Страница 156 от 184 ПърваПърва ... 106146154155156157158166 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,326 до 2,340 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2326

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Не става въпрос какво ми изнася.....Става въпрос за теб. Случайно забелязвам участие навсякъде. А смисъл няма. Твоята ситуация е при теб и не смятам, че навсякъде трябва да я вреш. Разбираш ли ме? Лично мен не ме интересува, както и може би и много други потребители.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2327

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Къде забелязваш участие на всякъде...КЪДЕ?
    Пиша предимно в климатичният раздел и от време на време в 3-4 други теми. Къде?
    Не пиша специално за тебе, ако не те интересува не чети. Който го интересува да чете. От последните няколко години къде има написани подробности за начина на работа на някой модел климатик.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2328

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Не пиша специално за тебе, ако не те интересува не чети.
    Няма как. Предвид поста си във форума, Сашо приема задължението си да чете, почти толкова сериозно, колкото ти приемаш задължението си да пишеш...
    DUNDURMA, Mega, ivan74 и 2 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2329

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Защо тогава тази тема още не е отишла в раздел "забавно" или поне не и се промени заглавието? За да има някакъв смисъл?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2330

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Този пост е редактиран от milanov; 18-12-16 в 23:43. Причина: Извън темата.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #2331

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Въпрос за колегите(а и не само) с ватметърчета: До колко е ефективно с цел икономия намаляне градусите на климатика през ноща,защото на сутринта като ги вдигнем започва едно наваксване и в крайна сметка може би се получава "танту за кукуригу".И ако ги намаляме с колко ,че да има някакъв положителен резултат от цялата гимнастика.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2332

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Не ставай роб на машината, достатъчно икономична е като принцип на работа, че да я тормозиш още.Поддържай такава температура, която ти е комфортна и се чувстваш добре.
    Aleksandars, DUNDURMA, SPSt и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2333

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Намаляването на градусите през нощта има отрицателен ефект върху икономичността на машината. Нощната тарифа е с 45% по-ефтина от дневната, а климатика харчи повече ток на дневна за да навакса увеличаването на градусите на сутринта.
    ivan74, SPSt, tony34al и 2 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #2334

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Ето и моите 5 стотинки в темата.Повече от 15 години се отоплявам единствено с климатици,пробвал съм какво ли не.Ако се намали климатика през деня,като няма никой ,се пести някой киловат,но-само ако амлитудата е малка-2-3 градуса.Наваксват се за около половин час,естествено при добра изолация.Топля 120 квадрата с три машини,и грубо спестявам в студените месеци не-повече от 30-40 лева.Всеки сам си преценява струва ли си/за мен да/,да натиска 3 бутона 2 пъти дневно .Весели празници!
    bobbyap и milanov харесват това.

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2335

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Аз моя ватметър го разкарах ,каквото трябваше да видя видях.Климатика харчи толкова колкото му задаваш,и колкото ''позволява''самото помещение.Важното е да ти е приятно.Весели празници и бъдете здрави.
    DUNDURMA, zlobarov и toto_toto харесват това.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2336

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    В момента в Пловдив е -9гр. с лека мъгла. Фуджика грее с консумация 500W.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2337

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Климатика харчи толкова колкото му задаваш,и колкото ''позволява''самото помещение.Важното е да ти е приятно.
    Точно...

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2338

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Климатика харчи толкова колкото му задаваш,и колкото ''позволява''самото помещение.Важното е да ти е приятно.Весели празници и бъдете здрави.
    И аз съм съгласен с това мнение, но все пак ми е интересно (предполагам и не само на мен) каква е разликата в консумацията между класна машина на цена 2000лв и по-обикновена на цена около 1000лв. А също така как това се отразява на приятното усещане.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2339

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Ако нямаш изолация и машината не е добре оразмерена ,ще имаш висока консумация и повечко дискомфорт.Тогава класа на машината няма да се усети.При мен се получава точно това.Това е моето виждане от моя опит.
    JOKVN и karrum харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #2340

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Сметка за ноември 158лв. Климатиците са 12ка Панасоник ye12qke и 9ка Фуджицу 09LTCA. И на двете машини зададена температура 25 без да се докосва цял месец. Температурата в жилището варира от 24.5 до 27 зависимост от дните и температурите на вън. Жилището е етаж от къща без изолация с лоша стара дървена дограма. Става въпрос за 65м2. В тази сметка влиза бойлер, който е нон стоп включен, пералня и сушилня, телевизор, компютър, хладилник + някой друг уред за ежедневно ползване. Сега чакам да излезе и сметката за декември и нея ще я споделя. Най-интересна ще е сметката за януари, защото към отбора юнаци се прибавя и 3ти Панасони xz12ske.
    toto4ev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе