Страница 91 от 372 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1351

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Напротив, много са. Моите днес бяха на 0 и в апартамента през деня беше около 19-20 градуса.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1352

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Хитaчито ми топли с 200-250 вaтa севернaтa ми трaпезaрия, зaщо япончето дa не поддържa 160, нищо чудно.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1353

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Напротив, много са. Моите днес бяха на 0 и в апартамента през деня беше около 19-20 градуса.
    През деня не знам колко дърпа, може и да изключва. Аз го държа включен само заради плазма филтъра. Като се прибирам, уж съм изморен и ми се спи, и като вдишам от озона 2-3 пъти и ставам чисто нов.

  5. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1354

    Talking Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Моя европеец с японски корени в момента харчи 290вата в 28-30кв. настроен на 24гр.Това ме устройва.Жената казва че плазмата я задушава,възможно ли е това.Сигурно тя не бива,ще трябва смяна

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1355
    Моя в магазина днес при тази мъгла и 2-3° беше на 250w или спираше.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 21-01-15 в 20:10. Причина: [URL][/URL]

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1356

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хе-хе, аз моите, като ги изключа и поддържат около 15-16 градуса. Що ли да ги пускам...
    То бива хвалби, ама чак пък толкова. Един се топлел с 60 W, друг плащал по 12 лв на климатик за месец...
    Защо все обичате да изопачавате. Кой е казал, че се топля с 60 вата....? Показал съм колко може да падне минимума на тая машина в един доста топъл ден и толкова. Не виждам някъде да съм писал, че това ми е обичайна консумация.
    DUNDURMA и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #1357

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Здравейте,
    наскоро преди 2 месеца се сдобих с един прекрасен климатик Sharp R28XC. Преди няколко дена му монтирах едно ватметърче. За мое учудване консумацията не беше това, което очаквах. Изглежда, че работи на минимум, но показва около 450-530 вата моментна консумация, това когато си постигне температурата и си намали оборотите и на вътрешното тяло и накомпресора. Почти не се чува как работи, а дърпа 500 вата. Според вас това може ли да се дължи на загубите на помещението? Няма изолация панелка, стая 17 квадрата с дограми. Странно ми е защото се изключва като си постигне температурата, но не пада до минимум, а на този му е около 100 вата. Айде да не пада до 100, но 530 е почти работа на номинал, а не изглежда да работи на номинал това му е половината от капацитета. Иначе се развърта до максимума си,а 1940 вата консумация сега колко отдава не мога да кажа реално но под него не се седи, замерих каква температура изкарва от духалката 60* направо е като печка, това снощи при външна температура 1-2 градуса. Въпросът ми е като изключи и после пак включи след 5-6 минути тръгва от 350 вата и качва бавно до около 500 вата, дали от загубите се сили и не пада до минимум или от друго. Ще се слага изолация но ще е пролетта.
    Този пост е редактиран от avenger; 26-01-15 в 21:44.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1358

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ето едно интересно мнение от ilian. Също като моя Hitachi SC22X - работи над номинала си и изключва. Илияне, пробвай да завъртиш ватметъра на 180 градуса и виж дали пак показва същата консумация.
    Кутията на трансформатора на моя хитак е с температура 10 градуса (измерено с инфрачервен термометър) при външна 2 градуса и климатика работи он-офф. Значи има не малки загуби в трафа щом се нагрява толкова.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #1359

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Смисъл да обърна местата на кабелите ли? Когато е изключен консумацията на трафа е 9-10 вата ако това има значение.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1360

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да, завърти ват метъра в контакта. Левият щекер да стане десен, а десният ляв. После включи щепсела на климатика в същата посока както е бил преди да завъртиш ват метъра.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #1361

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Разбрах ти мисълта, ще го направя само че ватметъра не ми е такъв за контакт защото захранването му е на връзка в стената и там съм вързал ватметъра. Ще пробва и ще пиша какво е станало, ако някой има други идеи може да сподели междувремено. Преди да изключи съм му мерил температурата която изкарва и е около 35-36 градуса все ми се струва че това не е като за номинал 3.6.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1362
    Преди години имах Тошиба 100в и тя работеше постоянно на 350-450вата във същото помещение сега съм със Дженерал 12LKC а той работи на 250-280вата.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1363

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    днес пипнах трафа на w22 докато работи че се надигат някакви мнения, че харчели десетки ватове - абсолютно студен .. на Саню трафа е по-различен и купуван от друго място ,не е като тия по новите с двойна жица - той е леко топъл пипал съм го и друг път винаги си е така .. на празен ход е 12 вата .. на W22 е 7 вата ( това с включени към тях климатици на стенд бай )
    Този пост е редактиран от Alexi; 27-01-15 в 13:41.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1364

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Празния ход не гледай, загубите зависят от натоварването.
    preparatos и spas.slavchev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1365

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    ако харчеше значително щеше да грее .. преди време четох за един такъв траф колега се беше оплакал че харчел 100 вата но вдигал 50 градуса ,парел направо .. нещо нечитав е бил и му го смениха на човека ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе