Страница 128 от 130 ПърваПърва ... 78118126127128129130 ПоследноПоследно
Резултати от 1,906 до 1,920 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1906

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Да, аз затова сега при ремонта тази есен си подмених почти цялата инсталация: контакти, ключове, плафониерите, стенните кутии - самите кутии и свръзките вътре), ново табло с нови предпазители, навсякъде енергоспестяващи лампи (не знам по-надеждни ли са спрямо запалване, ама греят 5х по-малко осезаемо). А за климатика отделен 4 квадрата кабел само за него здрава свръзка без щепсел/контакт (то м/у другото препоръчват да има, с цел бързо изключване при нужда, но аз имам отделен автоматичен предпазител и таблото ми е на удобно място в коридора - много бързо се натиска и изключва кръгът за климатика).

    М/у другото, колко от нас имат противопожарни датчици и аларми в къщите си (работещи)? Аз нямам никакви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #1907

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Щепсела е хубаво нещо но стои грозно има случеи при които поради слаба нула в главното табло или поради кражби на ток климатици са се подпалвали през заземителния кабел защото ако например при закрепване на външно тяло крепежите са упрели арматура и заземяването се окаже по добрата нула за други консуматори ... и в такъв случей колкото и предпазители да имаш те не помагат ... освен ако инасталацията не е трикабелна и имаш дефектнотокова защита

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1908

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Кражби на ток? Ахмед, Айше? Бог да ги прости - никакви намеци или расова нетърпимост, ама... Наистина, не се бях сетил (а го знаех) за лоша нула и кофти заземяване. При ремонта техника провери и оправи и нулите и фазите и всичко (брат ми е ел-техник де, с него правихме всичко това).

    Може и протъркан кабел и кво ли не да е - но в новината казват "в контакта".

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #1909

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Мони, нещо смущаващо има в тези цени... Виж тук: http://v-clima.com/products.php?brand_id=2 , специално за Fujitsu 12LDC виждам почти 300 лв разлика, т.е. толкова би трябвало да е монтажа, който ти е в цената. Което си е доста , според мен. Познат, познат ама.... Ти си решаваш все пак, но като ориентир.
    Иначе наистина е странно да дадеш 2 бона за климатик и да го ползваш като помощен отоплител. Въпреки, че след преживяното, те разбирам донякъде.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1910

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цялата ел. инсталация е подмених преди 5г, когато купих апартамента. Кабела на климатика не е удължаван. Ако е нагрявал щепсел или контакт - 5г ли е нагрявал? Той още първия месец и ще отиде.

    300лв разлика по-скъп или по-евтин?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1911

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    1832 лв е цената само на 12LDC. Значи за монтаж си взема 250 лв. И цената на климатика е без никакви отстъпки. Т.е. явно и твоят познат не ти прави отстъпка Зависи как вървят монтажите в твоя град, но климатикът ти го дава на цената, на която биха ти го дали всички останали.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1912

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    За отстъпката ще го действам допълнително. Въпросът е, че не ми товари цената допълнително, нали?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #1913

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Бях забравил линка в предното си мнение. Поправих го, може да видиш ориентировъчни цени (надявам се да са актуални).
    Тук: http://www.termo-klima.com/bul/marka...t=4&maker_id=5 също може да се ориентираш за цени.

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1914

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    moni74 не ти я твари, ама нали уж ти е познат? 250лева монтаж "като за познат" си е чисто обирджийство. Ако и монтажа го направи "като за познат" т.е. си остави ръцете - просто нямам думи. За цената си се настроил гледам(повече няма никой да ти вземе), помисли обаче дали твоя "приятел" ще ти направи КАДЪРЕН монтаж! Цялата работа на мен ми мирише ... познат от който ще изкарам някой леф, а не познат на който да му свърша работа безплатно щото и той ми върши.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #1915

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Момци, баща ми на вилата има един стар хладилник Мраз компресорен. Консумация около 150W. Ходи се там веднъж седмично. Хладилника постоянно бачка. Като отидохме с баща ми, гледаме щепсела на хладилника от едната страна почернял, стопил се оголил се, контакта също се стопил от едната страна. Изключихме бушона, аз реших да издърпам щепсела, но той се беше буквално заварил. А и пареше естествено. Имахме късмет, че не е станало пожар. С баща ми бяхме изумени. Някви 150W да разтопят щепсел и контакт. Ето, че е възможно. А и бушон не е изключил просто защото не е имало претоварване. Предполагам, че е била хлабава връзка в щепсела, от там нагряване и стопяване Въпреки слабата мощност. Още пазя нагорелите ел. елементи. Така, че не е чудно как е станал пожара. Добре, че няма пострадали. Да не се случва на никого!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    24
    #1916

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Напоследък климатикът ми Мидеа мсг 12хр ми прави леки проблемчета!Филтрите ми са чисти и така при темп. 8-9 градуса навън в стаята е 16 -17 гр.Включвам климата на 27 и вентилатора на макс!След час влизам,гледам климатика не духа топло,а леко хладно(не студено,не и топло)!След час пак някъде чувам,че нещо пука от вътрешното тяло!Се едно ви засича харда,подобен е шума(според мен се удря турбината някъде по пластмасите)!Че въпроса ми е:АЗ ли бъркам в процеса на ползване на климатика или нещо на самия климатик не е добре?
    П.С.Къде се намира това нещо,от което пищи при сигнал от дистанционното,че да му сложа нещо да не пюика така здраво?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #1917

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от stiv92
    Напоследък климатикът ми Мидеа мсг 12хр ми прави леки проблемчета!Филтрите ми са чисти и така при темп. 8-9 градуса навън в стаята е 16 -17 гр.Включвам климата на 27 и вентилатора на макс!След час влизам,гледам климатика не духа топло,а леко хладно(не студено,не и топло)!След час пак някъде чувам,че нещо пука от вътрешното тяло!Се едно ви засича харда,подобен е шума(според мен се удря турбината някъде по пластмасите)!Че въпроса ми е:АЗ ли бъркам в процеса на ползване на климатика или нещо на самия климатик не е добре?
    П.С.Къде се намира това нещо,от което пищи при сигнал от дистанционното,че да му сложа нещо да не пюика така здраво?
    а ти сигурен ли си, че е в режим "отопление", а не ауто, и че вентилатора е на макс, а не лоу или ауто? ако е така, може и да има кофти нещо. те последните мидеи ги поразвалиха, не топлят както предишните. а за пищялката и аз я търся да и лепна устата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #1918

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте на всички във форума , искам да Ви питам за един проблам , при темперетури под нулата климатика ми вдига над 30 бара налягане но изгодящата струя не е гореща , топла е но не много , на какво се дължи това ?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1919

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Или е презареден,или имаш пречупени тръби,или някакво стеснение от заварка,или частично запушена от боклуци капилярка(ако има) или цедка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    107
    #1920

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    От къде да си намеря:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09029574 , че в техномаркет нямат читава бройка. 10х на отговорилите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе