Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 301
Like Tree81Одобрявам

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #181

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Хубаво. А данните, с които ти разполагаш няма ли да ги постнеш или си ги пазиш само за себе си.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #182

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Добре. Тогава ще инвестираме в блата с гореща вода. Защо не?
    Джак, за пореден път ти припомням, че изказванията ти относно климатичната техника са 100% глупости. Както неведнъж съм казвал, затвори се в еко кенефът, сипи си едно питие и престани с тъпотите изказвания.

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хубаво. А данните, с които ти разполагаш няма ли да ги постнеш или си ги пазиш само за себе си.
    Чакай, още не е получил сигнал с конкретна информация.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #183

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Джак, за пореден път ти припомням, че изказванията ти относно климатичната техника са 100% глупости. сипи си едно питие и престани с тъпотите изказвания.
    Ама не мога. Аз съм просто момче и глупостите ми идват отвътре. Ти можеш ли да спреш магарето да изреве на селския мегдан?

    По темата, подробни данни са дадени в сервизното.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #184

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    На Етереата, при 7 външна КОП-а и е 4.8. таблицата е с грешни данни ( КОП 6)

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #185
    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    На Етереата, при 7 външна КОП-а и е 4.8. таблицата е с грешни данни ( КОП 6)
    Възможно е данните да са грешни, но този коп 4.8 при 7 е по номинал, а в таблицата отдаваната мощност е някакъв минимум май.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #186

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Данните в таблицата съм ги взел от сайтовете на производителите и са публични. Те са унифицирани(температурите в таблицата не са случайни, а са регламентирани)..Има си достатъчно добър контрол да се верифицира верноста им.Те нямат нищо общо с данните по Eurovent 2012. Ако на Etherea ви се струват нереални, на Daiseikai и Ururu Sarara ще ви се сторят шокиращи.Но тук излизаме от темата за климатици от ниския ценови клас.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #187

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Внимавай! Както подчертах има голяма разлика между *LLCC , *LLCB и *LLCA.

    - - - - - - - - - -

    12гр. 7гр. 2гр. -7гр. -10гр. -15гр. -25гр. SCOP
    Отдад.мощн. COP Отдад.мощн. COP Отдад.мощн. COP Отдад.мощн. COP Отдад.мощн COP Отдад.мощн COP Отдад.мощн COP
    TOSHIBA Ras137SKV-E3 1.19 6.09 1.04 5.05 1.62 3.71 2.65 2.52 2.25 2.10 3.80
    General Ashg - 12LUCA 1.89 6.81 1.57 5.72 2.10 3.81 3.45 2.64 3.13 2.43 4.00
    Panasonic E12QKE 1.18 7.40 1.08 6.05 1.82 4.88 2.93 3.07 3.20 2.58 2.76 2.33 4.80
    FUJITSU ASYG09LMCB 1.81 6.55 1.49 5.68 1.62 4.30 2.65 2.33 3.00 2.26 2.15 1.60 4.10
    FUJITSU ASYG12LMCB 1.85 6.61 1.58 5.85 1.94 4.22 3.18 2.26 3.60 2.24 2.29 1.65 4.10

    Последните два ги включих понеже си почитател при отопление при екстремни температури.Оферират се в някои сайтове.Не знам какъв внос са.Но са най-евтините климатици от този тип.Нито някой ги е коментирал в този форум.При наличие на малки деца май трябва да има екстри като йонизатор,филтър и т.н. ,които не съществуват в *LLCC.
    А бе, аз пак да попитам - това какво е?

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #188

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Този E12QKE наистина ли има КОП от 6.05? И каква е тази отдадена мощност от 1.82 при 7'С?

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #189

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Това че Етереата отдава 2.76 на -15 е едно към едно с посоченото от Евровент. Обаче в началото на таблицата продължавам да твърдя, че данните са некоректни. Как да стане това с мин отдавана мощност 850вата и консумирана такава 190. Освен ако не я смятат по онзи "конспЕративен" начин - Панасоник има 9 букви... TEST

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #190

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Данните в таблицата съм ги взел от сайтовете на производителите и са публични. Те са унифицирани(температурите в таблицата не са случайни, а са регламентирани)..Има си достатъчно добър контрол да се верифицира верноста им.Те нямат нищо общо с данните по Eurovent 2012. Ако на Etherea ви се струват нереални, на Daiseikai и Ururu Sarara ще ви се сторят шокиращи.
    Глупости, изсмукани от пръстите. Имам етереа и ти казвам, че тези панасоници такива минимуми и такива COP-ове като в таблицата не могат да постигнат, ако ще да се съдерат. Точно на сайта на панасоник са дадени същите данни от Еуровент, които са далеч по-достоверни:
    EER 4,19 (3,40-3,81)
    COP 4,76 (4,21-3,75)

    Domestic Single - Panasonic - heating and cooling systems

    Даже топ-модела им, който струва 5 бона VE-NKE е с COP/EER 4.9/3.9
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 12-09-15 в 11:51.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #191

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    The Panasonic Testing Centre
    Ако се съмняваш в достоверноста на този сайт ще ти напиша с как с препратки да стигнеш до него от глобалния сайт на panasonic.
    Не е лошо да си отговориш на някои въпроси:
    Защо при някои климатици SCOP e по-голямо от COP ,макар че през зимата в Страсбург средната температура е много по - ниска от 7 градуса?
    Какво е номинална стойност на отдаваната мощност или по-точно номинална стойност на отдаваната мощност при инверторен климатик?
    Прочети внимателно регламент 206/2012.
    И ако смяташ че от panasonic лъжат ,твой свещен граждански дълг е да информираш компетентните държавни органи да задействат процедурата по Приложение III от регламент 206/2012 за да бъдат разобличени наглите мошеници от panasonic.

    П.П. Моля ти се не ми отговаряй(отдавна излязохме от темата) и с удоволствие ще следя по медиите за разобличаването на panasonic.
    Aleksandars, JKanchev, spas.slavchev и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #192

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Здравейте отново на всички.Вземайки в предвид всички особености при мен,днес поръчах Тошибата.Благодаря на всички отзовали се,форума за втори път ми помага при избора с разнообразните си теми и мнения за климатиците.Благодаря още веднъж и поздрави!
    Този пост е редактиран от djerami; 12-09-15 в 17:09.

  16. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #193

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    @emil vasilev , доста интересно инфо. Ще ми е интересно да разясниш повече - ако ти се занимава ест.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #194

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Сега видях от къде гледал нашия човек.


    Решил е леко да ни спести една маловажна подробност -
    цифрите от таблицата на сайта на панасоник показват някакви средно сезонни коефициенти
    а той се опитва да ни ги пробута за COP и EER.
    Дали умишлено или от незнание е друг въпрос.
    Както на някои сайтове за японски клими втора упротреба, APF-а го преписват за COP, да ги изкарат уж с извънземни показатели.
    Въпреки, че двата показатела нямат нищо общо. APF, SCOP, SEER са сезонни средно претеглени стойности без особено значение,
    а COP и EER са моментни показатели.

    Емиле, не се опитвай да ни заблуждаваш.
    Че и упорстваш на всичко отгоре...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 12-09-15 в 17:26.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #195

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Джак,шокиран съм! Впечатляващ английски. Ние тук в махалата превеждаме average season като умерена зона.Warmer season и colder season не ги превеждаме като по-топъл сезон и по-студен сезон , а като топла зона и студена зона съответно.Какво да се прави --> грешка на растежа. Утре ,моля ти се потърси с Google
    регламент 206/2012. Има го и на български .И там са го превели като теб.Прочети го много,много внимателно и ще ти се изяснят много неща.

    П.П. Моля, ти се не пиши повече по този въпрос--> излязохме извън темата и ставаме банални.

    - - - - - - - - - -

    spas.slavchev дал съм описание на подобна таблица тук



    - - - - - - - - - -

    Интересно в таблицата е при 12 градуса трябва да имат по-малка отдадена мощност отколкото при 7 градуса,Но всичките 5 имат по-голяма.Това се дължи на високия минимум и на петте климатика.
    spas.slavchev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 12:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 05-05-10, 23:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 14:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе