Страница 90 от 184 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1336

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Тогава през февруари очаквай отрицателна консумация и COP -> безкрайност

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1337

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Пак е имало настакмистика явно.Колко удибно само като им трябват пари си взимат от нас с нереални сметки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #1338

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Абе хора вие що не си гледате електромера , а чакате някой да мине да го погледне вместо вас и да ви го прати написано на хартия . Пък после да се учудвате - ебаси каква сметка са ми пратили - истина ли е това . ако в деня за отчитане е показвал толова колкото пише за ново показание - значи толкова е .

    P.S. ако не ви допада сметката за ток , вземете си друга ЖЕНА . Обикновено тя форси електромера .

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1339

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    от 31.12 до 29.01 сметката ми за ток е 135.74лв ,а 3те клими не съм ги изключвал,поддържат 20-22° - времето беше най студеното и снежно което се помни от години тук в Шумен с температурен рекорд от -22° .В тая сметка се включват и други уреди ,нормалните за всяко домакинство .Доволен съм .

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1340

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Получих сметките за тока за декември и януари.След изваждане на общата консумация получих 27-28 лева за климатик приблизително ,като се има впредвид че единият от 3-те климатика е Беко- конвенционален (под -5 градуса кляка тотално) единственият му + е честият и добър дефрост,но оттам и сметката е вдигнал.Извода за мен е че 2-та Дайкина са дали разход малко над 20 лева реално.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1341

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Перфектно! Хайде сменяй го това Беко, че ни омръзна от него! И да кажеш, Урурото как е...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #1342

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    rkk, в колко големи стаи са монтирани Дайкините? И изолирани ли са?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1343

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Щом му харчат 20 лева на месец значи само си мъркат без да се напъват

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1344

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    апартамент в Пз 86 кв.м., две отопляеми стаи общо 44кв.м., двама човека, три външни стени, мансарда, без съседни отоляеми жилища, всичко на ток, само проточни бойлери теси гейзер 7кв Сметка:
    1. 20.12 2009 - 31 декември 2009 -62.60 лв.( 269кв дневна , 129 кв нощна консумация) с два климатика в подписа за двете ми стаи(. Температури: Спалня 23 градуса средна(24 през деня 20 през ноща), ХОЛ: 8 почивни дни, които за мен бяха десет през деня 26 зададена 24.5-25 поддържана, през ноща(от 1.00 до 8.30 часа) 23 градуса.


    2. 01.01.2010 - 25 януари 2010 -130.40(559 КВ. дневна , 270 КВ нощна)) лв с два климатика в подписа за двете ми стаи. Температури: Спалня 24 през деня 20 през ноща), хол от 00'00 часа 21 градуса от 14'00 часа 24 градуса, от 17'00 часа 25 градуса от 22'30 часа 24 градуса.В хола събота и неделя през ноща 22 градуса през деня(от 8'30 до 00'30 часа 25 градуса)

    В събота ми монтираха външните ролетни щори - тези в хола с термопанел, усеща се веднага разликата и помещението се отопля по равномерно и не е необходимо да задавам 26 градуса за да достигне 24.5-25градуса.Вчера при зададени 25 градуса и външна 1.5- 2 градуса за първи път видях на дигиталния термометър 25 градуса достигнати.Дори в спалнята където са ПВЦ щорите без термопанел се усеща и фуджитсуто изключва при външна +2 и зададени вътре 21градуса-да не повярваш. След като сложа пердетата и дай боже да се нанесат съседите сметките ми ще намелят още.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1345

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Искам да помоля за повече обективност в темата!Все пак много от тези, които пишем тук, не ядем доматите с корените!
    Знам, че наше лошо няма, но все пак поне да мяса, майна! Такъв климатик, който при нашите условия гори ток за 20 лв. на месец - НЯМА!!!
    Не "Дайкин" , ами ако ще и последно поколение "Нейшънъл" да е машината!Даже и с 10 камерна дограма и 20 см. фибран да сте!

    На мен януарската ми сметка е 120 лв.С един климатик съм и отоплявам 2 стаи, които идват около 30-тина кв.м.
    С 3 камерна дограма съм, без изолация и съм на 1 -вия етаж.В тази сметка влиза още бойлер, готварска печка,съдомиялна машина, осветление, компютър и телевизор.Бойлера го включваме само на нощна тарифа и мога да кажа, че ни стига водата.Съдомиялната я пускаме всеки ден.Рядко се налага да я пускаме два пъти.Иначе работи предимно на нощна тарифа при дълги програми от порядъка на 2 и 30 мин.Има дни когато я пускаме и през деня.Общо взето това е, майна.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1346

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Защо на няма, това са около 120 КВ или 4 на ден.Напълно нормално.Доста машини могат подобна консумация.Една хубава машина /КОП над 4,5/ и добра външна изолация /над 8 см/ и ето ти ги.Не е нещо изключително.Аз например има 8 и 10 външна изолация на къщата.За ТОШКО и ДЖЕНЕРАЛ-а това са си напълно достижими стойности, макар, че аз не меря консумацията на машините си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1347

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Защо на няма, това са около 120 КВ или 4 на ден.Напълно нормално.Доста машини могат подобна консумация.Една хубава машина /КОП над 4,5/ и добра външна изолация /над 8 см/ и ето ти ги.Не е нещо изключително.Аз например има 8 и 10 външна изолация на къщата.За ТОШКО и ДЖЕНЕРАЛ-а това са си напълно достижими стойности, макар, че аз не меря консумацията на машините си.
    До 35-40 лв. мога да се съглася, но чак пък 20 лв. да изгори на месец - не вярвам!

    Каквото и да е стаите си изстиват - зимата може и по-меко да я изкарахме, но все пак си е зима...то само като влезнеш и излезнеш по няколко пъти от стаята е достатъчно.Някой хора си мислят, че като са си сложили хубава дограма и изолация все едно са се херметизирали и живеят сякаш са се консервирали, майна.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1348

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Е, 40 лева консумира среден клас машина.При ниски топлозагуби и добра машина с ниско минимално топлоотдаване 20 лева на месец не са проблем.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #1349

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Е, 40 лева консумира среден клас машина.При ниски топлозагуби и добра машина с ниско минимално топлоотдаване 20 лева на месец не са проблем.
    40 лв. за среден клас е почти недостижимо!Трябва да са все плюсови температури с перфектни условия, като изолация дограма и пр. ама зимата повечето дни е с отрицателни температури!И инвертора не гори с 50% по-малко ток от конвенционалката...разликата е 10-15 лв.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1350

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Аз говоря за добре изолирано помещение над 8-10 см, не сурогатите, които се правят у нас - 3,4 или 5 см и то с неподходящи материали.Всичко зависи от топлозагубите и класа машина - при добра изолация и добра машина, разликата е по-голяма, отколкото си мислиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе