Страница 14 от 21 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 301
Like Tree81Одобрявам

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #196

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Добре, добре. Аз съм шокиран как все още не си ни показал таблицата за охлаждане.
    Там коефициентите са от 13 нагоре.
    Ей, тъкмо се зарадвах, че панасоника ми е с извънземни показатели, а той пак се оказа същата стара фуражомелка.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #197

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Е чааак пък фуражомелка.... В последно време само си мениш мненията - от много положителни към много отрицателни и обратното. Реши на кой бряг ще бъдеш и хейтвай както си трябва.

    П.П. аз спя на такива "фуражомелки" и да ти кажа - не е лошо.
    Aleksandars и mkukas харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #198

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Определено мога за момента да похваля офисният Haier Tundra 12/ AS12TA2HRA/. Компресор Митсубиши и нагревател в тавата. Монтиран е със около 6м. тръбен път. На охлаждане няма паразитни шумове от фреон или пукащи пластмаси. На най-ниската степен на вентилатора е напълно безшумен. Много съм капризен за шума и освен Daikin и MHI друго трудно търпя. Ще видим зимата какво ще покаже.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #199

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Дано и на пролет, да го похвалиш!

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
    VeleV.Klima, kokovox и its large харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #200

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Това , че са го кръстили Тундра е малко озадачаващо. Гледам, че се продава само в гръцки и румънски сайтове. Да се надяваме, че освен в тундрите на Пелопонес е боеспособен и в по-студените тундри.
    bobovo, mkukas, kokovox и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #201

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    5.2 киловата максимална мощност на отопление за 12ка в ниския ценови клас е добре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #202

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    ...добре е...ако не са послъга ли...и колко е консумацията при тези 5,2kW...., а при -10 колко остават....
    Зимата ако ти се занимава може да позамериш малко. Информацията ще е полезна за доста кандидат купувачи.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #203

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Едва ли са послъгали, модела е сертифициран в евровент.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #204

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Видях го в евровент. Дават го до -10гр. с отопл.мощн. от 2.10 kw.

  12. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #205

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Това с нагревател [emoji47]
    charliii и emil vasilev харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #206

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Понатрупах доста впечатления от 12-ката Haier Tundra, та да ги обобщя.

    На охлаждане няма никакви драми, поддържа точно градусите, няма излишни шумове, адски тих вътрешен вентилатор, обща оценка 9.5/10./свалям му малко заради ограниченото позициониране на клапите/

    На отопление: Топли 20кв.м. офисно помещение ПВЦ дограма, обикновен стъклопакет, само външни стени с външна изолация, отдолу няма топлещи съседи, пода е на теракота. Доста си е студено помещението.
    +Без проблем работи до - 12, повече не е ставало във Варна, няма задъхване, духа си топло.
    +Режим пълна мощност духа осезаемо горещо/почти като на MHI/
    + Изключително нисък шум, категорично може да се спи без проблем, усеща се само топлата струя, като се активира тих режим има и още три степени, освен нея.
    +Няма пукания на пластмаси, само като влезе в офф- има 1-2 незабележми, вътрешното тяло е 9кг.
    +може да се изключва светлинния индикатор на вътрешното тяло.
    +++ феноменален дефрост, неограничен по време - не знам как са го постигнали това, но тук нещата засенчват клими от 1500лв. нагоре. Със дни не е дефроствал, понеже е срещу мен и го наблюдавам. При -8 и снеговалеж за цял работен ден 8ч. направи 2 дефроста, като питата беше заснежена и определено имаше нужда. Има датчик на външната пита забит горе. Реално не съм го виждал да прави дефрост без нужда или да има такъв на няколко часа. Дефроста продължава около 10 минути, 6-7 е самия цикъл още 3 докато започне да духа топло. При дефрост припуква по-силно няколко пъти.
    +сравнително ситни прахови филтри.
    +дори при зададена макс. степен на вентилатора, ако влезе в офф, вдига клапите нагоре и върти с ниска степен въздуха, което не води до дискомфорт.
    +външното тяло също е безшумно.

    Продължавам с това, което на мен не ми харесва:

    - в корпоративното видео на Haier, се вижда съвместен развоен център с Mitsubishi Electric, и от там не малко лоши неща са взаимствани - вътрешния вентилатор на Ауто работи идиотски - веднъж като доближи градусите, зацикля на ниските степени и после често забравя изобщо да вдига степента на духане, което не е кой знае какъв проблем, просто ръчно се задава желаната степен.
    - Нисък дебит - 550м3/h. С този нисък дебит това не е изобщо 12-ка, ами направо си е 9-ка, да не говорим, че има 9-ки и с по-висок дебит./същото важи и за daikin 35ftxb-c./, т.е. дори и при зададена най-силна степен на вентилатора не духа кой знае колко, липсва му още една степен, да не кажа две.
    - изходящата струя можеше и да е по-гореща, както при MHI.
    - при режим пълна мощност забива клапите или ниско долу, или високо горе - не може по друг начин - адски глупаво решение.
    - ограничено позициониране на хоризонталните клапи, няма отделен бутон при тях, местят се само със swing бутона.
    В заключение подходящ за малки помещения 10-15,16кв.м. главно където се спи.
    За по-големи помещения в ниския ценови клас Gree 12 Change, ще е по-добре поради по-високия дебит.
    Консумация не съм мерил.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 12-01-17 в 15:14.
    ponyasd и milanov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #207

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Хубаво описание. Браво. И разхода да се знаеше......, но останах с впечатление, че е служебен и явно няма как.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #208

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Е, за какво му е разхода, човека му е топло и е доволен, какво повече може да се иска.
    steftzo одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #209

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Е, чак доволен......по-скоро бива......аз съм малко капризен и ми харесват и други неща, като горещата струя на MHI, както и 18-ките, като Грее Ucrown, която може и да бачка като 12-ка с 22дб. Иначе да, офисен е климатика, но нямам под ръка ватметър, а дори да имам предвид много студеното помещение, консумацията няма да е реална. Пак казвам, основния минус е ниския дебит, за това съм написал, че не го препоръчвам за повече от 10-15,16кв.м., защото някой като види 12-ка и хоп слага я в 25+кв.м. и после не струва климатика, ама 12-ки само на хартия, а като погледнеш дебита, то едвам стига за 9-ка.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #210

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Като работи в офис си проличава дали е корав климатика. На повечето в къщи им е на номинал или под него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 21 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 12:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 05-05-10, 23:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 14:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе