Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 301
Like Tree81Одобрявам

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #91

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Ей SEE май не си в час че фреон R22 не е забранен а е записано в Женевската конвенция да се ограничи употербата му след 2010г а R12 e разрушител на озоновия слой. И още нещо вземи научи че нама климатици работещи с R11 и айде стига с тая реклама на китайските еднодневки дето били с компресор SANYO ама произведен в задния двор.

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #92

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    see,нищо лично към твоята особа,ама ти дадох съветЩе те сърби дупето пакЧовече,когато една марка климатици е "сбирщайн" и нямат еднаква част два еднакви модела...просто замълчи бе човекне усети ли че твоята реклама не върви тукНаправи си форумче и се събирайте там феновете на марката...даже фен-клуб направете.Тая Осака е недолюбвана тук...не искам пак да се набивам на очи тук за да взема да ти разправям шоу без завеси,относно служители на фирмата,клонове,разклонения...какви глупости дрънкат и по какъв нелеп начин лъжат потребителите,айде,моля ти се

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #93

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Ей SEE май не си в час че фреон R22 не е забранен а е записано в Женевската конвенция да се ограничи употербата му след 2010г а R12 e разрушител на озоновия слой. И още нещо вземи научи че нама климатици работещи с R11 и айде стига с тая реклама на китайските еднодневки дето били с компресор SANYO ама произведен в задния двор.
    А бе R22 не беше ли по тежък от въздуха и ако е така как по дяволите разрушава озоновия слой,да не би някой да го хвърля нагоре?Нека някой разясни веднъж завинаги този въпрос!

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #94

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    А бе R22 не беше ли по тежък от въздуха и ако е така как по дяволите разрушава озоновия слой,да не би някой да го хвърля нагоре?Нека някой разясни веднъж завинаги този въпрос!
    Ето как става тая работа.
    Един професор получава,да кажем 10к$,заплата.Пристига при него при него призводител на фреони,предлага му за ден да спечели колкото за 5г.Единственото условие е да напише наукоподобна хипотеза в която се описва въздесъщото зло -- R12,R22 и други хл.агенти съдържащи хлор.Наемат се и тълпа клакьори,които пред централата на производителя,да молят, със сълзи в очите,за бъдещето на децата си.Покрусени от мъката човешкка и с огромно съчувствие към неизброимите страдания,а .ръководителите на този концерн вземат трудното ,но жизнено необходимо решение,да сменят злите фреони с други,пак техни производства.
    Та kantonaa питаш твърде интересни работи.Р22,Р12... са по-тежки от въздуха.И аз съм по-тежък от въздуха.Нали не смяташ,че съм се качил на небето и копая озонова дупка.Колкото аз съм се качил на небето толкова се качват и фреоните.

    Р22 е разрешен за употреба до 2025г.Р12 понастоящем е забранен за употреба.Заместителите им са агенти с по-ниска степен на термодинамично съвършенство

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #95

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ето как става тая работа.
    Един професор получава,да кажем 10к$,заплата.Пристига при него при него призводител на фреони,предлага му за ден да спечели колкото за 5г.Единственото условие е да напише наукоподобна хипотеза в която се описва въздесъщото зло -- R12,R22 и други хл.агенти съдържащи хлор.Наемат се и тълпа клакьори,които пред централата на производителя,да молят, със сълзи в очите,за бъдещето на децата си.Покрусени от мъката човешкка и с огромно съчувствие към неизброимите страдания,а .ръководителите на този концерн вземат трудното ,но жизнено необходимо решение,да сменят злите фреони с други,пак техни производства.
    Та kantonaa питаш твърде интересни работи.Р22,Р12... са по-тежки от въздуха.И аз съм по-тежък от въздуха.Нали не смяташ,че съм се качил на небето и копая озонова дупка.Колкото аз съм се качил на небето толкова се качват и фреоните.

    Р22 е разрешен за употреба до 2025г.Р12 понастоящем е забранен за употреба.Заместителите им са агенти с по-ниска степен на термодинамично съвършенство
    Значи яко ни връткат производителите.Да разбирам ли,чеР22е по-добър фреон от р410 и че вторият е наложен главно поради по-високата си цена?

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #96

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Връткат ни и то яко.Било заради цени,било заради пазари.
    А ето как обясняват тази глупост.Фреоните съдържащи хлор влизали в реакция с влагата от въздуха и при попадане на мълния протичала хидролиза и пиролиза при която се отделял хлора.
    Хлора унищожава озона.
    Всеки разумен човек обаче би се попитал как става тази работа при положение,че фреона пада ниско долу и на туй отгоре да удари мълния точно там където е фреона.При положение,че мълниите,поне по-нашия край удрят най-високата точка,работата съвсем се вмирисва.
    Нямам претенциите да съм много умен,ама чак такава будала не съм и затова гледам с насмешка на подобни хипотези.
    Р22 е по добър хл.агент от Р410
    Asen Ikonomov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #97

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Така е съгласен съм и аз с badr.

  10. see
    see е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    20
    #98

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    В съответствие с изискванията на Монреалския протокол България трябва да прекрати употребата на HCFC до 2030 г. Предвижданото членство в Европейския съюз (ЕС) през 2007г. предизвика ускоряване на сроковете за прекратяване на употребата им в съответствие със законодателството на ЕС. Българското законодателство предвижда цялостно прекратяване употребата на HCFC през !!! 2010 г!!!! Всяка хладилна инсталация, която функционира правилно и без течове, не би трябвало да бъде обект на интервенция. Що се отнася до съществуващи инсталации, по които се е появил дефект, трябва да се извърши сериозен анализ, като се имат превид възрастта и общото й състояние. Известно е, че фреон 22 е неекологичен хладилен агент тъй като съдържа хлор (Cl). Със спирането му от производство и забраната за употреба, фреон 22 се налага да бъде заменен с алтернативен. С оглед споменатите в условието температурни и технологични условия най-удачен за използване е дългосрочния заместител R 407C, (R32-23%; R125-25%; R134a-52%), тъй като той се доближава максимално до неекологичния и първоначално зареден в инсталацията R-22 по термодинамични и физични характеристики. Използването на R-407C налага извършването на най-малко промени в скъпоструващите елементи на инсталацията.


  11. see
    see е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    20
    #99

    Re: Климатици от ниския ценови клас


    mod edit// badr:
    Следващите писания от този род ще бъдат санкционирани.Няма да търпя подобно отношение към потребители в форума

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #100

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ето как става тая работа.
    Един професор получава,да кажем 10к$,заплата.Пристига при него при него призводител на фреони,предлага му за ден да спечели колкото за 5г.Единственото условие е да напише наукоподобна хипотеза в която се описва въздесъщото зло -- R12,R22 и други хл.агенти съдържащи хлор.Наемат се и тълпа клакьори,които пред централата на производителя,да молят, със сълзи в очите,за бъдещето на децата си.Покрусени от мъката човешкка и с огромно съчувствие към неизброимите страдания,а .ръководителите на този концерн вземат трудното ,но жизнено необходимо решение,да сменят злите фреони с други,пак техни производства.
    Та kantonaa питаш твърде интересни работи.Р22,Р12... са по-тежки от въздуха.И аз съм по-тежък от въздуха.Нали не смяташ,че съм се качил на небето и копая озонова дупка.Колкото аз съм се качил на небето толкова се качват и фреоните.

    Р22 е разрешен за употреба до 2025г.Р12 понастоящем е забранен за употреба.Заместителите им са агенти с по-ниска степен на термодинамично съвършенство
    Напълно си прав. Веднага давам пример с природаната газ. Сега масово се говири колко евтино е да си прекараш газ и да се отопляваш на него. Подобни платени статии от учени се пишат в момента в БГ. Сега пак няакой ще каже, че нищо конкретно неказва. Мога да кажа конкретно на кой са платили но няма да го направя. Не е толкова важно.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #101

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Връткат ни и то яко.Било заради цени,било заради пазари.
    А ето как обясняват тази глупост.Фреоните съдържащи хлор влизали в реакция с влагата от въздуха и при попадане на мълния протичала хидролиза и пиролиза при която се отделял хлора.
    Хлора унищожава озона.
    Всеки разумен човек обаче би се попитал как става тази работа при положение,че фреона пада ниско долу и на туй отгоре да удари мълния точно там където е фреона.При положение,че мълниите,поне по-нашия край удрят най-високата точка,работата съвсем се вмирисва.
    Нямам претенциите да съм много умен,ама чак такава будала не съм и затова гледам с насмешка на подобни хипотези.
    Р22 е по добър хл.агент от Р410
    А и климатиците са все пак затворени системи- загубите са пренебрежимо малки (max.10% годишно май беше по норматив)....Особено в сравнение с хлорните обгазявания от химическите заводи (например Русе...) и сравнение не може да става. А и тая озонова дупка май беше над Антарктида, а там употребата на климатици не е много разпространена . Би било интересно да пише и някой защитник на тезата за вредния R22...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #102

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Относно фреоните не съм сигурен дали R22 е вреден за озона, но R407 например има по-ниска температура на кипене и съответно система заредена с него работи по добре на отопление при ниска температура - въпрос на термодинамика. Естествено компресора на такъв климатик работи на по-голямо налягане и затова е по шумен, което е спорен въпрос ако съпоставим евтина машина с 22 и маркова с 407. Относно спора евтини или скъпи машини разликата е в екстрите иначе принципа на действие е един и същ. Между другото никъде в екстрите на водещите марки не се посочва гарантирано отопление при -20 градуса а разни филтри, йонизатори и други глупости, което трябва да ви накара да се замислите сериозно. Имам марков инвертор и един китаиски дарак - определено panasonik-а работи по добре, но не чак толкова колкото го възхваляват другите учстници във форума.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #103

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Да внеса само едно малко уточнение - ефективността на работата на климатика зависи от "специфичния топлинен капацитет"" на фреона, а не точката на кипене. По този показател R407C е доста по-зле от R22. R410a има по-добри характеристики от R22 и R407C, но работи на по-високи налягания. Колкото до шума на комресора - съмнявам се, че ако работи на по-високи налягания е по-шумен, но няма да го дискутирам - може и така да е.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #104

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    По скоро показатела е специфично студопроизводство. То всичко е комплексно. Вече съм го писал в друга тена, че ако клиамтика е изчислен правилно ще топли еднакво добре с р22 и р 410. Размерите на външните тела ще е различен. Поради двойно по голямото специфично студопроизводтво на р410 външното тяло се прави по малко( с по малък топлообменник). Споненах вече и за парадокса, че външното тяло на мидеа 9-ка е малко по малко от външното тяло на даикин 9-ка(25-ца). Разбора се това се отразява на ефектичността на климатика. Съотвено мидеата е с по ниссък КОП от даикина. Това разбира се е направено за да се спести материал и климатика да е по евтини. Иначе не е редбно да се съпоставят 1:1 характеристикуте на различните фреони. Разбора се при р410 наляганията са по големи, което се отразява на цената на климатика. Трябва по скъп компресор, по дебелостенни тръби и т.н. Обикновенно производитела гарантира отопление до -15 градуса за хубавите модели. Това незначи, че няма да топли и при -20. Ще топли, но по малко. в ***** примерно за някои модели клиамтици се предлагат нискотемпературни китова с които се отопляваш до -30 градуса.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #105

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Позволих си да поизтрия малко постове, тъй като темата се беше превърнало от "Климтици от ниския ценови клас" в "Постинги в ниския клас", което не е желателно.

    И понеже малко по-нагоре бе зачекната темата за фреоните, ето няколко факта, а изводите си направете сами:

    1. R22 е дифлуорхлорметан, който при около 600 градуса целзий се разгражда и една от съставките е хлороводород или известния ФОЗГЕН;
    2. САЩ не са подписали конвенцията и отказват да я подпишат и бълват машини с R22 и продължават да си произвеждат R22 на воля.....
    3. Същото важи за Китай и за арабските държави...

    Купуваш си фреончец и си правиш фозгенче! И то само от 1 доставчик - САЩ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 12:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 17:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 05-05-10, 23:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 14:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе