Страница 368 от 372 ПърваПърва ... 318358366367368369370 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,506 до 5,520 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #5506

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Иване, интересни и поучителни са постовете, показващи работата на една машина в едно помещение при еднакви външни и вътрешни условия (температури), но при различни настройки. Другите теми с картинки на ватмери са само за забавление и спам.
    Е естествено неможе сичко да е идиално, но това е положението все пак повечето от вас са вряли и кипяли в поввчето ситуации а аз като новак и неразбиращ почти нищу ми е интересно в повечето коментари. За всеки има по нещу интересно от нпвите читатели, но трябва и доста да отсява...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #5507

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Затова и спамя, за да ги ориентирам читателите по-лесно да разпознават глупостите и да ги подминават. В същото време се и забавлявам, разбира се.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #5508

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Някой ще сподели ли за неговата машина когато работи около минимума на отопление променя ли се консумацията при различни скорости на вентилатора? Преди 3 седмици отидохме при родителите ми и понеже ми беше хладно пуснах климатика да постопли малко. Та от нямане какво да правя след като темперира и почна да поддържа си поиграх със скоростите на вентилатора. На автоматичен вентилатор или висока скорост консумираше около 165-170W. след като го сложих да работи на 2-ра от 5 консумацията в рамките на около 2 минути плавно отиде на 220W. Отново увеличих вентилатора пак плавно се върна на 170W. Не че 50W са голямата разлика, учудва ме това, че и при минимална консумация вентилатора влияе значително на консумацията с около 30%. Другата ми чуденка е дали и при двете онсумации 170 и 220W вкарваната топлина в помещението е била една и съща и тези 30% отразяват намаляване на копа при тези условия?
    H09AP, вътрешна 22 външна около 17.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5509

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Темата би била много по полезна, ако се систематизира:

    Марка и модел на климатика:
    Помещение което се отоплява:
    Външна температура:
    Температура в помещението:
    И съответно - консумацията за месец на отопление:

    Така ще е по информативно при избор на климатик.

    Например:

    Hitachi Performance R32 RAK35RPD/RAC35WPD
    Отоплява стая 16 кв. м.първи етаж от къща с дървена дограма без изолация.
    м. Февруари 2019 г. максимална температура средна за месеца плюс 6 градуса минимална температура средна за месеца минус 2 градуса за гр. Пазарджик
    Настроен на 24 градуса, турбината е на auto - поддържа от 21 до 24 градуса - има датчик за присъствие.
    За м. Февруари - 204 kWh.

    Освен това тука може да получавате сравнително точна информация за времето от метеорологични станции:

    https://www.stringmeteo.com/stations/
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-06-19 в 10:34.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #5510

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    @bobivg, на малката машина, съм забелязал подобно нещо. На минимален вентилатор, работи с 20-тина вата повече, отколното на следващата степен. На другия въпрос-та нали отдаваната топлинна мощност е произведение на дебит и температура на струята. Може да се компенсира до някаква степен намаляването на едното, с повишаване на другото.

    П.п. @the inquirer, пак е много относително, според мен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-06-19 в 10:29.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5511

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Другата ми чуденка е дали и при двете онсумации 170 и 220W вкарваната топлина в помещението е била една и съща и тези 30% отразяват намаляване на копа при тези условия?
    H09AP, вътрешна 22 външна около 17.
    Зависи и от дебита на компресора, но в общия случай, на отопление коп-а се увеличава при висока степен на вентилатора и намалява при ниска.
    Общо взето копа е правопропорционален на дебита/степените на вентилатора

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #5512

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Джак, питат те дали електрическият минимум на климатизатора зависи от оборотите на вътрешния вентилатор, при еднакви други условия. Дебитът на компресора в този случай е константа! При тошиба има 10% разлика в разхода, в полза на по-силния вентилатор. При MHI от средния клас не можеш да увеличиш скоростта на вътрешния вентилатор над зададената на автоматичен режим. Както и при етерията на Панасоник.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #5513

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Според мен оборотите на компресора не са се променяли, защото консумацията нараста много плавно. В обратна посока пада също плавно. Мисля си, че се вдига температурата на кондензацията. Компресора при същите обороти сгъстява до по-високо налягане затова нараства и консумацията (раздалечават се границите изпарение и кондензация). Познанията ми по хладилна техника са доста повърхностни, та дали наистина това се случва или нещо друго не съм сигурен.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #5514

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Темата не е лоща, но @dodo_pv е прав, че е малко като на седянка.
    Киматиците харчат толкова колкото са ни топлозагубите при определена "ΔТ външно"
    Правилно е когато се показват снимки на ватмери, да се отбелзва:
    -Външна температура -5 (примерно)
    -Вътрешна температура 23 (примерно)
    -Топлозагуби на помещението при (ΔТ външно=28) 900W (примерно)
    -Топлообменник: чист (примерно)
    ΔТ външно = разликата между вътрешната и външната температура
    С други думи казано. При -5 ми трябват 900W за да направя 23 в стаята, а климатиками работи с 190W/h.
    Супер! Е на това му се вика икономичен климатик! СОР- 4,74 при -5 външна и 23 вътрешна.

    Има една програмка "калкулатор на топлинни загуби" с която всеки може да си изчисли топлозагубите при различно "ΔТ външно". Може да не е много точна, но ако всички изчисляват с нея грешката ще е еднаква за всеки. Тогава вече може да се види на кой му е по-голям. Оп... по-икономичен исках да кажа.

    Инъче в този си вид темата може да се прекръсти на "До какъв минимум може да ми слезе климатика"

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #5515

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Добър ден на всички. 31 градуса външна в момента.Трите машини нагласени на 23 градуса. Двете 35Rpc кретат на около 300вата(снимка само на това което е монтирано в кухнята, че нямам трети ватметър), японката в хола на авто вентилатор крета на 230-240 вата. Обща консумация на трите машини около 850вата според уреда ЕВН, отвън в таблото.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5516

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Кретат, когато са 60-70 вата, това 230-240 вата си е направо яко развъртане Шегувам се, супер са си машинките.На 23 градуса си е зима.

    Към 18:00 в Пазарджик външна температура 33 градуса, в стаята е 24 градуса - при зададени 24 градуса и ауто турбина, в коридора и другите 2 стаи е 26 градуса - консумация 340 вата. Приятно е на целият етаж.


    - - - - - - - - - -

    Забелязах, че има разминаване и в крайна сметка изключих всички консуматори и хвърлих поглед на EVN - моментната консумация по негови показания е 290 вата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 08-06-19 в 19:37.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #5517

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Най-накрая малко лято и при нас, та да видя корееца (DC09RQ.NSJ) как е на охлаждане. На този нямам ватметър и консумацията е само ориентировъчна, нещо по-малко от 150W щом го е закръглило 0,1kW. По сервизно мин. консумация би трябвало да 200W. На отопление не съм го хващал да показва под 200W.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Rafailiev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #5518

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Приятна изненада от мъника в спалнята (20ZMX-S). Външна - 25гр., зададена 25гр., fan auto.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-06-19 в 21:51.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #5519

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    До rosswen: Хиперинвертор за 1800 лева, не виждам никаква изненада, особенно при външна 25 градуса.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #5520

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    До rosswen: Хиперинвертор за 1800 лева, не виждам никаква изненада, особенно при външна 25 градуса.
    Изненада е, защото е обявен минимум на охлаждане, от 190W. При по-високи температури, най-вероятно ще слиза на същата консумация, тъй като ограничение на минималните обороти на компресора, има чак над 41гр. външна температура.
    П.п. Машината я взех за 1670лв., като в момента май я разпродават на още по-ниска цена, до изчерпване. Не е лошо да се позамислят бъдещи купувачи. Машината без проблем ще отнася над 20м2 помещение, с този хардуер на сериозна 12-ка. Същевременно е уникално тих. Стана реклама накрая... [emoji485][emoji16]
    dimjek и the inquirer харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе