Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 96 от 113 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #1426

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Като станах сутринта, когато забелязах, че зелената лампичка не свети, беше почти до макс (да кажем до 80 градуса), така беше оставен още при монтажа и беше си загряло доволно.

    Не ми се разправя, да ходя да го връщам и т.н.

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1427

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Тоест като е близо до максимума и всичко е наред?
    При моя също съм забелязал, че трябва да се настрои на по-висока температура, то и без друго са с малък обем и си трябва по-гореща вода, иначе свършва за норматив.

  4. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #1428

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Наред е, в този смисъл, че загрява водата до горещо.
    Иначе, лампичката (зелената) не свети.


    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #1429

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Някакви отзиви за Тедан (за мен са непозната марка)
    Колебая се между Тедан и Елдом, неръждавейки, за района на София. Човекът който ще монтира има положителни отзиви за Елдом, отрицателни за Теси и няма опит с тедан.
    Цената е практически еднаква...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1430

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз малко се чудех, но като размер Тедан-а ми беше по-нестандартен и заложих пак на Елдом (след като стария прокапа след 7г). Тедан са сръбски доколкото знам. Като минус - странно защо нямат копче на корпуса. Това, че се изключва от табло не пречи да има втори ключ. Ако вземеш такъв, пиши практически впечатления след като заработи.
    chavv одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #1431

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    От 6 години съм с Тедан в Смолян (водата ни е доста мека). Никакви проблеми. Планките за закрепването му бяха малко по-ниско, отколкото на стария Елдом, така че отиде малко по близо до тавана и ми трябваха по-дълги маркучи. Това е в общи линии...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #1432

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Втора година ползвам подов елдом 150 литра нертждавейка. Когато го купувах гледах и сръбските, но нямаха много от екстрите на елдом. Трябваше ми с две серпентини долна и Горна. Сръбските нямаха три сонди за датчици, нямаха извод за рециркулация, нямаха и муфа за втори нагревател по средата на водосъдаржателя, а елдом има всичко тези "екстри" (и ги ползвам).
    Впечатленията ми за сега са много добри, серпентините са от неръждаема гофрирана тръба и са с умопомрачителна мощност, на котела (на дърва) направо му прималява като тръгне помпата за бойлера. През серпентините загрява много бързо, на ток не съм го засичал за какво време го прави, но никога не е имало случай някой да го чака да загрее, топла вода има винаги.
    Когато се скрия да пуша в котелното забелязвам че Ел нагревателя се включва за под минута, колкото да поддържа.
    Като минус мога да кажа че капака на флаеца с Ел елементите се счупи съвсем сам, мисля че е от кофти пластмаса,сега си виси на жиците.
    Елдом имат и модели с разни интелигентни управления който също са плюс в сравнение с Тедан.
    Предполагам (само предполагам) че търговците имат по голяма печалба от сръбските, затова ги предлагат с предимство пред елдом. Привидно еднаквата цена не отговаряше на липсата на много неща при сръбския в моя случай.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk
    tanatos одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1433

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от atanasnikolov Виж публикацията
    Втора година ползвам подов елдом 150 литра нертждавейка....Елдом имат и модели с разни интелигентни управления който също са плюс в сравнение с Тедан.
    Точно интелигентните управления на Елдом не са никакъв плюс - някаква пародия са. Иначе как е неръждаемият, чуват ли се пукания като се разтяга и свива? И моя новия е такъв и пука твърде често. Не ми пречи, но имам леки притеснения заварките колко ще издържат, ако става огъване покрай тях. Старият беше емайлиран - чуваше се пукане като загрява или в началото като се отвори топла вода, но сравнително по-малко от неръждаемия.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    47
    #1434

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Чуват се пукания. От начало като го пуснах налягането във водопровода беше 6.5 атмосфери на студен бойлер, като загрее ходеше над 8.5-9, клапана течеше постоянно и пукаше плашещо направо. Монтирах редуцир вентил на 3.5 бара и нещата се успокойха, пак пропуква, но далеч не е като в началото, според мен съвсем нормално вече.

    Изпратено от моят H4113 с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1435

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Бърз съвет моля,

    Вярно ли е, че новите модели от Хоризонтален тип бойлери на Елдом били със Спираловиден нагревател, който за има няма и една година натрупавал варовик и трябвало да се чисти???

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1436

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Всеки нагревател (в по-малка сухите) натрупва варовик и трябва да се чисти. Поне веднъж на 2 години и да се сменя магнезиевия анод.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1437

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    ... и да се сменя магнезиевия анод.
    Това важи за емайлираните. При неръждаемите май няма такова нещо?

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1438

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И при неръждавейките има анод. То котления камък си е във водата.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1439

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Доколкото знам анодната защита има идея да поема корозията, за да не пострада балона. Ако е неръждаем, той няма как да ръждяса.

    Цитат: "Бих искал да уточня това, че магнезиевият анод не удължава живота на нагревателният елемент, а предпазва стъклокерамичното покритие на бойлерите от корозии, които обикновенно биват причинени от вода с висока твърдост или киселинност. Бойлерите с неръждаем водосъдържател нямат нужда от подобен протектор, тъй като материалът от който са изработени е значително по скъп и устойчив на корозии."
    Този пост е редактиран от i486; 29-11-22 в 11:50.
    espace одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1440

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Анодния протектор привлича котления камък. Той първо се трупа по нагревателя, затова анодния протектор е точно до него. Котления камък като се натрупа по анодния протектор, после се трупа по нагревателя и после по дъното на бойлера. Затова трябва да се сменя на 1-2 години. Това е консуматив. Не мисля че има значение от какъв материал е направен самия бойлер. Престо неръждавейките издържат по-дълго, но и те трябва да се поддържат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе