Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 54 от 113 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #796

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    @biro: Лесно ли се сменя кабела на Velis-a, че взехме един Velis Evo, но няма контакт и ще трябва да връзваме мостовия кабел директно. Само го закачихме още не сме отваряли капака отролу.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #797

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Към водопровода свързахте ли го?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #798

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Вързахме го, само остана мостовия кабел да се върже. Не знам как ще стои въпроса с гаранцията ако стане нещо. Ти с оригиналния кабел ли си или си го вързал директно?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #799

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    С оригинален кабел съм, но към мостовия свързах контакт близо до тавана. В упътването на бойлера пише, че гараницята отпада при отстраняване на кабела.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #800

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Разлики между Velis "EVO" и без evo в означението, освен по няколко милиметра в габаритните размери.

    - - - - - - - - - -

    В банята ли сте ги поставили?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #801

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Кое в банята ли сме поставили?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #802

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Бойлерите, на двете снимки горе. Твоят и на dwrbudr

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #803

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моя е в банята, да.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #804

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Теси 80 "облачния" модел вече е монтиран и работи , първи впечатления мнооого добри , настройки всевъзможни започвам с настройките . Режим "Еко" уж запаметява потреблението и според него затопля водата ефективноста му според мен е трудно да се предположи . Режим на ръчна настройка т.е. програма "P1,P2,P3" тук вече е якото , може да се настроят градусите на водата за всеки час от денонощието и ден от седмицата , преценяваш си горе долу потреблението и нуждите и му задаваш градусите . Режим "Ваканция" задаваш ще отсъствам от дата до дата и изкам да се загрее на еди кога си . Графика на потреблението показва нагледно консумацията на топла вода по часове от денонощието и кога е подгрявал бойлера , има вграден калкулатор за консумация на ел енергия , задаваш му начален период и показва каква е консумацията ( за 4 дни откакто е монтиран и успях да инсталирам приложението и му следя консумацията е изхарчил 9 киловата ) колко е вярно не знам но ако е така съм супер доволен . Натроил съм го всяка нощ да подгрява между 3-4 до 60 градуса и съответно между 17.00 и 21.00 също през останалото време съм посочил около 30 градуса , явно изолацията му е добра защото без гореща вода не сме останали . Ако в края на месеца консумацията му наистина е около 60 киловата ще съм доста доволен . Наистина е удобно настройката му през приложението за тел , лесно пригледно направено и във всеки момент ако имаш достъп до интернет може да видиш с какво количество топла вода разполагаш . За монтажа от фабриката ми звъняха и потвърдиха че произвеждат бойлерите със и без монтиран кабел (каквото ти се падне явно или каква заявка е подал търговеца) не е проблем да се махне кабела и да се монтира друг гаранцията се запазва , също така гаранцията покрива и електрониката . С две думи интелигентно измислено и добре направено според мен , остава да се докаже и във времето .
    kokovox одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #805

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Колеги.
    Моя 120 литров Елдом вчера притърпя профилактика след 12г -13г. служба. Почна да му сработва защитата - не отчиташе правилно т* заради обвития във варовици наревател и тръба за датчика ....
    Една кофа котлен камък и варовици изкарах от вътре, смених анодната защита с нова и нов възв.клапан!
    Обаче вътре има вече доста шупли водосъдържателя , огледах го - почнал си е да заминава и е въпрос на време да протече...
    Тръбата за топла вода поне е метална май неръждаема ли е ква е но стои, не е платмаса, очаквах и нея да сменям с медна но уви...
    Та на въпроса. Аз вече трябва да се оглеждам за бойлер. Тоя му давам макс 1 година..
    Друго неръждавейка освен на Шишков читаво има ли на пазара Трябва ми 120л вертикален.
    От много време не съм се оглеждал на пазара но дали има вече неръждаеми с пластасов външен корпус - да не ми ръждясва или всичко е метал все още...?
    Аз като доста други за съжаление го държа в банята. Нямам 5 помещения за отделни уреди..
    Имам пуснати кабели и до тоалетната но там мога да събера макс 80 л хоризонтален а ние сме доста хора у нас.
    Бойлера работи всяка вечер на нощна тарифа с програматор и през деня почива, ако се наложи го влючвам ръчно.
    Затова искам пак да е 120л ..
    Преди 5г на основния ремонт така и не ми останаха пари за смяната му със такъв на Шишков - бяха по 400 лв 100л , сега гледам че са 550..630-680 - 120л ..Нормално.
    Ако някой има други предложения в клас 120л неръждам да сподели. Почвам да търся варианти за да съм подготвен...
    Случайно попаднах на някакви сръбски - Тедан :
    http://vladives.bg/Tedan%20120l%20Pr...8?search=tedan
    Не знам дали са читави, но цената им е добра...??
    390 лв за 120л бойлер нераждаем бих дал. Единствено ме притеснява, че го дават 1.2-1.8мм ламарина - докато на Шишков е 2мм за 120 литра но едва ли чак толкова има значение..
    Този пост е редактиран от mitakabus; 13-09-17 в 11:30.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    5
    #806

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Дайте вариант за Бойлер: 100 или 120 л., ще захранва кухня и баня. Ще се ползва в София, Центъра, тръбите наоколо са ръждиви, водата си носи ръжда, предполагам, че е добре да е със сух нагревател?
    Цена - до към 400 лв., трябва да е вертикален.
    Сега съм с Елдом, но ще заминава на село, за 4 години е събрал ръжда и тръбата вътре пука като картечница.
    Благодаря!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #807

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дражице ОКСЕ за вертикален стенен монтаж.

    80л-2.2кW,105кг,355лв.
    125л-3-6KW,138кг,535лв.

    От самото тегло става ясно за качеството.
    Щом инсталацията е с кофти тръби-монтаж на 5 инчов филтър 50-100 микрона.

    Водата в София е мека,така че пукотевици от котлен камък и тънката ламарина отпада.С монтирането на филтър ще се реши и въпроса с ръждата.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-10-17 в 16:54.

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    5
    #808

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Що за марка е това? Само 2 години гаранция не ми се виждат нормални.




    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Дражице ОКСЕ за вертикален стенен монтаж.

    80л-2.2кW,105кг,355лв.
    125л-3-6KW,138кг,535лв.

    От самото тегло става ясно за качеството.
    Щом инсталацията е с кофти тръби-монтаж на 5 инчов филтър 50-100 микрона.

    Водата в София е мека,така че пукотевици от котлен камък и тънката ламарина отпада.С монтирането на филтър ще се реши и въпроса с ръждата.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #809

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами,какво да кажа?!?
    Миле с гаранция две години за БГ,Беко с пет!
    Що за марка е Миле-то??

    Намери БГ бойлер с такова тегло и тогава ще ти обясня за Дражице и къде се произвеждат.
    Поздрави!
    Няма как при мека вода и дебела ламарина/тежък бойлер/ да имаме пукотевици в банята!
    Този пост е редактиран от Viking72; 03-10-17 в 16:09.

  18. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #810

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Дражице ОКСЕ за вертикален стенен монтаж.

    80л-2.2кW,105кг,355лв.
    125л-3-6KW,138кг,535лв.

    От самото тегло става ясно за качеството.
    Щом инсталацията е с кофти тръби-монтаж на 5 инчов филтър 50-100 микрона.

    Водата в София е мека,така че пукотевици от котлен камък и тънката ламарина отпада.С монтирането на филтър ще се реши и въпроса с ръждата.
    Само едно уточнение. Това е теглото на бойлера, но пълен .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе