Страница 52 от 184 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2760

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #766

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Здравейте! Днес засичаха тока и направеното предварително изчисление ме замисли сериозно. За 35 дена сметка от 180лв. ,предната сметка е 60 лева. Точно със монтажа на климатика е отчитането в началото на Декември, т.е. 35 дни със климатик. Правя уговорката че стаята е фризер, има само едно ПВЦ, но ако някой ми каже че като опаковам стаята на лято и сметката ще падне задоволително, нещо няма да му повярвам . По Коледа и Нова година не е готвено, освен климата ползвам нонстоп бойлер, в кухнята конвектор, компютър, хладилник, пералня,ТВ-та и другото е осветление.... Брада се получи както казваме. Хайде със здраве!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #767

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Климатика ти не е виновен.Бойлера и конвектора смучат тока.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #768

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Климатика ти не е виновен.Бойлера и конвектора смучат тока.
    Ще се съглася с теб, но замисли се доста от семействата ползват бойлер по същия начин, а дори при мен той не се точи сигурно 20 дни в месеца, само всяка нощ си загрява за да има вода когато се наложи, не къпя бебета и прочие. Конвектора е на 14-15 градуса настроен, за кухня 15-тина кубика.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #769

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Не знам какъв е тоя климатик, но ние ползваме 4 бр. конвенционални, проточен бойлер, готвене, пералня, крушките са ми всяка стая по 4 до 8 бр. по 50W и имаме 190 лв сметка.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    7
    #770

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Климатика ти не е виновен.Бойлера и конвектора смучат тока.
    Аз пък ще споделя,че причината не е в неговия телевизор.Просто енергото си надписва ,за да приключи годината
    както си му е реда.Като почне ежемесечното засичане ще се ориентира човека.И аз миналата година януари
    платих двойно/сметката за декември/.После половин цена.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #771

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    аз платих 101 лв ,климите не ги изключвам .. периода е 08.11-05.12 .. лятото плащам по 40 лв ,така че грубо са ми изразходили около 60 лв което е отлично .. това са 1 кубик дърва

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #772

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от fiuri
    Вентилатора вчера беше на АUTO, от тая сутрин е на най-високата степен и гледам, че киловатите са по-малко.
    От 08:00 до 16:00 - около 3 киловата. Утре сутринта ще видя колко ще е общо за 24 часа.

    Edit: от 08:00 вчера до 08:00 тая сутрин 9.6 киловата, вентилатора на мах. Реално към 30% по малко ток.
    Май май така ще го държиш за вбъдеще

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #773

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Май май така ще го държиш за вбъдеще
    Tака си беше до сега - Максимален вентилатор.
    Пуснах само за 24 часа вентилатора на AUTO, за да видя дали има разлика, явно има и не е малка...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #774

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Някой засичал ли е снощи консумация, като температурите (поне при мен) паднаха до -13* в 2ч. Сега на обяд е -10. Странното е, че на МХИ-то ми не се увеличи особено, а на Саньото скочи. Саньото прави доста дълъг и качествен дефрост, но лапа много енергия по време на него.

  12. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #775

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    deian
    Без да претендирам за точност. От вчера на обят до днес на обят ~16kw. Живея в къща на първия етаж, стаята е 40кб.м. с 3 външни стени без изолация с пвц дограма. Снощи в 23ч. терометъра вън показваше под -15гр. тази сутрин в 6.30ч. беше -19гр.
    Климатика е фуджитцу 9LC ...пази точно зададената си температура - 23гр. дано и за напред е така

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #776

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Вярно ли е това, че климатика харчи по-малко ток когато вентилатора е на high отколкото ако е на auto.Аз по принцип моя 12 LGC повече го държа на med и по-рядко на auto и никога на high.Ta моля кажете как в крайна сметка е най-икономично

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #777

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Вярно ли е това, че климатика харчи по-малко ток когато вентилатора е на high отколкото ако е на auto.Аз по принцип моя 12 LGC повече го държа на med и по-рядко на auto и никога на high.Ta моля кажете как в крайна сметка е най-икономично
    Няколко поста по-нагоре съм го изтествал. Разликата при мен е към 30% по-ниска консумация при максимален вентилатор, сравнено с вентилатор AUTO.

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #778

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    j_bojkov, на каквото и да го държиш - ще духа с колкото си иска! Но на ХАЙ ако си го сложил, му се променя условието за преоритет: повече топли от колкото да ти е комфортно т.е. да не ти прави вятър и шум ... така показва при мен резултата ... с една идея духа по-силничко, а като духа по-силничко повече топлина отнема от топлообменика и щом казват че така дори е по-икономично - какво по-хубаво: с един изтрел два заека Неудобството е фактически силното духане на моменти, но да ти кажа изобщо не ми пречи ното като духане - нито като шум.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #779

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    на 30 .11 платих 50лв. във всекидневната и кухнята вратата е отворена и общо около 35кв. с ПВЦ и вътрешна изолация съм с LG invertor 12 и подържа постоянно 24градуса и много често пускам аспиратора и отварям прозореца - щото се готви но на газ. работят още хладилник, съдомиална, пералня, бойлер, осветление 5х 40вата+9х3вата LED лунички,конвектор в детската с ПВЦ но няма изолация щото е вътрешна стая и южен джам, компа, LCD-то 40" и TOSHIBA RAS 225GDR в спалнята с ПВЦ и вътрешна изолация също на 24 градуса,осветление 3х 40вата + LCD 23". Сега чакам да видя за декември и ще пиша.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    154
    #780

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    За празниците бях изключил климатиците....новата година започнахме от 10градуса в едната и 7гр.в другата стая....последен етаж панелка с нормална дървена дограма без изолация с неотолени съседи....за 7дни двата са навъртели 140кв. температурите ги знаете какви са минусови през деня и двуцифрени минусови през ноща....поддържана температура 22-23гр.... Средно 416.66 Wh на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 22:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе