Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 301

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #61

    Re: Климатици от ниския ценови клас



    @JoroM
    Нали си виждал големите табели на офиса им на Сан Стефано и Ботев " Само за 230 лв.", "Само за 320 лв."
    Ей затова купуват хората...Ние които четем и питаме в този форум ( а и не само в него , ами по принцип* в нета )преди да си купим клими , сме около 0.1 - 0.3 % от хората които си купуват климатици в БГ...Останалите научават от съседи, приятели и прочие които имат вече , и като им кажат че са доста евтини, а работят при някои от 1-2 години и като проверят колко струва една Мидея или Хайер или Панасоник и отиват и си купуват ... Това е реалноста .... Поне в Бургас*
    П.С Май Панчо беше споменал някъде в темата че ги правят преди Бургас - не е точно така - В Камено имат от доста време едно голямо хале където си сглобяват осаката

  2.  
     
  3. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #62

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Аз пък бих препоръчал ЕТА-12ка-чешки машини ..или поне за там са правени..Имам я вече втора година и при -15 миналия януари не е мръднала и си топли както обикновено.Имаше едно прецъкване на релетата но май е било нормално вече го няма :-).Има и подгряване на картера на компресора при минусови температури за по-лесен и безопасен старт..Пък и не е скъпа миналата година беше 520 с монтажа сега е 580 пак с монтажа.Имам и още 4-ма колеги със същата ЕТА и те не са се оплакали за разлика от тези с Осаките.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #63

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Аз пък бих* препоръчал ЕТА-12ка-чешки машини
    @DEF, тази ЕТА ми звучи много екзотично! Не съм виждал такова животно нито в магазин, нито монтирано(поне в Бургас)! С какъв компресор е?
    Най-голямо предлагане по магазините в цялата страна има от осака, Мидея, Хаер, Елит, Нео, Краун, Панасоник, ЛГ, Самсунг и тн!
    При това положение, мисля че трябва да се съсредоточим главно върху НАЙ-РАЗПРОСТРАНЕНИТЕ марки климатици в страната, като отсяваме калпавите!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #64

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Аз пък бих* препоръчал ЕТА-12ка-чешки машини ..или поне за там са правени..Имам я вече втора година и при -15 миналия януари не е мръднала и си топли както обикновено.Имаше едно прецъкване на релетата но май е било нормално вече го няма :-).Има и подгряване на картера на компресора при минусови температури за по-лесен и безопасен старт..Пък и не е скъпа миналата година беше 520 с монтажа сега е 580 пак с монтажа.Имам и още 4-ма колеги със същата ЕТА и те не са се оплакали за разлика от тези с Осаките.
    А кой продава тези ЕТА?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #65

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    @kris11

    Като гледам, поста на който си ми отговорил е от 15.09 - оставам с впечатление, че Еко Клима са `сериозна` фирма - в смисъл, че сериозно не ги е еня за клиентите им...


    Идеята за подгряване на картера не е лоша, но зависи от реализацията/разхода на ток!

    @DEF
    Бях останал с впечатление, че имаш някакви проблеми с тази ЕТА Уточни, моля и добави при какви условия работи - място, температури, площ, време...

  7. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #66

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    ЕТА поне за Пловдив се продава от търговска верига" МЕЧТА"
    За това ,че някой не е чувал за тази "екзотична " марка - www.eta.cz и по-точно : http://eta.cz/__katalog_karta.phtml?id=257190000
    Проблем не съм имал с нея- беше се появили едно бързо цъкане на релетата но вече го няма.
    Климатика работи на 18 етаж западно изложение ...където се е....т ветровете.Не се спира зимата и отоплява 45 куб.метра.До сега не се е обледенявал..или поне не съм го видял :-)
    Толкова от мен , не налагам на никой мнението си а само изнасям достоверна информация.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    7
    #67

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Ако трябва да избирам между Midea-CSU-12HHAA и Hisense KFR3208 ,кои да предпочета.Благодаря предварително.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #68

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Здравейте, гледам че обсъждате евтините климатици !
    Така и аз отскоро съм собственик на един такъв, NEO HL09FA2 модела(има и модел FA2 2006, но за него не знам нищо)
    Така, за 379 лв, в момента е 339 лв, бих казал че работи прекрасно! Първо, учудващо но на най ниското ниво на вентилатора е достатъчно тих, може да се спи на него, сега не казвам че е безшумен, но е по тих от един компютър например ! Взех го защото лятото в стаята ми не може да се седи просто
    За броени минути прави зима в стаята! Има си достанционно,, отоплява, но това за сега не е пробвано, има режим вентилатор в който просто духа вентилатора, има и изсушаващ режим!
    Има си таймер за включване и изключване(не съм ги пробвал още,но нещо не успявам са сега да наглася часовника )
    Иначе преди да го взема, понеже работя в голяма фирма, та шефа ми звъня в сервиза да пита дали точно този модел го бива, според човека който разбира най много от НЕО, то този климатик работи добре, и има най малко проблеми спрямо други евтини модели ! С китайски компресор е ,не е марков, но работи което е най важното ! Самия техник е с такъв климатик !
    Ами това мога да кажа, за парите си работи достатъчно добре, тих е , има достатъчно екстри !
    ПП. този модел на нео е идентичен с модел на ЕЛИТ, но не знам точно с кой модел !
    Ако имате още въпроси за този модел, питайте


  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #69

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Ако обичаш кажи как се държи НЕО-то сега, когато се ползва за отопление. Заслужавали ли да се купува такъв климатик за отопление.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #70

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Знае ли някой що за климатик е това: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09018669. Зимата държи ли се добре (според парите си разбира се) и по конкретно, като изключи компресора забавя ли си скоростта на вентилатора на вътрешното тяло или върти на 1 скорост (най-ниската)? Понеже всичко се е пообрало в магазините се чудя това нещо дали ще топли една малка панелна кухня с изолация.

  13. see
    see е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    20
    #71

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Ами ако сервиза на екоклима е ТОЛКОВА ЗЛЕ, за къв чеп тряя да се купуват но-нейм боклуците им???
    СИЛНО вариращо качество на климите (напоследък с ПРЕОБЛАДАВАЩО НИСКО), и отгоре на всичко нямаш сервиз насреща! Извода може да си го направите сами!!!

    В голямата тема видях снимките на двата обледени Нео!
    Около 20 Декември като стана големия студ (при мен -5*) на няколко места в Бургас видях климатици, станали на огромна висулка ЛЕД! Познайте каква "марка" бяха! Айде, ще ви кажа: осака!!!
    Съжалявам че не ги снимах тогава, да видите за какво става на въпрос! Сниманите Нео, бяха МНОГО по-добре от осаките за които говоря! И Самсунг също съм виждал в подобно състояние! В интерес на истината НЕ съм виждал LG, Хаер, Мидея, замръзнали!!!!!!!!!!!!!!!
    Жоро, майка ти не те ли е научила да не лъжеш? Обясни ми само принципа на климатиците и имат ли моделите на Осака "seft test" при стартиране?По какъв начин климатика разбира за влага по външната пита?Не е ли смешно да твърдиш каквото и да е за осаката при минус 5 градуса?Знаеш ли че сервиза на Осака ходи даже и при бабите пролет и на есен за да им настой режима на климатика за отопление и охлаждане?Кажи ми алтернативите на пазара за модели като
    09ETNS,12DJ,17SL,20SR,24MR,33Lst,52Ls,60Ls,09SBP,12SBP,09+12SBPE ) Ето ви и телефоните на техниците 0899911782,056847506 и хайде весели празници на всички

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #72

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    @see,

    Човече, малко е безсмислено да отговаряш поименно на пост от началото на годината и то пуснат от човек, който не участва вече във Форума...
    ------------------------------------------

    Колкото до Осака - имаха добри модели - с нисък COP, но устойчиви - например Jx моделите
    SL също работят приемливо
    Обаче след като веднъж си пуснал инвертори с да кажем - дефект (нали не отричаш, че BP бяха такива), дали има нормален човек, който в следващите няколко години ще купи такова нещо от теб?
    Проблемът на Осака е непостоянното качество - никога не знаеш дали ще работи. Колкото до бабите - сигурно им ги настройват, ама на определени баби - в доста случаи, гаранционни повреди се отстраняват след седмици - въпрос на приемливост на такова обслужване от клиента!

    И накрая - именно TNS модела, който си споменал съм го виждал да трака отвратително и това се приема за нормално от сервиза - ADN също
    Дали не е редно в showroom-а да си казват честно - това купувай, а това не?!

    Все пак за тези пари може би си заслужават като покупка

  16. see
    see е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    20
    #73

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @see,

    Човече, малко е безсмислено да отговаряш поименно на пост от началото на годината и то пуснат от човек, който не участва вече във Форума...
    ------------------------------------------

    Колкото до Осака - имаха добри модели - с нисък COP, но устойчиви - например Jx моделите
    SL също работят приемливо
    Обаче след като веднъж си пуснал инвертори с да кажем - дефект (нали не отричаш, че BP бяха такива), дали има нормален човек, който в следващите няколко години ще купи такова нещо от теб?
    Проблемът на Осака е непостоянното качество - никога не знаеш дали ще работи. Колкото до бабите - сигурно им ги настройват, ама на определени баби - в доста случаи, гаранционни повреди се отстраняват след седмици - въпрос на приемливост на такова обслужване от клиента!

    И накрая - именно TNS модела, който си споменал съм го виждал да трака отвратително и това се приема за нормално от сервиза - ADN също
    Дали не е редно в showroom-а да си казват честно - това купувай, а това не?!

    Все пак за тези пари може би си заслужават като покупка
    И си прав и не си .... Има хора които купуват климатиците само заради общия си интериор и или само за охлаждане.Логиката на закупуване е изцяло в ръцете на клиента и е според неговите нужди.Всички климатици на "Осака" са тествани при екстремни условия в България и вършат добра работа.Сервиза специално в Бургас действа доста мъжки и лично аз не знам случай да изклинчат и да не идат някъде.Действа се експедитивно и по най-бързия възможен начин.Кажете какви са тези хора които се обаждат по 5 пъти и всеки път да разбират че контакта им е прегорял и турски , трябва да се смени и пак да не го сменят?Нимфоманки, пияни,полуоблечени офис служителки, настинали, отворили външни врати, пуснали камина до сваряване, прегрели си компресора през лятото, отворили из целия апартамент, инсталация преди войната, с по 20 хладилника, излъгали за помещението, пробили си изпарителя , почиствали филтри и счупили турбината.....и на кого не е помогнато, кажете???

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #74

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Абе тия дето си купуват климатци за интериор никога не биха потърсили Midea,Neo,Sang и др. Малко срамно е да имаш гости и да показваш интериор от такъв тип нали жената ти ще ти налупи климатика на главата след гостито като някоя друга се изцепи че има някоя друга съпруга има интериор за 3000 лева. А пък тия дето ще го използват само на охлаждане за мен се чудят как да спестят някой лев ... тука малко помислих .... май само в Саудитска Арабия използват климатика в такъв режим иначе би било глупаво защото парното струва 6 стотинки/kW (май), а климатика през ноща (колкото и да менте) поне 4 стотинки. т.е дори и парн да има човек ще е по добре с климатик.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #75

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от see
    И си прав и не си ....
    Съгласен - не може винаги да съм прав!

    Цитат Първоначално публикувано от see
    ...Има хора които купуват климатиците само заради общия си интериор и или само за охлаждане...
    Да, но това не ще да са клиентите на Осака - в момента има нагреватели, коио изглеждат като климатик

    Цитат Първоначално публикувано от see
    Всички климатици на "Осака" са тествани при екстремни условия в България и вършат добра работа...
    Вършат работа, но не всички добра - дал съм ти пример с моделите. Колкото за екстремните условия...

    Цитат Първоначално публикувано от see
    Сервиза специално в Бургас действа доста мъжки и лично аз не знам случай да изклинчат и да не идат някъде.Действа се експедитивно и по най-бързия възможен начин.
    Бил съм свидетел на навременни техни намеси, но ако са верни думите ти за `най-бързия възможен` - явно са много малко хора, щом съм виждал да ги чакат по 3 седмици...
    И още нещо - случаите на `бракми`, които съм виждал изключват или екстремното тестване на машините, или качествената работа на сервиза!

    Цитат Първоначално публикувано от see
    ...и на кого не е помогнато, кажете???
    По мое мнение въпроса не е дали е помогнато, а дали е направено в разумен срок!


    И да заключа - Осака стоят не зле на общия фон, но в никакъв случай не могат да поддържат пълната гама машини, които предлагат на едно постоянно ниво - едни модели работят сносно, а други - пак работят, но отвратително - с вибрации и шум!
    И още нещо - като практика винаги преоразмерямат за да имат по-малко оплаквания - ти как би нарекъл монтажа на 17ка при 18 кв.м площ апартамент с макс. височина 2,4м и то в Бургас?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 13:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 18:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 06-05-10, 00:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 15:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе