Страница 199 от 372 ПърваПърва ... 149189197198199200201209249 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,971 до 2,985 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #2971

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    12Ltc последните 3 дни се върти около 1kw, разход за денонощие 26kw/h. 23гр. зададени и потдържани със сравнително чести дефрости по 15мин. на всеки 2-3 часа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2972

    Отговор: Re: Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията

    - - - - - - - - - -



    Ако му беше пипнал и дефроста, щеше да си още по доволен, да си работи като парно бе да спира с дни в сухия студ.
    Ще се занимавам определено като се поразтопи, взел съм си необходимия резистор вече. Иначе за момента, бичи си през 50 минути, като времетраенето на дефроста е грубо около 6 минути. Винаги на суха пита.
    mystikalrs и Stankov85 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #2973

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    3 броя Дайкин ftxb35c , отопляема площ 2 стаи по 19-20 квадрата 1 стая 12кв и отворени врати към коридор 11 кв общо 62-63кв/м за 24 часа консумация 42киловата за 3-те общо при задание 22градуса на двата и 25 на този в стаята , в която се седи през деня и се спи през нощта, външна температура -9 до -12 , в момента е -11. Потдържат температурата с точност до -1+ градус , дефростите наистина са чести и по време на 30-40 мин като при тази температура са около 6-9 мин а при по високи температури са около 4-6 мин, дори при незаскрежен топлообменник , интересното е макар да имат само по 1 дренажен отвор който е малък - не се е запушил до момента.
    Моя ме дразни като прави 1-2 дефроста на денонощие,ти говориш за някакви...сигурно нещо не е наред
    zxc0, shener84 и Stankov85 харесват това.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2974

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Хол 22м2, първи етаж - над гаражи, без изолация.
    Поддържана температура 23-24оС през деня, 21оС през нощта.
    Прогнозна сметка за м.февруари - 24лв.
    Реална сметка за м.февруари - 27лв.




    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kasap; 01-03-18 в 00:38.
    dodo_pv, oska и Stankov85 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2975

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    Моя ме дразни като прави 1-2 дефроста на денонощие,ти говориш за някакви...сигурно нещо не е наред
    и аз се дразня, но такова е положението единственото хубаво е , че имам добра изолация и успяват да стоплят и не изстиват помещенията докато размразяват , явно за тези пари толкова ...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2976

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    12LMCE , вътрешния термомерър показва -11 , външния -14 , синоптик -16 (не знам кое е вярно). Влагомера е откачил щото в стаята съхнат дрехи , без друго е пунтамара.



    Външното тяло за което съм чел и преди и след като купих машинката , че ръмжало бучало и бутало дувари , къщи и кооперации наред Явно съм му "взел страха" щот при мен шума е в норма. Добре че кучето/на 15м.от мен/ се обади да се добие представа ...

    GLARYS и Pipoko харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2977

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Явно са ти малки загубите, щом работи с такава консумация, при тези температури. Иначе ако работи около и над номинал, нищо чудно и ти да опознаеш тези звуци. Около нас има няколко такива и направо бяха готови да излетят от стойките.
    Genadi80 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2978

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Явно е поставен в помещение за което е направен да работи! Но ще го снимам и на работа по и над номинал , само външните Т° не знам дали ще ги хвана същите... не вярвам да чуя нещо ново.

    Такива звуци за които говорите ... не е виновна машинката че са я забили накриво с пирони на дувара да топли ветрилници!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2979

    Колко ми харчи климатика - Real Time

    Просто е изцеден компресора (600w) за 12-ка, и външно тяло 600x500 (грубо), тежащо 26кг. Нормално да се форсира и шуми като види зор. Всеедно някоя малолитражка, да искаш да върви, без да я цедиш на високи обороти. За тези пари, толкова. Не всеки е с малки загуби, като твоите. Машинката ти не се зори при теб, за това си и пее. Можеш само да се радваш. Няма нужда да снимаш, никой не казва, че не ти вярва.
    ivan74, SPSt и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2980

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И моите 3 климатика 2 хитачита и 1 панасоник работят на 350-380 вата, общо 1-1,2 кв / ч за апартамент 78кв при тези температури -10 -12, правят по 8-9 кв / ч на 24 часа, дори панасоника и по-малко като на моменти пада и на 180 вата след това пак до 360, обаче, за да работи на тези стойности съм им задал 21 градуса, при 23-4 ще качи доста консумация, но на нас така ни е добре, при по топло ги държа на 23-24 и разходът е горе долу същия.
    Това е от едното хитачи в 13кв спалня нагласен на 21 градуса външна -12 през ноща, без да е размразявал сух студ.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 01-03-18 в 10:55.
    Pipoko одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2981
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Просто е изцеден компресора (600w) за 12-ка, и външно тяло 600x500 (грубо), тежащо 26кг. Нормално да се форсира и шуми като види зор. Всеедно някоя малолитражка, да искаш да върви, без да я цедиш на високи обороти. За тези пари, толкова. Не всеки е с малки загуби, като твоите. Машинката ти не се зори при теб, за това си и пее. Можеш само да се радваш. Няма нужда да снимаш, никой не казва, че не ти вярва.
    Мен по-ми е по интересно кога ще се цеди тоз "болид" ако не сега А да обърнем монетата и да видим ако един 1000w. компресор види зор и се форсира! на ОН/ОФФ дали ще е по-тих и икономичен. Сравнението ти с бензинов двигател е просто нелепо защото климатика не е кола направена за гонки , а машина със собствено инверторно управление за максимум икономия при отопление/охлаждане а не резачка за дърва Ако ми топли 24° на 360w/ вента на low при -12/-15°. кога ще се изреже брато. И колко дена в годината пада до -25°(таз година 0) , а колко часа ще се задържи , кое е по-близо средиземно море или сибир Все дребни въпроси.
    Спирам с постовете на клипчета щом се тълкуват като доказване , за мен макс. се доближават до заглавието. Ако бях го лупнал в 25кв.м ветрилник и пусках клипове как рИве пак щеше да го има изречението "за тия пари толкова". Забавно е ... май някой друг си доказва нещо ...

    и още нещо , без добри топлозагуби с квото и да се топлиш ще види зор по скоро собственика
    Този пост е редактиран от Mig82; 01-03-18 в 14:34.
    oska и GLARYS харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2982

    Колко ми харчи климатика - Real Time

    Има зими, като миналата, с по 1 месец студове. Не е задължително да е -20. На -10 не е много по-различно. И когато един такъв хеликоптер е в близост до прозореца ти, не е особено приятно. Сравнението ми с малолитражка си е точно на място. Хардуерът на машината е слаб (компресора и топлообменника), форсиран да се развърта до 5.3kw. Както ще да е, твоят работи на "тихи" обороти, понеже е по "надолнище" и ти да видиш, чудо, икономичен и тих. Преставам да пиша.

    П.п. Постовете ти с клипчетата са си на място и са полезни, просто коментарите след това са провокативни (в отговор на някои колеги).
    SPSt одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2983

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    FUJITSU 12LMCE в стая 42m3 с вътрешна изолация при зададени 23 градуса подържа 24-25 градуса в стаята. Клипчето е снимано при външна температура -5 градуса.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от GLARYS; 01-03-18 в 15:29.
    Mig82 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2984

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ами пърпори си гадно lmce-то ако не е на тампони може и вътре да се чува, той даже много чистичак личи си че не е било времето като в северна България 5 дена -8 -12 температури и снежни вихрушки, мойте имат по 60-70 см шушулки в отвора .Най тихи са двуроторните компресори и скрул компресорите, и да мойто едното хитачи е скрул 1000 вата и дори на макс обороти няма грам вибрации от външното, на терасата ми е то и панасоника и не ги чувам, единствено и само когато размразява панасоника наистина се чува по гадно, добре че го прави рядко, но имам съсед на който лг-то тресе яко все едно минава камион.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2985
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ... Иначе ако работи около и над номинал, нищо чудно и ти да опознаеш тези звуци. Около нас има няколко такива и направо бяха готови да излетят от стойките.
    Това провокативен отговор ли е ? А после :

    [QUОТЕ=rоѕѕwеn;865720]Π.п. Πocтoвeтe ти c ĸлипчeтaтa ca cи нa мяcтo и ca пoлeзни, пpocтo ĸoмeнтapитe cлeд тoвa ca пpoвoĸaтивни (в oтгoвop нa няĸoи ĸoлeги).[/QUОТЕ]

    А на номинал работи по-меко , като двигател на кола като го вкараш в обороти за да съм в тон с твоето сравнение Не ми казвай какво ще опозная в машинка , която не си имал малко не е коректно
    Този пост е редактиран от Mig82; 01-03-18 в 15:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе