Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 73 от 348 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1081

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Espace, взе ми думите от устата, чудех се дали да не напиша коментар под тоя клип "Е, и?". Вярно е, и аз се радвам на добра изработка, на добре направено изделие от години, работещо перфектно, но само се възхищавам като vlado66, не бих го ползвал, не съм антиквар. Имам касетофон СИМЕНС, от 80 година. Здрав е и работи, с желязна механика и тежи 5 кг.- е,и?, даже вече не помня къде е ... Имам пералня ИНДЕЗИТ на 17 години - на нея нищо не и е правено (да, някога индезит са били марка), но на 400 оборота, си доистискваме прането. Някога е правено наистина всичко много стабилно за векове, да е ремонтнопригодно и да се радват техниците, че бил лесен ремонта, безсмислено за останалите потребители. А и ако една пералня с удължена гаранция от 5 години издържи, пере два пъти по - добре и по - евтино, от едно 20 годишно миеле (с лесна смяна на лагерите но изпукал теракот под нея и опадал латекс на комшиите отдолу ), май предпочитам казан от карботекс и светла и чиста пластмаса. Да знам, че като звънна на гаранционния сервиз, ще дойдат до няколко часа, а не да търся в интернет от Амазон части, някой техник като дойде да се чеше умно и да се чуди откъде да я подхване. Или пък нека да не съм гъзар и да се хваля с екзотична марка на гостите си, нищо че седмица - две ще ходя с мръсни дрехи, щото ще ми е свидно след "само" 10 години да изхвърля пералня за 1500 - 2000 лв, докато чакам желания лагер или схема.
    Този пост е редактиран от sevdo2000; 08-11-13 в 07:40.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1082

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Владо, това Миле като гледам е поне на 30 години. Тогава и Перлите ги правиха масивни но далеч не и качествени. Имам един Зероват на 18 години. Един път съм му сменял и аз лагери и това е. Това обаче прави ли го перфектна "желязна" машина? Ще ти кажа - пълен боклук си е спрямо Електролукса ми дето ми е на 1 година. Втория не се чува че работи, пере 2 пъти повече пране с по малко ток, има 2 пъти повече обороти и 55 месеца гаранция. Та мерси с тези втори употреби "железни" машини дето приличат на музейни експонати.
    Ето ти една която и в момента се продава.Но се отклонихме от темата и спирам до тук-няма смисъл от спорове
    Miele W 2241 WPS spinning without front - YouTube

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #1083

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Това последното видео с какво трябва да впечатли? С това че го няма предния капак на пералнята? Или със звука на излитащ изтребител?
    Спирам и аз, макар че не виждам и за какво да спорим.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #1084

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Това последното видео с какво трябва да впечатли? С това че го няма предния капак на пералнята? Или със звука на излитащ изтребител?
    Спирам и аз, макар че не виждам и за какво да спорим.
    Далеч съм от мисълта да те впечатлявам а да ти покажа че хардуера е същия с изключение на барабана който е пчелна пита и е нововъвъведение с цел предпазване на дрехите при пране.

  6. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #1085

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Бихте ли дали някакво мнение за Бош WAS24468ME Продукти - Пране и сушене - Перални машини - WAS24468ME
    Предимства, недостатъци. Стрували си парите?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #1086

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На френският сайт може да направите сравнение по характеристики между избрани от вас модели
    Electromenager Compare : comparer les prix des lave-linge
    1. избирате групата (или марката)
    2. маркирате избраните модели
    3. кликвате на бутона - сравни
    Recherche de lave-linges - Electromenager Compare


    Превод на сайта
    Бяла Техника Сравни: сравняват цените на перални машини

    Перални машини Търсене - Сравнете техника

    Пътеводител за Закупуването на пералня - Бяла Техника Сравни

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #1087

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения


  10. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #1088

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аз бих взел новия "Siemens" !!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #1089

    Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И аз ти препоръчвам новата :-) Може да погледнеш и това - Bosch WAS24468ME Logixx 8 VarioPerfect (WAS24468ME, WAS-24468ME, WAS 24468 ME)

    струва ми се малко по добър вариант от Сименса :-)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    24
    #1090

    Отговор: Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Трябва ми "плитка" пералня с дълбочина 40-42 см дълбочина. (имам такава ниша под една бетонна колона). Искам да е максимално тиха и спокойна при центофуга.
    Гледам варианти на ariston/hotspot, bosch i samsung. Почти съм се навил на Samsung WF60F4E5W2W/LE.
    От около година и половина ползвам candy EVO04 1274W, но не съм доволен - шумна е и при центрфуга дори се мести. (нивелирана е идеално и не се претоварва).
    Моля за съвет.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #1091

    Отговор: Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    От изчетеното тук във форума стигнах до извода, че Bosch е препоръчвана марка за перални.
    В тази връзка загледах модела Bosch WAS24468ME Logixx 8 VarioPerfect. Това което ми направи впечатление е че за него дават "Регулиране на оборотите до 1200 об./мин" докато за следващия модел Bosch WAS28448ME Logixx 8 VarioPerfect
    дават "Регулиране на оборотите 400 - 1400 об./мин". Това означава ли, че на първия модел оборотите за центрофугиране не могат да се променят ръчно?
    Другото което ме интересува - някой знае ли каква е разликата между "Многостепенна водна защита" и "AquaStop с доживотна гаранция" което също се различава в двата модела.
    Докато разглеждах пералните видях и модела "HomeProfessional 8, i-DOS" в която не ми допада опцията сама да ми дозира перилния препарат, но въпроси ми е по-скоро дали знаете дали задвижването е същото като на по-горе споменатите модели? Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    32
    #1092

    Избор на пералня до 700-750лв.

    Предстои ми да закупя пералня до 700-750лв. Нямам предпочитания за марка. Ще оценя мненията на тези, които имат допир по някакъв начин с тези уреди. Изисквания почти нямам

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #1093

    Отговор: Re: Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    От изчетеното тук във форума стигнах до извода, че Bosch е препоръчвана марка за перални.
    В тази връзка загледах модела Bosch WAS24468ME Logixx 8 VarioPerfect. Това което ми направи впечатление е че за него дават "Регулиране на оборотите до 1200 об./мин" докато за следващия модел Bosch WAS28448ME Logixx 8 VarioPerfect
    дават "Регулиране на оборотите 400 - 1400 об./мин". Това означава ли, че на първия модел оборотите за центрофугиране не могат да се променят ръчно?
    Не, това няма общо с ръчно регулиране, а това са максималните им обороти.
    И 2те можеш да ги регулираш оборотите, макс. до тези максимални които са дадени.

    Другото което ме интересува - някой знае ли каква е разликата между "Многостепенна водна защита" и "AquaStop с доживотна гаранция" което също се различава в двата модела.
    Горе долу каквото съм разбрал за това:
    AquaStop е някаква тотална защита против наводнения от нея.
    Докато другите без нея са по малко защитени и се препоръчва да и спираш кранчето за вода,
    ако те няма за по дълго време.
    Имат разлика и в маркучите има монтирана някаква допълнителна електроника,
    както и вътре в нея но незнам подробности

    Докато разглеждах пералните видях и модела "HomeProfessional 8, i-DOS" в която не ми допада опцията сама да ми дозира перилния препарат, но въпроси ми е по-скоро дали знаете дали задвижването е същото като на по-горе споменатите модели? Благодаря предварително.
    Какво имаш предвид под задвижването? За мотора или?
    Иначе сама да си дозира е супер, имам я тази същата от месец,
    WAY32890EU: Перална машина HomeProfessional 8, i-DOS WAY32890EU
    и съм много доволен.
    Супер е сама да си дозира, всичко си смята и прави сама EcoLogixx 8 с интелигентна автоматична дозираща система i-Dos - YouTube
    Но в същото време и имаш пълен контрол над дозирането,
    [ако е необходима корекция различна от фабричната]
    можеш допълнително да сменяш базисната доза в милилитри във всяко едно от 2та автоматични резервоара в зависимост от препарата който използваш и твърдостта на водата,
    а 3тият резерворар е само за ръчно дозиране ако решиш да ползваш някакъв 3ти вид препарат който иска само ръчна дозировка.

    Но ако държиш ръчно да си слагаш на око препарата,
    авотоматичната дозираща функция може да се изключва,
    и да си дозиращ на око, а пералнята ще само ще ти дава препоръки за дозиране,
    в зависимост от типа на прането, количеството и т.н. и ще ти го изписва на дисплея,
    и ще взима от препарата който сте му сложили в отделението за ръчно дозиране [резервоар 3]
    Този пост е редактиран от zebra9; 29-11-13 в 17:00.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #1094

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някой има ли информация за перални Hoover ( Уреди с транспортни дефекти ) и по конкретно https://www.otto.de/p/hoover-waschtr...ren-308082897/

  18. Junior Member Аватара на gsmdoktor
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Първомай 0888197084
    Мнения
    11
    #1095

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dedi Виж публикацията
    Благодаря Ви за отговорите. В крайна сметка днес намерихме и купихме Miele Novo Super W933, цена 560лв., води се 9-та серия. Утре ще ни я доставят, после ще дам отзиви.
    Много e стара. Поне 15 годишна. много са и парите. Най лесен ориентир за перални и сушилни Миеле дали са нов модел е , че на старите модели оранджевия бутон за отварянето на люка е в средата на панела а на по-новите след 2000г е изнесен този бутон в десния край на лицевия панел.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от akssa Виж публикацията
    Избери си Миеле с хромирания люк! http://shop.mcm.bg/index.php/peralni...ition-111.html Това е истинска здрава серия на Миеле без компромис в качеството!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе