дефект или неправилен монтаж. Как да отварям прозореца, нали току-що съм изстудила.
    Но в общи линии - разбрах и ви благодаря, ще го държа да се самопочиства!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #964

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    спокойно ,поне няма да се успива зимата
    aruba_man и popov харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #965

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Много интересно от какво точно зависи колко ще продължи почистването-явно времето и операциите не са точно фиксирани?! Тази сутрин оставих Тошибата да се самопочисти и цялата операция продължи точно 20 минути. Както вече бях писал засичал съм време час и десет минути. Може би има значение времето от предишно почистване. Някой ако знае да сподели.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #966

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    SPSt , времето за почистване се определя от продължителността на работа на машината в режим охлаждане и съответно от влагата която остава по изпарителя, измерена от датчика за влага на климатизатора. Аз съм засичал такава операция с продължителност над 4 часа.


    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #967

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Сигурен ли си, че е датчик за влага, а не се следят температурите от тръбния сензор и този за околна температура? Ако тръбния отчита по-ниска температура от въздушния, процесът би продължил до максимално зададеното време. Имам съмнение, че даже и грешка няма да формира.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #968

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Сигурен съм...По време на този процес, компресора също се включва и към вътрешното тяло се подава топъл хладилен агент с температура ~40°С, с цел по бързо изсушаване на топлообменника. Това е при японските модела на Toshiba. При пета серия, не мога да твърдя как протича този процес, защото нямам наблюдения и не съм се интересувал.
    dodo_pv, ivan74, SPSt и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #969

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    SPSt , времето за почистване се определя от продължителността на работа на машината в режим охлаждане и съответно от влагата която остава по изпарителя, измерена от датчика за влага на климатизатора. Аз съм засичал такава операция с продължителност над 4 часа.


    Благодаря за разяснението. Аз си мислех, че е фиксирана продължителността, но тази сутрин останах учуден от краткото почистване.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #970

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Моята ДР-ка изсушава около 30-40 минути,а Шарпа 30 по дефолт.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-06-16 в 16:53.

  13. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #971

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Да поразбутам малко темата че хвана мухъл.Да споделя за комфорта който създава тази машина.Настроен на 23гр и авто вент.За консумация и подържана температура няма да говоря защото това не е важно.Важното е че в стаята е супер приятно без да се усеща въздушната струя.Наясно съм че като паднат температурите и работата леко ще се промени но предполагам без особен дискомфорт.Като цяло съм доволен от машината,но въпреки че е висок клас и тя си има кусури-като 99% от климатиците.От около 4 год.влизам във форума и за това време не съм срещнал на 100%положителни мнения за машина независимо от марка и цена.Всеки се стреми да прави правилния избор.Така че ползватели споделете за вече позабравената 5серия.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #972

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Как го ползваш - настроен на 23 и не бараш дистанционното. Денем, нощем все 23.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #973

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Форумът не е място за реклама на машини, а за коментиране на недостатъците им. Има много писано назад във времето за модела.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #974

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Ако в момента ти консумира 60w-80w освен комфортен ти е и икономичен.
    Жалко,че е изчерпана 10-ката.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #975

    Отговор: TOSHIBA DAISEIKAI V

    Още не го ползвам 24часа.Зимата го ползвам на 24-25гр.За реклама АБСОЛЮТНО не може да става на въпрос.Писъл съм за кусурите.Питам защото при някой може да сподели нещо по-различно от писаното досега.Така че dodo отдавна съм спрял да правя реклама на каквото и да е.Само споделям хубавите и кофтито неща според мен.Все пак трябва да се споделят. P.S.milanov в момента ми консумира 120w в близо 28-30кв.
    necata2 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 70 ПърваПърва ... 15556364656667 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе