Страница 15 от 21 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 301

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    37
    #211

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Здравейте, трябва ми евтин климатик 800-900лв с монтаж, който ще се ползва за охлаждане на две помещения, в които се гледа бебе. Идеята ми е тялото да е в едната стая, а бебето в другата за да не е изложено директно на студения въздух, като целя само намаляне на температурата в двете помещения при големи жеги навън. За другото предполагам няма да се ползва, но е плюс. За помещенията - последен етаж, южен, вътрешен. Сега последните дни с големите жеги навън вътре беше 32-33 градуса и идеята е да падне с колкото може повече за тези пари.
    Този пост е редактиран от avenger; 03-07-17 в 21:35.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #212

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Някакви мнения за това :HAIER AS12NS1HRA-WF/1U12BS3ERA
    Трябва ми за охлаждане най-вече ок. 16 кв.м. Ако успее да охлади и повечеко квадрати ще е добре. Т.е. да духа през коридора към другата стая. За зимата си имам парно, та там я се ползва преходните сезони, я не.
    Приемам и др. предложения до 1000лв с монтажа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #213

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    FTXB35 или FTX35KM на Дайкин са перфектни за охлаждане и до някъде за отопление,може и с 25-ца да минеш.До 1000лв.за нов това е ,или KF12 на Грии,но Дайкина го превъсхожда с по-комфорта работа(6 скорости на вентилатора) и безупречна сглобка,Гриито пък размразява по-читаво(на отопление).Има и по-евтинки моделчета на Осака(Грии)и Мидея които също ще разхлаждат.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #214

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Както и Treo 12 ( Chigo) за 699 без монтаж

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #215

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Някой знае ли случайно колко трябва да е фреонът на тоя климаитк,че си го купих ?,климата е Elite AS-09ER13 и работи с фреон R407 C..на втория ред на снимката пише 670 грама,толкова ли трябва да е ако реша да го пълня ? Не знам дали работи на температури под 0 градуса,ще тествам ,но първо искам да му правя профилактика.Тръбния път е един метър,малко ли е ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #216

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Колкото си пише на табелата е.Но да си знаеш от сега най-големите боклуци са на r-407.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #217

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Колкото си пише на табелата е.Но да си знаеш от сега най-големите боклуци са на r-407.
    Не си прав-в Алибаба боклуци не продават! Елит е елитна марка. Почти сигурно е, че ще духа над 25 градуса. Само не знам на Отопление или на Охлаждане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #218

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Елит е елитна марка. .
    Аладин Харфан

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #219

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    ponyasd, на тази "бингия" се сменя дроселиращата система с нова и се зарежда с 22. Гарантирано ще работи в пъти по добре от сегашното и състояние....

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #220

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не си прав-в Алибаба боклуци не продават! Елит е елитна марка. Почти сигурно е, че ще духа над 25 градуса. Само не знам на Отопление или на Охлаждане.
    Доволен съм.На харизан кон зъбите се не гледат.Климата ми е бонус към сделка .Преди малко ходих да меря.Климатика е в състояние Totalschteta.Филтрите са в ужасТно състояние,а топлобменника не се вижда от пепелющак.Държа да подчертая,че машинката не е инвертор,а си е обикновен конвенционален климатик.Стартирах го при външна температура около 3 градуса.Шумът на външното тяло е невъобразим,дрънчат решетки ,ламарини и кой знае какво още.Чудя се как въобще ще го укротя.Вътрешното е просто fantastisch ! Две клапи,отгоре на всичко бълва гореща струя все едно идва от дълбините на някой вулкан.Разходът в работен режим е твърд и фиксиран - 950 вата (нито повече,нито по малко) при желани и постигнати 25 градуса! Поради факта обаче че стаята е вътрешна и топла,за един час машината изхарчи около 300w,което не е зле имайки в предвид че апартамента е необитаем .Ако се климатизира стайчката разходът ще падне още.

    Herr SPST,от АлиБаба-йските климатици мога да си взема само при условие че са ми Geschenk,като този.Не съм достатъчно богат че да си правя експерименти.Те са за авантюристите и тези които имат бол пари.Бедните хора залагат на сигурното,пък макар и малко по сурогатно да е.
    @Аleksandars,това с дроселираща система и смяната на фреона съм убеден че е добра идея,но просто ако намеря въобще кой да ми го направи в нашия град ще ми струва колкото да си купя ново Gree Change.
    Имам един въпрос само.Докато стоях с наушници на терасата съзерцавайки външното тяло ,забелязах че понякога вентилатора спира да върти.В същото време оня на вътрешното тяло си продължава ,и горещия въздух излиза на талази.После вента на външното пак се включва и сиклите се повтарят.Нормално ли е това ?
    пп.Климатика ми е Special Edition,юбилеен.Демек - много ценен.Бартер не правя .По изключение може Нокрия или Зубадан,но задължително да имат оставаща гаранция.Разходите по монтажа ще си ги поема сам,за да не кажете че не съм великодушен.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #221

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Това което си наблюдавал е нормално. Лошо е когато върти постоянно, докато компресора прегрее и защитата го изключи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #222

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Това първият климатик ли ти е? Конвенционален климатик не държи твърда консумация. При включване консумира определена енергия и докато изключи я повишава постоянно. Имам конвенционално Нео-12-ка на 12 г., и R22, което работи в пъти по-добре от това, което описваш. Ако си спомням добре преди време разпитваше за нещо тихо. Написа, че си купил този уникат, а сега, че е подарък. Някои хора казват: "Не съм толкова богат, че да купувам евтини боклуци". Да ти е честит! Ползвай го със здраве! И не пиши за неща от които нямаш понятие-климатиците за японския пазар. Те нямат нищо общо с това, което си виждал!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #223

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    SPST това ми е първия климатик (за това тримесечие).И наистина ми е бонус към сделка,не те лъжа (тоя път ).Написах купих ,но спокойно интерпретирай в случая като :подариха ми го.Казах ти че Second Hand клими приемам само подарък.
    Казваш че конвенционални климатик не държи твърда консумация ? Е трябва да разочаровам,но тоя държи.Развърта до 1150w и се кротва на 950в докато изключи.Де да знам,може пък да се окаже че е някой хиперинветорен,но за камуфлаж да са му сложили тая табела.
    @SPST наистина преди време писах за нещо тихо.Но това не значи че е било предназначено точно за този апартамент.Аз тогава дори и не подозирах за съществуването му...Така че пак не съм те излъгал..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #224

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    ponyasd , а комшиите ти доволни ли са? Аз,ако ти бях съсед щях да те изселя заедно с климатика.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #225

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Конвенционален климатик не работи така. Аз всъщност се учудвам, че работи. Да сравняваш този Франкенщайн с японски К2У??? Наистина ли това правиш? Пак пишеш за неща, които изобщо не познаваш. Май ти става навик. По-яваш я карай!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 21 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 13:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 18:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 06-05-10, 00:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 15:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе