Страница 40 от 184 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #586

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Тип постройка:
    къща, жилищна кооперация, жилищен блок.
    Тип строителство:
    кирпич, тухла /газобетон или червена/, ЕКП, панел.
    Степен и качество на изолация:
    цялостна, частична.
    Етаж:
    Изложение:
    Площ
    брой стай, и степен на климатизация
    Дограма:
    приблизителна площ и качество.
    Вид климатик:
    СОР, оптимална отоплителна мощ.
    Други ел. уреди големи консуматори на енергия:
    печки, перални, бойлери.
    Поддържан диапазон на температура:
    според термометър поставен на около 1,5 м височина.
    Населено място
    Сметка за ел. енергия
    Особенности:

    Това беше формата по която до едно време участниците даваха данни за техните частни случай и всеки нов посетител във форума интересевущ се от въпроса може да се ориентира по сходен за него вариант. Който желае може да въведе и още критерии: например колко външни стени има жилището.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #587

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Миналия петък ми се роди второ дете - дъщеричка и жена ми държи 24* даже 25* вътре за 17м2 стая, при външна 1*, което разбира се означава по-голям разход. Засичах го за 24ч. е 8KWh, което означава 333W/h, което пък е равно на 37.68лв./месец. Иначе би било около 25лв, ако се поддържа 20* - 21*. Сутринта климата спира за Defrost, доста се забави докато духне пак топло,около 5мин.По инструкция пише, че може да продължи до 10мин. Обикновения Тайландски Инвертор в хола го прави по-бързо. Странно, може би защото Daiseikai-a има двуредов топлообменник. Но иначе поддържа добре температурата. Нямам изолация, дограмата е обикновена, дървена, но добре съм я уплътнил,около 10м2 външна стена и още толкова прозорец+част от стена. Всичко е тухла. Скоро ще сложа на всеки климатик електромер и ще напиша съвсем точни резултати. Измерих и консумацията на другия Daiseikai - около 200W/h, което прави 22,60лв/месец.Той работи в стая 12м2, където се поддържа 21* на Sleep mode през цялото време. Все пак истинското предизвикатество ще бъде при температури под 0*.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #588

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Да ти е честита наследничката......... При твоите условия консумацията си е идеална.Машината си е икономична и топли много добре.При мен поддържа много равномерно температурата и досега не е размразявал, но аз го държа на 21-22 градуса.Ако си обърнал внимание, при увеличаване на градусите не вдига максимална мощност и в последствие да пада, а постепенно увеличава мощността /това е ефекта на хибридното управление може би/, като мониторинга му на необходимата температура е по-дълъг отначало, най-вероятно защото режима на работа зависи от по-голям брой фактори - по схема има доста датчици и по-сложе алгоритъм.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #589

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Аха, и при мен е така, но ме оплюха някои хора какъв е тоя климатик, че не може веднага да се набримчи на макс и да направи сауна за 30 мин. Не мисля, че това е целта на климатика. Има много електроника и нека ние не се правим на по-умни от нея. Каквото трябва си го прави.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #590

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ето пък моя в спалнята конвенционален 316 часа работа консумация 99.2кв Забравих да кажа че подържаме 22-23 градуса без изолация сме дограмата е алуминиета плъзгаща знаете че не уплътнява като сегашните.14квадрата две външни стени последен етаж.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #591

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Много добре. А колко е голяма стаята? И нон-стоп включен ли е бил или сте го изключвали когато не е нужно?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #592

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Мидея 12 конвенционална в офиса ми - около 65 кубика .. зададени 24 ,поддържа 22 ,за 24 часа 20 киловата ... много ми се вижда но от евтин климатик толкова

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #593

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ако се пуши в офиса и ако се влиза и излиза често е донякъде разбираем този разход...

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #594

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    пуши се но рядко се отваря между другото офиса е тухлен и със стъклопакети ,няма голямо остъкление освен това е южен ... от около ранния следобед до тая сутрин нямаше никой ,абе толкова си гори климатика ... той като пусне компресора е 1500 вата ,значи работи 2/3 от времето компресора .. според мен КОП на тоя климатик е най много 2 при +7 ,да не говорим че това денонощие което го засякох средната темп. беше над +7 ... това е една духалка на 10-торна цена за мене

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #595

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    deian, поразгледах ти таблицата. Струва ми се, че консумираната мощността при зададени : 20* е около 200Вт, 21* - 250Вт, 22* клони към 300Вт. Трудно е да се "хване" зависимост, при положение, че се променя външната температура ! и скорост на вентилатора(това едва ли има чак такова значение).Интересно ми е, ако му задаваш с по един * нагоре , дали консумацията ще се увеличава с по 50Вт.( Нямам впредвид да те набутам, естествено, защото сигурно консумацията ще се увеличи, а съответно и парите...). Следват събота и неделя, ще се пробвам с моя, да го видя какво ще прави, при повишаване с един градус. Но се чудя на колко време да го променям. Може би на два часа? ( Ще се пробвам, ако ме оставят на мира...)

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #596

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    На по-дълго време. По-скоро го оставяш 2 часа да достигне зададената с 1* по-висока, засичаш показанието и оттогава-нататък правиш отчитанията. Непосредствено след вдигането на температурата консумацията скача, но после при поддържането спада. Естествено, при поддържането на 20* и на 21* има разлика в консумацията. Някъде бях чел - 1* нагоре/надолу = 10% повече/по-малко консумация.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #597

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    OK .Само, че какво да меря, като навън е 17*.. Утре май го дават студено..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #598

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    А бре,Очо,къде днес в 11,22 е било 17 гр? Да не живееш на Канарските острови?

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #599

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Може и да е било, специално в Пловдив сутринта към 07.30 излезох да дръпна един фас и погледнах така отдалече термометъра - беше към +15* - без майтап. Викам си брех - уж го даваха сняг, към обяд обаче задуха буря и заваля дъжд - захладня рязко и сега е +7*. Та може по на юг и да е било повече градуси, какво се учудваш - няма да те лъже човека.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #600

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Като гледам какво е в Софето,си мислех,че навсякъде е така,пък и коментарите по ТВ са такива.Сорри,поста ми към Очо бе в шеговита форма,както казвам-за чесане на езиците

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 184 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе