Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
323. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    133 41.18%
  • Diplomat

    42 13.00%
  • Tesy

    63 19.50%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.15%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.02%
  • Atlantic

    21 6.50%
Страница 93 от 113 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 1688
Like Tree351Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #1381

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Елдом(в момента) са боклуци, но поне са с 5 години гаранция. Можеш поне 3 пъти да го смениш... С нов... Триста кинта на пет е по 60 на година. Консумативи...
    300 е емайлираният, а неръждаемите са към 650лв в момента. Аз го взех на старата цена 515лв преди няколко месеца. За да го броиш за консуматив трябва да няма риск от внезапно протичане/изливане.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1382

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Внезапно протичане няма как да е от бойлера, освен ако не е взрив. Обикновено е от меките връзки.
    А за емайлиран от 300 лв с 5 години гаранция, цената е като за консумативи... Неръждаем от такава боклучава фирма е безсмислен разход....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #1383

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Внезапно протичане няма как да е от бойлера, освен ако не е взрив. Обикновено е от меките връзки.
    Не знам фланец ли е или нещо друго, но съм чувал не един случай когато бойлера се излива цялостно в банята и околните помещения. Определено не става дума за меки връзки. Иначе бойлерите щяха да са с 10г гаранция и комплект меки връзки за смяна на всеки 2 години.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #1384

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Неръждаем от такава боклучава фирма е безсмислен разход....
    Кажи една фирма, с качествени бойлери, като удобно те моля да пропуснеш Теси, Аристон, Атлантик, Тедан и прочие един дол боклукчиви дренки.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    На Еко значи да го държиш постоянно включен. Аз избягвам такава практика - загрявам и гася. Къпане на включен бойлер винаги носи някакъв риск. Освен това Еко-то е по-ниска температура, което значи, че се смесва по-голямо количество гореща вода и съответно бойлерът свършва по-бързо. За пукането може да пробвам дали има разлика на Еко, но ме съмнява, че няма отношение. Както казах по-горе, озадачава ме пукането доста време след като е спряно ползването на вода и бойлерът е изключен.
    Най-вероятно за това ти пука.
    Загряваш го до пределни температури, след това рязко го охлаждаш.
    Пробвай да го държиш постоянно включен на еко режим един два дена и кажи дали пак ще пука.
    Принципно това, което правиш е изключително вредно за бойлерите и тези с покритието си заминават за норматив, с неръждавейките не знам как е.
    Моят никога не го изключвам, въпреки че минимум 8-9 месеца в годината ползвам слънчев бойлер.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #1385

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ще пробвам няколко дни на Еко или близо до него. Ще засека за колко минути загрява от напълно изстинал.

    Неръждаемите освен другото имат плюс с липсата на разни анодни защити и подобни поддръжки. Не знам лепят ли им се боклуци по нагревателите с времето или само анодната защита има такива качества.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1386

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ламарината на водосъдържателите на Елдом е гола вода. Това от информация от вътрешен човек. Затова преди години, 20 - 25 години, пробив на бойлер (освен при взрив) е бил много по-рядко явление. Изполван е в пъти по-добър метал. От личен опит, предишният ми бойлер, работи 19 години преди да протече, сега за 2 години и половина ползвам втори. Имам още толкова от гаранционният срок. Може би още един ще вместя.... А неръждавейката е със входяща и изходяща тръба от материала на емайлираният. И там където влиза в корпуса на водосъдържателите, обикновено заварката е проблем и почва теч...

    Иначе има и доста по-квалитетни марки от изброените по-горе. Но пък мен цена от около 330 лева и пет години гаранция ми е консуматив... Само откачам и закачам... Правя си го сам и без проблем...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #1387

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    А неръждавейката е със входяща и изходяща тръба от материала на емайлираният. И там където влиза в корпуса на водосъдържателите, обикновено заварката е проблем и почва теч...
    Точно тръбите забелязах, че са различни при неръждаемия. На обикновения бяха черни още в началото и тръгна ръжда през първите години. На новия изглеждат светли - доколко са неръждаеми или само така изглеждат не знам, но видима разлика има. От другите марки - Stiebel Eltron не са ли свестни? Лошото е, че като габарити нямат тънък вариант като Елдом/Теси. Тедан също ги хвалят уж - не ги знам сръбска сглобка ли са или сръбска марка внасяща от Китай.

  10. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1388

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Когато ми замениха протеклият бех в сервиза на Елдом в София, исках да погледна неръждавейката и да доплатя за такъв. Оказа се невъзможно, защото няма как да се довърши гаранцията с друг тип водосъдържател. Преди това видях, а и служителя в сервиза ми потвърди, че тръбите за топла и студена вода, са от материала идентичен на емайл моделите. Само водосъдържателите били неръждаеми....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,559
    #1389

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Преди това видях, а и служителя в сервиза ми потвърди, че тръбите за топла и студена вода, са от материала идентичен на емайл моделите. Само водосъдържателите били неръждаеми....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Не че разбирам,но по този начин реално риска пак си го има като на емайлираните или се бъркам?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #1390

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Преди това видях, а и служителя в сервиза ми потвърди, че тръбите за топла и студена вода, са от материала идентичен на емайл моделите. Само водосъдържателите били неръждаеми....
    Това е много нелогично, ако действително е така, трябва да обърна внимание на моя.
    Просто заваряването на неръждавейка към черен метал изисква съвсем различен подход и би било супер глупаво, тъй като почти нище не се пести, но за сметка на това си усложняват производствения процес.
    i486 одобрява това.

  13. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1391

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Към март 2021г.,положението беше такова. Преди и след това не знам как е било. Имах Елдом, който работи почти 20 години. За инфо, минах и покрай магазина на Светльо Шишков (оня с неръждаемите бойлери... И да, видях цял оголен водосъдържател, на който всичко му беше неръждаемо в сребърен цвят. Нещо което дори не професионален юзър като мен не забеляза при Елдом неръждаемите.... Явно има нещо което не е много квалитетно и скъпо при тях, след като на конвейер заменяха бойлери в централния си склад в София. Където занесох протеклия и взех новия. Който вече работи година и пет месеца. Старият не изкара и пълна година. Протече, дойде техник, видя го, взех протокол и нов....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Firenze69; 22-08-22 в 18:38.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #1392

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам какви точно бойлери са заменяли, но и най-добрите се случва да сгафят и да допуснат производствен дефект, за това е гаранцията.
    Иначе при неръждавейките проблем не е метала и заварките.
    За това въпросният Шишков не искал да продава за черноморието или поне не давал повече от 2г. гаранция.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #1393

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Към март 2021г.,положението беше такова. Преди и след това не знам как е било. Имах Елдом, който работи почти 20 години. За инфо, минах и покрай магазина на Светльо Шишков (оня с неръждаемите бойлери... И да, видях цял оголен водосъдържател, на който всичко му беше неръждаемо в сребърен цвят. Нещо което дори не професионален юзър като мен не забеляза при Елдом неръждаемите....
    Остава загадката дали мострата за гледане съвпада 1:1 с масовата продукция. Иначе за тръбите всеки може да отиде в магазин, където имат закачен неръждаем и да види какви тръби излизат. Емайлирани има навсякъде.

  17. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1394

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма загадка, всички неръждаеми си бяха от такъв материал изцяло.
    Обаче не съм фен на тази марка-Шишков...
    И след като имах Елдом 20 години, не мислех че по отношение на качеството е останало едно нищо...


    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    636
    #1395

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Извън темата - това за Tapatalk не се ли изгася отнякъде? Супер досадна реклама.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе