Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 293

Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #226

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)


    еcho, защо се извиняваш на такъв индивид, който обижда хората във всеки негов пост? От опита си до сега забелязвам, че такива хора си имат сериозни други проблеми и това е начина да си вдигнат малко самочувствието. Прочети му 10-те поста в темата и обърни внимание на това колко надменно и какви глупости е писал.
    Аз лично не видях нищо смислено, освен някакви неразбрани от него самия теории! И финалното му "обиждане" в стил 8 годишно момиченце не му прави чест. Дотук никаква добродетел не видях у него! Дано греша.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #227

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Искам да дам и още една насока на темата -
    всички участници ще се съгласят че отоплението с инверторен климатик е сравнително изгодно и рентабилно до външна температура* -5С / за някои марки се твърди че работят и при по ниски температури ... /
    проблема на инвертора е че при по ниски температури ефективността рязко пада и климатика спира да топли,
    при ниски температури,* за да се помогне на външното тяло предлагам към питата в задната част да се насочи едно такова слънчево барбекю,
    [img width=800 height=600]http://www.users.bigpond.com/solarbbq/cooker/bbqsmall.jpg[/img]


    а вечер климатика се изключва и се минава на маслен радиатор, акумулираща печка и т.н.*


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #228

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    По-добре да си насочим това към акумулиращата печка
    На екватора на 1 кв.м. по обед падат около 1,3 КВ. У нас юни месец имаме около 1 КВ/м2. Декември - 0,4 КВ. Което пак не е малко, но уловката идва от това, че декември слънчевите часове за София са само 47 или от 1 кв. м. получаваме максимум 19К/месец. Много ме съмнява да успеем да изплатим това огледало + механизма за насочването му. А незнам и къде може да го сложим. То когато е слънчево топлината влиза през прозорците и пак се облекчава работата на климатика.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #229

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Искам да дам и още една насока на темата -
    всички участници ще се съгласят че отоплението с инверторен климатик е сравнително изгодно и рентабилно до външна температура* -5С / за някои марки се твърди че работят и при по ниски температури ... /
    проблема на инвертора е че при по ниски температури ефективността рязко пада и климатика спира да топли,
    при ниски температури,* за да се помогне на външното тяло предлагам към питата в задната част да се насочи едно такова слънчево барбекю, а вечер климатика се изключва и се минава на маслен радиатор, акумулираща печка и т.н.*
    ХА-ХА-ХА* още един лауреат! Я да обясниш, след като по принцип климатиците са монтирани на 10-15см от стената(а не на покрива), как точно ще насочиш лъча към задната част на питата? Система от огледала ли ще ползваш???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #230

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Е защо се смееш? Идеята си е идея, само че, според мен, икономически неизгодна. Може някой да оспори мнението ми, защото за отоплителния сезон слънчевите часове общо са 525 (за София, за другите са повече)
    525*0,4=210KW/кв. метър. това огледало на картинката е към 3 квадрата => 650 КW на отоплителен сезон може да насочваме към изпарителя сега ако някой каже и с колко ще се подобри коеф. на трансформация от това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #231

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Какво представлява датчика за измерване на вътрешната температура на един климатик? Може ли да се изведе от корпуса? Има ли начин този датчик да се излъже, така че да подава най-ниската от няколко температури?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #232

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от Petyr
    Какво представлява датчика за измерване на вътрешната температура на един климатик? Може ли да се изведе от корпуса? Има ли начин този датчик да се излъже, така че да подава най-ниската от няколко температури?
    Датчикът е обикновенно термосъпротивление.

    Идеята е сякаш да се направи аналогов мултиплексор с пасивен изход.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #233

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Четох, четох и се убедих: Toto1 е истински Сакскобурготски в термодинамиката!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #234

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Алекси, мерси!!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #235

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    едно такова чудо няма ли да ми свърши работа при тези студове*?

    http://www.yanz.com.cn/EN/products/p...how.asp?id=214 - Water circulation heat pump split air conditioner(Hidden duct type)

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #236

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от g0g0
    едно такова чудо няма ли да ми свърши работа при тези студове*?

    http://www.yanz.com.cn/EN/products/p...how.asp?id=214 - Water circulation heat pump split air conditioner(Hidden duct type)
    Да, пробва ли са се с почти всичко.


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    8
    #237

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Здравейте.
    Наскоро ми преправиха един климатик Мидеа(канален тип-60-ка) да работи със вода.Свалиха външото тяло от покрива в мазето .Пробих сонда,сложиха някакъв топлообменник и сега климатика ми не зависи от външните условия и температури.Климатика мисля че беше 2700-2800 лв.Сондажа по 40 лв на metyr-10X40=400+120 лв тръби.Рекунструкцията на климатика около 1000 и 500лв помпа.Строя си къща и също мисля да използвам подземни води.Там обаше не знам каква точно да е системата.фИРМАТА* ,която ми направи Мидеата ме съветват да сложа от тяхните термопомпи и подово отопление.Тогава бил най висок КПД на помпата,защото водата не трибвало да се загрява повеше от 32-35 градуса.Шудя се обаше как ще става охлаждането на къщата през лятото.Пък и трибва да отоплявам цялата къща постоянно ,дори и в стаи които не влизам.Може би ще се сложат термоглави ,но не мисля ше термопомпата ще работи в икономишен режим ,ако не е натоварена добре.От няколко дни ми се върти в главата да използвам мултисплит система.Едно външно тяло и 8 вътрешни.Толкова помещения имам за отопление в къщата.Не знам обаше подробности за тези системи.Например от 8-те тела работи само едно-каква ще е консъмацията на ток?В Бг такива систми предлагат Митсубиши и Генерал Фуджицу.....няма подробно описание обаше как се окомлектоват и как работят тези системи.Не знам дали ще станат да се пригодят и към сондажа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #238

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Мултисплита ще ти излезе доста солено.
    Смятай че директно ще ти отпадне гаранцията ако си правиш такива изпълнения.

    Съществуват термо помпи които констроирани да работят точно по този начин.


    Искам да те питам нещо за преправената система отработената вода къде я изхвърляш? Обратно под земята или в канализацията.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    8
    #239

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    В канализацията.....не съм декларирал никъде ,защото разбрах ,че трябва и за това да плащам на ВИК допълнително.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #240

    Re: Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)

    Цитат Първоначално публикувано от Георги Б
    В канализацията.....не съм декларирал никъде ,защото разбрах ,че трябва и за това да плащам* на ВИК допълнително.
    Такива инсталациии могат да произвеждат вода с максимална температура до 60-тина градуса. След това всички знаем кк се прави домашно парно. Проблема идва от това че радиаторите на пазара са проектирани за 70-80 градуса та затова площа им трябва да се удвои за да имат същия топлинен ефект.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе