Страница 13 от 20 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 293

Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #181

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1

    Какво става с фреона или пък др. газове за които едва ли знаете химически да ги изпишете или пък само сте ги чували като наименование в системата .
    Не съм сигурен, че разбирам добре въпроса ти....? Какво да става с фреона..? Втечнява се и кондензира и се използва ентропията и енталпията....Никъде не става въпрос за термоядрен синтез или за квантова физика. Това си е най-обикновена термодинамика. А колкото до химическата формула - на R22 е Дифлуорхлорметан - F2ClCH4, ако не се лъжа - извини ме, но съм много слаб по химия. Но какво общо има химията тука.... :coolsmiley:

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #182

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Още по просто-работата на фреона е следната:той като флуид се движи в затворен кръг от тръби,като на определено от конструктора място(наречено изпарител) се превръща в газ,за което му е нужна топлина,т.е. той поглъща топлина и продължавайки да се движи напред по тръбата достига до място наречено кондензатор.Там мусе създават условия да се втечни при което се отделя топлина.И така флуидът (или хладилния агент,както е наречен) пренася топлина от изпарителя към кондензатора.Някъде в тази схема трябва да се потърси място за синтез между ядрата .При този синтез може би количеството на фреона намалява и затова на някои стари хладилници се налага дозареждане :coolsmiley:Така със задружни усилия стигнахме до нов принцип на термодинамиката!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #183

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    По- точно: R22- CHClF2- хлор-дифлуорметан; но не виждам какво общо има това с физичните свойства.
    Химията е едно, а при хлад. агенти по-важни са физ. свойства, и по-точно фазовите преходи- изпариние и кондензация.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #184

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Съгласен съм. Тука, обаче намесваме и термоядрените свойства за по-висок COP

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #185

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Колкото до правописа виждам че и други учасници се оплакват така че е глупаво да се правят забележки.
    Когато нещо не го разбирате моля не се подигравайте ?
    Не пишете безмисленни отговори моля!!!
    Междувпрочем разбрах че за сега никой не е наясно ,преставам да пиша .
    Който мисли да сподели с мен . Моля лично!

    Освен това господа ще ви задам 1 въпрос които идва ли вашия мозък си е заавал някога.
    Какво става с фреона или пък др. газове за които едва ли знаете химически да ги изпишете или пък само сте ги чували като наименование в системата . Но моля с научни обяснения и химически хормули а не общи приказки.
    Само че тези работи не ги пише под път и над път ,нито в учебниците нито в интернет.
    Още по трудно е да ги обясните математически.
    Така че Едисоновите времена отдавна минаха.Освен това всеки има фантазиии
    Така че фантазирайте но няма да има полза
    Успех ви желая.
    Ах пък ти.Къде ще знаем ние простосмъртните за фреоните.Тези работи ги крият в дебелите книги.Това че ти не си ги намерил е естествено.
    Моят мозък пък си задава въпроса защо държиш постоянно да се караш,да обиждаш,какво искаш да ни докажеш?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #186

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ах пък ти.Къде ще знаем ние простосмъртните за фреоните.Тези работи ги крият в дебелите книги.Това че ти не си ги намерил е естествено.
    Моят мозък пък си задава въпроса защо държиш постоянно да се караш,да обиждаш,какво искаш да ни докажеш?
    badr* Защо мислиш че се карам?
    Кого съм убидил?
    Бих искал да подскажа че трябва по задълбочени и научно обосновани теории да се разглеждат.
    Не може само със познати неща където просто се копират от някоя книга или сайт да се откриват алтернативи на енергия.
    На времето когато руснаците залавят Фау 1 от немците решават да я копират 1 кьм 1 и са си мислели че са открили ракетите.
    Но когато правят изпитанията ракетата винаги падала. И знаете ли защо?
    Защото не са помислили за балансирането* на системата. И всичко е изоставено.
    Едва по късно в когато американците създават Жироскопа и го внедряват в техните балистични ракети им става ясно че са пропуснали тази незначителна подробност.
    Затова казвам че трябва да се четат дебелите книги
    Дано отново не съм убидил някого.

    И за да няма Дъра Бъра ще продължа
    Припомнете си двата закона на термодинамиката и процесите!
    Техническата термо динамика обяснява цикълът на Карно и че той има най голям КПД
    А ако приложим синтез на газове ?
    Мисля че неможем да сме само като коне с капаци и да гледаме в една посока
    Това което ми казвате е я с н о .
    Но нещата могат да се съчетаят

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #187

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    toto1, добре че си ти да тласкаш науката напред, брато . Чудя се как ли съществуват без теб General Electric, Toshiba, Panasonic и десетки други производители от световен мащаб. Бе теб как НАСА все още не са те дръпнали (да те изследват за наличие на извънземен разум де :term: )
    Айде научната фантастика да си я пишеш другаде, а? Искаш от хората тук да си доказват твърденията с химически формули и уравнения, а ти не подкрепяш своите с нищо освен с голословие! Такова поведение е неприемливо от страна на един интелигентен и възпитан човек!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #188

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Припомнете си двата закона на термодинамиката и процесите!
    Техническата термо динамика обяснява цикълът на Карно и че той има най голям КПД
    Моля за пояснение- каква е разликата между термодинамиката и "техническата термодинамика"? Техническата термодинамика- що е то и на някакви други закони ли се подчинява...И това за цикъла на Карно нещо не го разбрах- спрямо какво има най- голям КПД? *

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #189

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    IIII* *Радвам се че проявявш интерес
    * * * *Термодинамиката е раздел в Физиката а техниеческата термодинамика обяснява елементите тяхните относитени температури ,тегло* и др да не изброявам защото са много* както и видовете поцеси* изотермичен, изобарен, изхорен. за еденица маса ,както и обратимите и необратими процеси.
    А цикълът на Карно е поцес при който се получава най добър коеф на пол. действие за извършена работа на газове,
    при по горните процеси
    Така че там няма какво ново да се мисли.
    Освен това и двата закона* на термодинамиката ни налагат догма която не можем да прескочим , поне разбирасе тук на земята
    Тоест алтернативата на хладилната машина(климатик) е някаде другаде.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #190

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    IIII* *Радвам се че проявявш интерес
    * * * *Термодинамиката е раздел в Физиката а техниеческата термодинамика обяснява елементите тяхните относитени температури ,тегло* и др да не изброявам защото са много* както и видовете поцеси* изотермичен, изобарен, изхорен. за еденица маса ,както и обратимите и необратими процеси.
    А цикълът на Карно е поцес при който се получава най добър коеф на пол. действие за извършена работа на газове,
    при по горните процеси
    Така че там няма какво ново да се мисли.
    Освен това и двата закона* на термодинамиката ни налагат догма която не можем да прескочим , поне разбирасе тук на земята
    Тоест алтернативата на хладилната машина(климатик) е някаде другаде.
    @toto1 ти си гений!!! Всичкото това ти ли го измисли или някой ти помогна?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #191

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Съгласен съм. Тука, обаче намесваме и термоядрените свойства за по-висок COP
    Да термоядрен квартален мултисплит( а може и национален мултисплит) му аха ах хах хах ахаха аххах.
    Тука работата е сериозна, най-сетне една запленяваща алтернатива.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #192

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Да термоядрен квартален мултисплит( а може и национален мултисплит) му аха ах хах хах ахаха аххах.
    Тука работата е сериозна, най-сетне една запленяваща алтернатива.
    Значи toto1 разкри мъглявото бъдеще на планетата:ЧРЕЗ ТЕРМОЯДРЕН КЛИМАТИК- КЪМ ГРУПОВ СЕКС! :Super:
    Ебати алтернативата...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #193

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Ясно о о о Това с груповия секс* май* най много ви допада. Само незнам дали ще издържите?
    *

    Айде стига глупости* ЧАО

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #194

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Последните постове ме развеселиха доста и ми оправиха настроението. Тото1 според мен е умен, възпитан и интелигентен човек, но просто бърка форумите. Тука все пак не е строго научен и научно-фантастичен форум. Така че Тото1 не очаквайте строго научни обосновки, разработки и теории. Не му е тук мястото за тях. Иначе и аз навремето си мечтаех за термоядрения синтез и установката Токамак (при соца нямаше много инфо извън блока) да навлезе в кварталния бит и да няма режим на тока тогава :coolsmiley: .

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #195

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Здравейте. От повече от година съм с климатик Осака, 12-ка, инвертор и съм много доволен. Разбрах обаче, че май напоследък Осаките не са това, което са, а искам да препоръчам на мои роднини нещо, дето да е за приблизително такива пари (евтино сиреч), а да не е точно изровено от бунището. Четох тук за разни Мидеи, ама на работа съм с такова чудо и нещо не е никак читаво:/ Съседите пък се оплакват от своя Хайер... Бе то всичко е относително, знам, ама нещо така да препоръчате?

    P.S.
    @ toto 1
    Тъмен, безгранично е присъствието ти и нямат граница твоите познания

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 20 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе