Страница 89 от 372 ПърваПърва ... 3979878889909199139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1321

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Е точно компресор на самсунг при конвенционалните бяха най дефектиращите.

  2.  
     
  3. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1322

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    При мен от началото на ноември до сега е дефроствал 2-3 пъти за по 5-6мин.като го бях опънал в 28-30кв настроен на 24гр.Помещенията са с доста топлозогуби.Сега в 18кв.при -6 и настроен на 24гр.харчи 500-510вата.Лоша работа

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1323

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не знам какъв е компресора на W22. Знам само, че роторен компресор, работещ на прекалено ниски обороти, не може да нагнетява R410A и съответно нищо не върши. Знам как да меря и разполагам с необходимите атрибути. Идеята да се пренесе максимално количество топлина с минимално количество еленергия може да стане по много начини, но нито един от тях не включва бавновъртящ се роторен компресор, дори да е от новите модели на Самсунг.
    Успех в замерванията
    Ми кажи как се прави, че явно повечето производители не знаят. Двойно-ророрен става ли? Или па скруул?
    justify и mirandi харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,163
    #1324

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    никой не знае освен dodo .. има една марка на която климите почват от 100 вата топлоотдаване че до 8-9кВ ама и те не знаят как става .. относно W22 има КОП 6 на минимал ти го смятай дали нищо не върши но със 130 вата си духа топло и си поддържа градусите ,другия японец и той така си бачка .. ако работят като Тошибата ти да ми изключват на 500 вата ги чака Продавалника може би за това
    justify и mirandi харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1325

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    изкарах температурния датчик на вътрешното извън корпуса на вътрешното но пак го прави тоя номер на ауто.
    Толкова ли не може да си намали оборотите на компресора като види, че му става топло? Или да увеличи малко вентилатора като прегрява?
    Не е от датчика, а от софтуера. МЕ са така. При зададен фан-ауто, управлението на компресора е различно, гонят се високи обороти. Затова никога ауто. Само 1 или 2 степен.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #1326

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    никой не знае освен dodo .. има една марка на която климите почват от 100 вата топлоотдаване че до 8-9кВ ама и те не знаят как става .. относно W22 има КОП 6 на минимал ти го смятай дали нищо не върши но със 130 вата си духа топло и си поддържа градусите ,другия японец и той така си бачка .. ако работят като Тошибата ти да ми изключват на 500 вата ги чака Продавалника може би за това
    Колега, ако при -10 градуса външна температура машината ми харчи 100W, ще взема една по-голяма брадва, с която да я "възнаградя" за усилията и. За да не плащам грешни пари и за демонтаж. Става въпрос за RAS-13G2AVP-E. Ако твоята W22-ка наистина харчи толкова при тези условия, по-добре да си пуснеш десктопа, повече ще те стопли. Така и не разбрах, какъв и е компресора...

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ми кажи как се прави, че явно повечето производители не знаят. Двойно-ророрен става ли? Или па скруул?
    Какво точно ме питаш? Да не би да си сбъркал цитата?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,163
    #1327

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    при -10 харчи 250 вата поддържайки 22° .. компресора божа работа какъв е и не ме интересува ,важното е да топли и да е икономичен
    mirandi и radobenoto харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #1328

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    при -10 харчи 250 вата поддържайки 22° .. компресора божа работа какъв е и не ме интересува ,важното е да топли и да е икономичен
    При същите условия, RAS-13G2AVP-E харчи 500W, но отоплява повече от 100 куб. метра и от клапите винаги излиза горещ въздух. Не мога да сметна COP, заради съседите ми отдолу, отопляващи зверски една от стаите си. На тавана работи един CS_CU-E9PKE, който поддържа +19 градуса в 60 кубика и харчи 210W. Според теб, дали го прави по-добър от W22?

  11. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1329

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Нека не се забравя като се споделя за работата и консумацията ,да се споделят и другите условия -изолация ,съседи и т.н.Иначе се получава-климатика ми харчи 300вата при -11гр.в 27 кв и вътре е 23гр.и то със една 12ска.Много често се ''забравя''да се спомене че стените и тавана са с 5-10см вата ,и комшията отдолу буха на печка.По този начин се подвеждат хора имащи големи очаквания за работата на дадена машина.НЕКА БЪДЕМ КОРЕКТНИ.
    dodo_pv, edi1, chachoto и 11 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #1330

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Нека не се забравя като се споделя за работата и консумацията ,да се споделят и другите условия -изолация ,съседи и т.н. ...НЕКА БЪДЕМ КОРЕКТНИ.
    Е как да стане тая, при положение, че функционалната неграмотност засяга 47% от образованото население у нас?
    VeleV.Klima, Aleksandars, tony34al и 2 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #1331

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тази тема спокойно може да се казва "Колко съм се изолирал" или "Как ме топлят комшийте". Производителите са написали данни колко харчат климатиците. Вече има хора, които живеят в нулево енергийни къщи и са надскочили тези коментари, топлейки се с телевизорите си . Имам дайсейкай, икономичен е, но със сигурност харчи повече от нисък клас климатик в сграда с висока енергийна ефективност, всичко е много относително и всеки го знае.
    DUNDURMA, Kasap, kalcheff1 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1332

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Тази тема спокойно може да се казва "Колко съм се изолирал" или "Как ме топлят комшийте". Производителите са написали данни колко харчат климатиците. Вече има хора, които живеят в нулево енергийни къщи и са надскочили тези коментари, топлейки се с телевизорите си . Имам дайсейкай, икономичен е, но със сигурност харчи повече от нисък клас климатик в сграда с висока енергийна ефективност, всичко е много относително и всеки го знае.
    joro напълно съм съгласен с теб.Да не кажа всичко,то почти всичко е въпрос на изолация.Убедих се, и климатик за 5000лв да имаш нямаш ли изолация икономия няма.
    dodo_pv, Mega, avast3 и 2 други харесват това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1333

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ти пък, друго си е да сушиш луканките на долния етаж при отворени прозорци и да ревеш, че на горния климатика не смогва. Но манталитета не прощава.
    VeleV.Klima, Aleksandars, Kasap и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1334

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Aми ти де ветрееш филето, дa те питaм aз.Носят се слухове, че и от мръвкa отбирaш.Aз също от личен опит съм се убедил в кaзaното по-горе от колегите.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1335

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ти пък, друго си е да сушиш луканките на долния етаж при отворени прозорци и да ревеш, че на горния климатика не смогва. Но манталитета не прощава.
    Много добре казано, ама то си е и вярно.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе