Страница 61 от 372 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #901

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Пишат си те хората, ама дограмите им - дограми, изолациите - изолации, съседите - филантропи...
    Ако това ще те успокои, средния ми разход на DS22T в 12м2, с великолепни топлозагуби е 700W/h /за последното денонощие/

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #902

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    ... Не бъркайте разхода при 0 или -5 градуса и този при -18 или -22 градуса. Както казва Kasap, при тези температури ако още топли е бонус. Сега е зора за машините по-яките устискват, другите се предават.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #903

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Пишат си те хората, ама дограмите им - дограми, изолациите - изолации, съседите - филантропи...
    При landor и обема на стаята му е множко за тази машина при тези ниски температури.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    50
    #904

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз се радвам че още работят. Много Климатици се предадоха при тези температури. Чистонов Дайкин си купи един познат тази есен платиго около 2000лв и се предаде при първите -10 градуса. Явно машините които се продават в европа са пъни боклуци.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #905

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Sharp 12LSR в 16 квадрата панел като топли и отсрещна стая 18 квадрата (вътрешна топла стая) в момента харчи към 600-800W средно като съм му задал 21 градуса на MED вентилатор(а в помещението реално е 22). Като вдигна на 22 градуса с очите си видях моментна консумация над 1400 вата После си я смъкна на около 1100W Навън термометърът показва -8

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    50
    #906

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    При landor и обема на стаята му е множко за тази машина при тези ниски температури.
    И аз така мисля но като го копувах от фирмата ми казаха че нямало никакъв проблем до 35кв. Бил 14-ска и е предостатъчен.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #907

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от landor
    И аз така мисля но като го копувах от фирмата ми казаха че нямало никакъв проблем до 35кв. Бил 14-ска и е предостатъчен.
    Щом са преценили, че особеностите на помещението го позволяват, не бери грижа. Топли ли в момента, значи не са го объркали.
    Има примери, как с една Нокрия се топлят 100+ квадрата, отвъд полярния кръг. Та всичко е относително.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #908

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Сега погледнах RAS-285NDR в 17,5м³ с вътрешна изолация гипскартон с вата на тавана и външната стена,къща,с минимална помощ само от долу,но с дограма стара дървена(дограмата ви хлопа ) моментна консумация около 580-610w. при зададени 22°,вътре около 23°.В момента вън е -13°,а сутринта на -20° дърпаше около 550w. но на 18° настроен.

    Мега,дефростна ли твойта тошиба най накрая-взехме да се притесняваме...ма не знам за наще ,или за твойта?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #909

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Абе тя и мойта не съм я хванал да дефроства, ама не се и озорва, не може да си направи условия за дефрост.Консумацията се върти 300-400 вата на 22 градуса настройка.термометъра показва 23 в момента.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #910

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Абсолютно всяка консумация е нормална, ако не, тя просто няма да е такава.Не може да се съпоставят консумации , тъй като на всеки, всичко е различно, и различни градуси се гонят.
    Както каза Касапа важното е да топлят.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #911

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal

    Мега,дефростна ли твойта тошиба най накрая-взехме да се притесняваме...ма не знам за наще ,или за твойта?
    Да аз съм написал в някоя тема. Тошибата не, но MHI пpез нощта имаше 3-4 много шумни дефорста. Днес един през деня и това беше. А Тошо не е правил, но той е много слабо натоварен, работи сега на под 300 вата. Вчера качи към 500 средно, но не е минавал 550 вата. A MHI-то се държи, макар, че вчера по едно време качи на 5.7 ампера, но после свали. Определно през нощта му беше зор с тези квадрати, но се справя.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    20
    #912

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Та така да се включаи аз.Тошко 228jdr за 24 часа ми беше изгорил по-малко от 10 киловата.През деня беше около -9 а вечерта беше към -18 .Това за Пловдив.През деня го намалявам на 17 градуса но релно не пада под 19.вечер го засилвам на 20 и докарва 22-23 градуса.Като лягаме да спим го намаляваме отново. Стаята е към 13-14 квадрата спалня .Това се вързва към 380 вата на час КОЕТО СПОРЕД МЕН МНОГО ДОБРЕ.
    Искам да попитам външното тяло на климатика ми има ли два кръга, че ми се струва че като дефроства пак духа топло, но по слабо .

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #913

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от kokicha
    Та така да се включаи аз.Тошко 228jdr за 24 часа ми беше изгорил по-малко от 10 киловата.
    Искам да попитам външното тяло на климатика ми има ли два кръга, че ми се струва че като дефроства пак духа топло, но по слабо .
    Нещо си объркал модела kokicha ,но и новото издание JDR няма нон стоп отопление.Тия дни стана доста актуален,този така наречен топъл дефрост.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #914

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Единствения топъл дефрост, които съм виждал е на Sanyo. Има и един побългарен, който е с червено вино или греяна ракия. Като цяло работи добре ако са спазени количествата.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #915

    Re:Колко ми харчи климатика - Real Time

    Има и един приложен по горе при един Краун(малко като факелно шествие) .А топлия дефрост го има и при модели на Шарп и Панасоник-те може да са го щипнали от Саньо след като ги придобиха.

    Вече е -17° и 285NDR дърпа 610w. зададени 22°.
    а 225UDR в 12m.² с две външни стени,с по слаба изолация,пак старата дървена дограма,и помощ от нийде зададени 22°,си подържа 22-22,5° като лапа 810w.моментно,вече час и половина няма дефрост.Вентилатор на ауто-много топла и ''къса'' струя-разкошно,но си има ...цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе