Страница 139 от 372 ПърваПърва ... 89129137138139140141149189 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #2071

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Аз мисля ,че хваща средна стойност за тези 30мин ,през които са данните ,резкия спад в скалата го отдавам на това ,че когато пекне слънце температурата се покачва рязко (имам много южни прозорци) ,вчера е било 27градуса през деня само от слънце.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2072

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Двете RPC35 в момента.6 градуса външна температура,нагласени на 23 градуса и вентилаторна макс.Показания на електромера отвън в таблото като момента комсумирана мощност 890w

    Sent from my Sony Xperia Z3

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #2073

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Gree Change 12-ка в 19 кв. Южна стая с PVC дограма и вътрешна изолация ето за последните 19 дена.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2074

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    Gree Change 12-ка в 19 кв. Южна стая с PVC дограма и вътрешна изолация ето за последните 19 дена.
    На каква температура работи грийто?Постоянно ли е работил или си го спирал от време на време?
    rosswen и stainway харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #2075

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Извинявам се за невежеството ми.
    Не е спиран а температурата в 80 процента от времето е нагласена на 22 градуса и понякога на 23.
    Когато е нагласен на 22 в стаята температурата винаги е между 23 и 24 градуса. Работи он/офф.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2076

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    Gree Change 12-ка в 19 кв. Южна стая с PVC дограма и вътрешна изолация ето за последните 19 дена.
    Тези 19 дни отчитат общата работа на ват метъра.Засечи за един календарен месец каква е консумацията,уреда би трябвало да има опция за нулиране на данните.Ето консумация от уред засечен и нулиран на 31 октомври.Климата бачка през деня на 22-23 градуса ,а вечер на 25-26 градуса,без да бъде спиран.

    Sent from my Sony Xperia Z3

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2077

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    Извинявам се за невежеството ми.
    Не е спиран а температурата в 80 процента от времето е нагласена на 22 градуса и понякога на 23.
    Когато е нагласен на 22 в стаята температурата винаги е между 23 и 24 градуса. Работи он/офф.
    Като го разделите ( 68,66квт) на 19 дена и после на 24 часа се пада по 150 вата на час
    Stankov85 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2078

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Като му гледам характеристиките,нещо не ми се вярва.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2079

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Повечето време е офф, друго обяснение няма. Все едно да тръгна да меря сега на фтх60-ката консумацията... Някой ще помисли, че копа му е 10,защото на 19 гр. (като ни няма и вечерта) не работи въобще, а на 22-24 гр. е он/офф при тези температури навън. Не съм видял да се говори, че е супер икономичен климатик Грито. Не казвам, че не е добър за парите си, но не е икономичен.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 20-11-17 в 09:40.
    SPSt одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2080

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ами то и при мен от началото на месеца досега е дръпнал 40 kW,ама то е от времето,не от климатика

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2081

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Кое не му е икономичното на средно 150W на час. За 24часа са 3,6kWh. Тошибата е на около 3kWh за 24часа, хевито на средно 4kWh за денонощие.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2082

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Смятай, при условията в които работи Грито каква ще е консумацията на тошибата и мицубишито. Явно при теб условията са по-тежки @milanov.
    П.П. При мен, климатика е на твърда връзка и си нямам на идея какво потребление има. Сега, в спалнята, пак ще се монтира по този начин. На моменти ми става интересно, но няма как да замеря, защото кабелите са хванати от разпределителните кутии за контактите.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 20-11-17 в 09:41.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2083

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Тежки, тежки, колко да са тежки. Стаята на тошибата няма външни стени. Дори и прозорците не са на външна стена. (А сега де, как става) Стайна 22,5...23.
    На хевито е само стената с прозорците външна.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #2084

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Πoд мeн ĸoмшийтe cъщo тoплят c ĸлимaтиĸ имaм нoвa 5 ĸaмepнa дoгpaмa и 2cм фибpaн вътpeшнa изoлaция нa 2 oт cтeнитe. B paмĸитe нa eдин чac oĸoлo 10,15 минyти e oн пpeз дpyгитe 45,50 e oфф. Oбaчe нe e дoшлo cтyдeнoтo, тoгaвa щe видим ĸaĸвo дъpвo щe гo ядeм.За сега съм доволен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #2085

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кое не му е икономичното на средно 150W на час. За 24часа са 3,6kWh. Тошибата е на около 3kWh за 24часа, хевито на средно 4kWh за денонощие.
    Миланов,понякога наистина ме озадачаваш,с цялото ми уважение към теб,но по твоята логика тоя радиатор харчи също 150w на час.Понеже вчера ми е изхарчил за целия ден 3 киловата...
    Грито е на 400,а доброто старо Смядово на 550w


    Струва 30 лева на старо,не работи в on/of и не обдухва неприятно вратните жили на човека.Тихата му работа прави присъствието му незабележимо..
    Нека поясна сега - Смядово то ми е във вътрешен апартамент,подпиран от всякъде от топлещи комшии,и затова Смядовото ще ми харчи на ден колкото Нокрия при по лоши обстоятелства и ще ми поддържа 20 градуса.
    В жилището няма вати и стиропори,враг съм на тия неща.Само дебела мазилка.
    Грито в момента ми харчи 400w в апартамент на последен етаж,когото зимата няма да обитавам за да споделям впечатления.Работи в on/of режим,в стая по малка с 5 квадрата ми е изхарчило също 3 киловата за деня.Това не го прави лош климатик...За цената си от 750 лева,на която го купих машината е направо фантастична,единственно мисля че стаята която е 15 квадрата му идва малко тясна на тая 12-ка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen и Stankov85 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе