Страница 175 от 372 ПърваПърва ... 125165173174175176177185225 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2611

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ако е така, значи е вложена мисъл при писането на софта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2612

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    LM серията по-спецяло 12-ка може да работи на 180w.потвърждавам го.
    zxc0 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2613

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    LM серията по-спецяло 12-ка може да работи на 180w.потвърждавам го.
    Най ниско съм я виждал моята на 187 и то за секунда и угасна .Лятото.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2614
    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Най ниско съм я виждал моята на 187 и то за секунда и угасна .Лятото.
    Всичко зависи от топлозагубите , външни и вътрешни условия ... както и с каква продължителност са тези условия. Лично мнение.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2615

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    А при по студено време 0, -5 градуса ЛМЦЕ дали може да работи на минимум ако му се намалят градусите например, да не си вдига и той минимума.
    При мен панасоника в топло време над 6 градуса някъде и нагоре работи като конвенционалка, включва вдига до 400-500 вата и веднага пада на 360-420 работи малко и спре. При по студено време си сваля и до 180 вата като може и с дни да си работи така.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2616

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Миг, представи си помещение със студена стена на усвоена тераса, като горната тераса е открита и насрещна топла вътрешна стена.Според мястото, машината ще работи коренно различно от към цикли и локалните топлинни загуби в зоната на машината са коренно различни.Азатова съм си сложил машините на външни стени и хич не ги забелязвам, като се кротнат, сиреч циклите са минимизирани максимално.Ако ги бях сложил на топлите вътрешни, с Миланов щяхме партия да направим.
    SPSt, Иван Вълков и Stankov85 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2617

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    На Миланов не са му проблем вътрешните стени, а това че дайсейкай-6 не отговаря на описанието. Не слиза на обявеният минимум първо и второ с понижение на външните температури си вдига минимума. Няма да споменавам третото, че при всяко тръгване форсира турбината. Хайде някой с доводи да обясни защо като стане -2градуса външната температура вдига от 250W на 400W.
    zxc0 и Stankov85 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2618

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    На кое описание не отговаря вдигането на минимума? Значи на другите Тошиби минимумът се вдига, но на твоята-не бива! Пак бъркаш философията на софтуера на машината с твоите лични "размисли и страсти". А монтажът на вътрешна /по-топла/ стена може и да има значение, въпреки, че ти си мислиш, че няма.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2619
    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    А при по студено време 0, -5 градуса ЛМЦЕ дали може да работи на минимум ако му се намалят градусите например, да не си вдига и той минимума.
    Това ще е следващото което ще пробвам , но все пак с 3 външни стени и 7кв.м. прозорци на тях в къща ... много ме съмнява въпреки че топлоизолацията е добра. Мисля че в моя случай ще повдига минимума , но не съм пробвал.

    Edi ,за мен си имам нещо като правило : климатиците си ги монтирам на външни стени и срещу врати! Монтажът срещу врата си е още едно "жокерче".

    - - - - - - - - - -

    Повече ми е важно да работи на минимум в топлото/преходните сезони/ , а в студеното да прави каквото си иска само да топли.
    mystikalrs одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2620

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    На кое описание не отговаря вдигането на минимума? Значи на другите Тошиби минимумът се вдига, но на твоята-не бива! Пак бъркаш философията на софтуера на машината с твоите лични "размисли и страсти". А монтажът на вътрешна /по-топла/ стена може и да има значение, въпреки, че ти си мислиш, че няма.
    Аз лично никъде в сервизни или където и да е не съм срещнал, че на дайсейкай-6 при -2градуса външна минимума става 380-400W. На дайсейкай-5 го има написано в сервизното и даже го бях постнал няколко пъти. Там е написано че става 250W.
    Сега за стените, конкретно в моят случай какво значение има монтажа на коя стена е след като при зададени 22 в стаята е 23,5градуса. Или ако е на външна стена и не изключи ще стане 25. Как става че през деня (когато външните са по-високи) може да работи без да изключва и по някое време вечерта (когато външните температури са станали по-ниски) почва да включва и изключва. На другият ден пак работи постоянно, вечерта пак почва вкл/изкл. И така до като са дневните положителни, а нощните отрицателни.
    Ако някой си е купил климатик тошиба и за неговият модел си е написано за вдигането на минимума и той го е прочел и се е съгласил, си негов личен избор.
    zxc0 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2621

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Миг, представи си помещение със студена стена на усвоена тераса, като горната тераса е открита и насрещна топла вътрешна стена.Според мястото, машината ще работи коренно различно от към цикли и локалните топлинни загуби в зоната на машината са коренно различни.Азатова съм си сложил машините на външни стени и хич не ги забелязвам, като се кротнат, сиреч циклите са минимизирани максимално.Ако ги бях сложил на топлите вътрешни, с Миланов щяхме партия да направим.
    Еди един приятелски въпрос.Какво ще правиш ако на външните стени имаш външна изолация и то 10см.както е вече навсякъде? При мен е така в единия апартамент съм със 10см.външна и като меря с инфра-ред термометъра температурата е само с десети по-ниска при външните стени.
    milanov и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2622

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Mig82, ако са ти по-големи загубите от минималното топлопренасяне няма как да хванеш минимума. Трябва да включиш един радиатор или духалка заедно с климатика. Тогава като заработи on/off това е.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2623

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз лично никъде в сервизни или където и да е не съм срещнал, че на дайсейкай-6 при -2градуса външна минимума става 380-400W. На дайсейкай-5 го има написано в сервизното и даже го бях постнал няколко пъти. Там е написано че става 250W.
    Сега за стените, конкретно в моят случай какво значение има монтажа на коя стена е след като при зададени 22 в стаята е 23,5градуса. Или ако е на външна стена и не изключи ще стане 25. Как става че през деня (когато външните са по-високи) може да работи без да изключва и по някое време вечерта (когато външните температури са станали по-ниски) почва да включва и изключва. На другият ден пак работи постоянно, вечерта пак почва вкл/изкл. И така до като са дневните положителни, а нощните отрицателни.
    Ако някой си е купил климатик тошиба и за неговият модел си е написано за вдигането на минимума и той го е прочел и се е съгласил, си негов личен избор.
    Изобщо нямам намерение да започвам спор и няма да го направя. Просто не разбирам защо се чувстваш излъган. Сервизната документация /където я има/ е за сервизни специалисти. За прости юзери като нас си има "Инструкция за експлоатация". Предполага се, че се запознаваш с нея. Като как си го представяш това съгласяване на потребител с вдигането на минимума? Подписа ли някъде, че си съгласен или не?
    Това с вдигането на минимумът на мен ми харесва, на теб-не ама такъв е живота. При мен машината след вдигането прави един офф и после си работи много дълго време без да изключва.
    Не може производителят да се съобразява с личните предпочитания на всеки!
    Kasap и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2624

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз не споря. Когато го купувах беше климатика с много нисък минимум и понеже си знам относително малките топлозагуби на стаите се насочих към него. Бях харесал МЕ, SF или FH.
    Реалността се оказа малко по различна.

    - - - - - - - - - -

    За мене не отговаря на описанието.
    zxc0, mystikalrs и Stankov85 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #2625

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    За хора прекаленно чувствителни към работата на климатичната техника има конвектори,които не си вдигат минимумите.Не размразяват и не веят.За спални са идеални.
    oska и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе