Страница 198 от 372 ПърваПърва ... 148188196197198199200208248 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,956 до 2,970 от общо 5578

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2956

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Какво да направя не знам.как да го накарам да дойде да си вземе климатика и да ми върне парите.
    ponyasd -Ти хептен нищо не каза 350лв.Знам ,че нещо като го купиш пада веднага ,ама чак 350лв.900лв броихме тогава сега поне 500лв като реша ще му искам,все пак е на 1.5г.

    Консултирайте се с КЗП по въпроса, в случая сте подведен за качествата на закупената стока, но по какъв начин ще се аргументира и какви мерки могат да се предприемат не ми е ясно. Има и други варианти, като да се разберете с търговеца на приятелски начела или трети вариант и ако сте от гр.Пловдив, София, Стара Загора или Хасково, мога да ви насоча към правилните хора, но за такава сума не си струва.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2957

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията

    Консултирайте се с КЗП по въпроса, в случая сте подведен за качествата на закупената стока, но по какъв начин ще се аргументира и какви мерки могат да се предприемат не ми е ясно. Има и други варианти, като да се разберете с търговеца на приятелски начела или трети вариант и ако сте от гр.Пловдив, София, Стара Загора или Хасково, мога да ви насоча към правилните хора, но за такава сума не си струва.
    То с познати така става.Този майстор е брат на един колега.Отдавна се занимава с климатици и се доверих напълно.Преди да реша какъв да сложа прочетох горе долу тук и тогава отзивите за Гриито бяха добри,топлело и такак нататък и като цена и средно качество реших да се доверя.Климатика е при майка ми и баща ми ,които са 70г.Това е стая,кухня и коридор на нивото на пътя е етажа.както писах към 28 м2 обща площ на всичко.И те не искаха да дават повече пари и взех да чета за нещо средно като цена и горе долу качество.И този майстор като дойде гледа и каза ,че 12-ка е достатъчен.Всичко 900лв с поставянето.Беше миналата есен.Написа една гаранционна карта и това е.КЗП няма как да занимавам.Просто за е---бано д--пе цяр няма са казали хората.Аз съм на газ но няма как да им пусна тръба до тях ,защото съм през етаж над тях.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2958

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Сложи им един конвектор или духалка да помага- то зима още няколко дена ще има. Кой знае колко ток няма да изгори.
    Но преди това го извикай (сега в студа) да види с очите си какво ти е продал! И му кажи , че искаш той да ти го смени с доплащане за нещо по-голямо и подходящо , като си доплатиш само разликата в цената на климатика. 18 чейндж май беше 200-300 лева повече.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2959

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сложи им един конвектор или духалка да помага- то зима още няколко дена ще има. Кой знае колко ток няма да изгори.
    Но преди това го извикай (сега в студа) да види с очите си какво ти е продал! И му кажи , че искаш той да ти го смени с доплащане за нещо по-голямо и подходящо , като си доплатиш само разликата в цената на климатика. 18 чейндж май беше 200-300 лева повече.
    Аз му звънях и му казах точно това,но ми вика мрънкайки ама това няма как да стане.Казах му и нещо ако излезе да ми се обади ама досега нищо.Миналата зима беше даже и по зле .Аз има чувството ,че едно че е идва малък сякъш му има и нещо на този климатик.Не му разбирам ама чак такъв голям карък да съм не знам.Март месец както писах миналият след доста обаждания еле дойде да го замерва и вкарал фреон още и това беше.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2960

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ко стаа ве, пичове?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2961

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time


    Всичко е 6!!! Даже конвенционалния Панасоник топли , да му се ненадяваш.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 27-02-18 в 18:00.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2962

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    12LMCE , 48куб.м стая, три външни стени къща. Зададени 21°, потдържани 24. Пързалям го от сервизното с +2.2° предварение за да си "мисли" че гони 21°. Синоптик: -3 , усеща се -9 сняг и вятър. Без пуснати economy или lownoise. Ако искам по-топла струя цъкам на 22° и се изстрелва на 360/80w
    Цял ден :



    При под -3 вдига на 340/60. но не се задържа дълго време за да поработи машинката. Може и пак да свали ще видим довечера.

    - - - - - - - - - -

    Едно уточнение , не знам дали това му е минимума защото не работи он/офф

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #2963

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    12LMCE , 48куб.м стая, три външни стени къща. Зададени 21°, потдържани 24. Пързалям го от сервизното с +2.2° предварение за да си "мисли" че гони 21°. Синоптик: -3 , усеща се -9 сняг и вятър. Без пуснати economy или lownoise. Ако искам по-топла струя цъкам на 22° и се изстрелва на 360/80w
    Цял ден :



    При под -3 вдига на 340/60. но не се задържа дълго време за да поработи машинката. Може и пак да свали ще видим довечера.

    - - - - - - - - - -

    Едно уточнение , не знам дали това му е минимума защото не работи он/офф
    FUJITSU 12LMCE в 42m3 стая с вътрешна изолация с включени ECO и LOW NOISE при зададени 23 градуса подържа 23- 24 градуса в стаята. В темперирана стая при работа на 2 степен на FAN след ON вдига за малко до 600 вата, пада на 350 вата и после работи на 280 вата .При FAN AUTO минимума му варира от 300 до 350 вата и духа по-топла струя. въздух.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2964

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Samsung 9 ка за 700 лв ,ми поддържа 24 гр на тих режим с консумация 250 w ,в другата стая ,Samsung 9 ка ,за 1800 лв ,ми поддържа 24 гр на почити максимална степен на вентилатора и със 600-700 w./час в момента.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2965

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Това в 20кв с отворена врата за 7 плътни денонощия , задание 24°. IMG_20180228_153143.jpg

  13. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #2966

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    някой има ли това фрашкано с екстри и спецификации бижуPanasonic CS-Z09

    ,да каже какво е положението при него на тоя студ.нещо от рода подържани температури,разход,дефрости и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2967

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    MHI 25zm-s 13kWh за 24 часа. (Всъщност не знам как се получава, работи на около 480...500W , но явно като пекне слънце отива на 550W)
    Дайсейкай-6 10kWh за 24часа. Върти се около 380...430W.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2968

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    3 броя Дайкин ftxb35c , отопляема площ 2 стаи по 19-20 квадрата 1 стая 12кв и отворени врати към коридор 11 кв общо 62-63кв/м за 24 часа консумация 42киловата за 3-те общо при задание 22градуса на двата и 25 на този в стаята , в която се седи през деня и се спи през нощта, външна температура -9 до -12 , в момента е -11. Потдържат температурата с точност до -1+ градус , дефростите наистина са чести и по време на 30-40 мин като при тази температура са около 6-9 мин а при по високи температури са около 4-6 мин, дори при незаскрежен топлообменник , интересното е макар да имат само по 1 дренажен отвор който е малък - не се е запушил до момента.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2969

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Screenshot_20180228-225518.jpg
    Хитачито се задоволява със 700 вата, задание 24, температура 23.2°.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #2970

    Re: Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    3 броя Дайкин ftxb35c , отопляема площ 2 стаи по 19-20 квадрата 1 стая 12кв и отворени врати към коридор 11 кв общо 62-63кв/м за 24 часа консумация 42киловата за 3-те общо при задание 22градуса на двата и 25 на този в стаята , в която се седи през деня и се спи през нощта, външна температура -9 до -12 , в момента е -11. Потдържат температурата с точност до -1+ градус , дефростите наистина са чести и по време на 30-40 мин като при тази температура са около 6-9 мин а при по високи температури са около 4-6 мин, дори при незаскрежен топлообменник , интересното е макар да имат само по 1 дренажен отвор който е малък - не се е запушил до момента.
    Машинката е добра за парите си , но този дефрост през 30мин е абсурден направо , аз не бих го изтраял.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията

    Хитачито се задоволява със 700 вата, задание 24, температура 23.2°.
    Ако му беше пипнал и дефроста, щеше да си още по доволен, да си работи като парно бе да спира с дни в сухия студ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 14:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 11:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 23:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 13:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе