Страница 164 от 372 ПърваПърва ... 114154162163164165166174214 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,446 до 2,460 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2446

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Приключих със споровете с инопланетяни.
    Ще се обиждаме ли?Хайде ако обичаш се придържай към добрия тон на общуване,за да не се обръщаме към администратора.

    Sent from my Sony Xperia Z3
    kokovox одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2447

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    И за какво е показателно, че не смятам да храня свинки с ябълки? Или че през октомври при висока влажност и ниски температури няма дефрости в планината? Но не виждам какъв ти е проблема, дори дефроста да е посред лято. Направил съм си труда да го запиша и споделя - за да видят някои от вас, какво изобщо е това.
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Ще се обиждаме ли?Хайде ако обичаш се придържай към добрия тон на общуване,за да не се обръщаме към администратора.
    Теб специално, не бих могъл да те обидя, но ако ще ти стане по-добре, обърни се към европейската комисия или дружеството за защита на животните.
    Този пост е редактиран от Kasap; 12-01-18 в 21:37.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2448

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Показателно е, че ти има нещо нередно щом октомври ти е януари, при това изтриваш снимки и се отклоняваш от дискусията с астрономически квалификации. Доктора да ти удари едно рамо докато/ако не е късно.
    kokovox и Genadi80 харесват това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2449

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Показателно е, че ти има нещо нередно щом октомври ти е януари, при това изтриваш снимки и се отклоняваш от дискусията с астрономически квалификации. Доктора да ти удари едно рамо докато/ако не е късно.
    Моля, да споделиш името на твоя - да не се обърна по грешка към него. Явно хич не го бива...
    Пуснал съм две графики от архива, които нямат връзка помежду си за да илюстрирам различни подходи за мониторинг на машина. Явно това причинява у теб известни пристъпи и колизии. Изтрих ги, за да не разстройвам теб и тебеподобните.
    Моля да ме извините за причиненото неудобство!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2450

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Форумния доктор имам впредвид (VanDan). Никой от участниците няма да разстроиш с 600W при стайна температура 19 градуса на 30 октомври.
    oska, mystikalrs, ponyasd и 3 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #2451

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Моля, не спирайте! Нищо интересно по телевизиите и нетя освен вас. Без малко да посегна на жената, ама добре, че сте вие. Обичам въ!
    Alexi, necata2, Kasap и 12 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2452

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Мен що ми се струва , че графиките на Kasap ще да са от някоя по-предходна зима, и поради леко недозагряване(разбиране) стана цялото това мазало....
    Avast е прав - поне е весело..
    PEACE!

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2453

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Без малко да посегна на жената, ама добре, че сте вие. Обичам въ!
    Покрай тея пусти климатици верно сме се изпдер@стили да го ева. А аз си мислех, че е заради липсата на казармата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2454

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Форумния доктор имам впредвид (VanDan).
    Моля, моля, не ме хвърляйте в дълбокото. И майтапа си е майтап, но да не стигаме до "пожелания" свързани със здравето. Най-много психолог (онези с кожените кушетки) ви разрешавам да споменавате.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2455

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    Да де,идеята ми е да пускам отдалече,за консумацията все тая(като ги меря,по-малко няма да харчи я),но забелязвам, че този моя е до 10А,а твоя до 16А.
    С това ще може да го спираш само!
    Не съм чувал някой японски климатик да има авторестарт.
    Дръпни му щепсела, докато работи.
    Изчакай 5 мин. и му включи щепсела.
    Не вярвам да тръгне, ама ако искаш да се убедиш - пробвай!
    Това устройство реално прави това!

    Виж линка на ccankov73, там е друга работа.
    SPSt, oska и mystikalrs харесват това.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2456

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Японеца няма авторестарт,понеже в Япония тока не спира![emoji41]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    SPSt, ruuni9, rosswen и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #2457

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Моето Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC за Декември изхарчи 155 kwh или 29 лв. в 21 m2 с дървена дограма с нетоплещи съседи, на 1-ви етаж с остъклена тераса (не PVC). Северно изложение, обикновено е 16 градуса без климатик. За сравнително топлия Януари засега харчи по 6 kwh на ден. В момента 21 градуса в стаята ги постига с цената на 0.4 kwh за час (навън е -1 градуса/усеща се -7; 65% влажност уж). Рядко му давам зор, поддържам 21-22 градуса, но над тях трудно се спи.
    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Японеца няма авторестарт,понеже в Япония тока не спира![emoji41]

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Малко offtopic, но ми стана интересно:

    Americans have had to endure more power outages, and of longer duration, than any other developed nation in the world.
    In the American Midwest, electric customers lose an average of 92 minutes per year to power outages, while customers in the Northwest lose a whopping 214 minutes per year to downed power grids. Customers in Japan, by contrast, lose only an average of four minutes annually to power failures, even though the incidence of severe storms in Japan can be considered frequent. Statistics from federal data sources indicate that the U.S. electrical grid currently loses power almost three times more often than in the 1980s.
    there is also another factor at work - the aging and weakening of the entire electrical infrastructure.
    It is estimated that the kind of upgrade needed would cost in the neighborhood of $350 billion to $500 billion, and if approached in a piecemeal fashion, those costs over a longer duration would be far greater.
    Trends in Power Outages

    След цунамито и спирането на множество енергоцентрали през 2011г. японците са взели сериозни мерки явно. Ето още 1 инт линк:
    https://www.japanfs.org/en/news/arch..._id030904.html

    There are many power plants in western Japan, but the amount of electricity that can be sent to eastern Japan is limited to one million kilowatts because of a difference in electrical frequencies between regions. When Japan first introduced power generation systems in the Meiji period, a 50-hertz generator was imported from Germany to the Kanto region in eastern Japan, and a 60-hertz generator was brought from the United States to the Kansai region in western Japan. With these two different frequencies still being used today, the amount of electricity transmitted across the border is determined by the capacity of frequency conversion facilities.

    Не разбирам от токове, но явно където ползват честота 60 Hz по света напрежението е 110 или 120V, а където ползват 50 Hz напрежението е 220 или 230V. https://en.wikipedia.org/wiki/Mains_...ity_by_country
    For example, in the United States, common house electrical supply is at 60 hertz (meaning the current changes direction or polarity 120 times, or 60 cycles, a second). (In Europe, line frequency is 50 hertz, or 50 cycles per second.)

    East Japan 50 Hz (Tokyo, Kawasaki, Sapporo, Yokohama, and Sendai);
    West Japan 60 Hz (Okinawa, Osaka, Kyoto, Kobe, Nagoya, Hiroshima).
    120 V in american military facilities in Okinawa.
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 15-01-18 в 20:25.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2458

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    И аз съм на първи етаж и ако ги настроя на 20гр все едно съм ги пуснал на охлаждане.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2459

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Незнам за вас ,но аз в момента сам ги набичил на макс(32градуса) и почва да не се диша.Ватметъра показва 1600w,навън вятър и около 1 градус

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Този пост е редактиран от Genadi80; 13-01-18 в 23:43.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #2460

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Етерия в северна спалня 31м3, настроена на 17гр. поддържа 20-21гр. при температура 0(-1)гр. в Бургас. Жилището е с външна изолация. Консумация около 155W/h. Вчера при температура около 4 - 5гр. и зададени 23 поддържаше 25гр с консумация около 300-315W/h. Прикачвам видео от работата му днес https://www.vbox7.com/play:cdde1636cf
    Този пост е редактиран от Pipoko; 14-01-18 в 09:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе