Страница 137 от 372 ПърваПърва ... 87127135136137138139147187 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,041 до 2,055 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #2041

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mgos Виж публикацията
    Моето Lmca смени поведението, докато преди беше в режим он/офф, сега вече не се изключва и работи постоянно с консумация 230-250вата.
    Добре де,отоплявате или охлаждате помещения с тия климатици при това хубаво време ? Аз от месец не съм пускал,температурата в стаите в в златната среда.Иначе LMCA то в режим охлаждане ми работеше също в тоя диапзон на консумация :230-250 w.След климатизиране на помещението слизаше обикновенно до нива 180-195,и задържаше доста време на тях ( но всичко все пак зависеше от външната температура).Под 170 w не съм го виждал с очите си.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2042

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    На отопление. Гледам да е около 23,5°...24° стайната.

    - - - - - - - - - -

    На 25zm-s съм му задал 22° и вече десетина дена не съм го пипал. Сам да се оправя. Гледам, че и на +20° външна включва от време на време, през няколко часа за по 10мин.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #2043

    Колко ми харчи климатика - Real Time

    milanov, високият клас на МХИ при външна около 8, вътрешна зададена 24. За 5 часа нито веднъж не изключи, струята беше хладна. Температурата в стаята си седеше 24, при условие, че имах гости и бяхме 8 човека в помещението. Не съм засичал (защото нямам уред, а и не смятам и да взимам), но според мен си е работил около минимума. Повече не ме и интересува, щом при тези условия не влезе нито веднъж в on/off.
    П.п. Жилището е изолирано с 8см. стиропор и нова дограма с високоенергийни стъкла. Над и под мен помещенията са отопляеми.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,037
    #2044

    re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Като падне под -2 минимума се дига после на -6 още се дига и т.н има го в сервизното

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #2045

    Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Като падне под -2 минимума се дига после на -6 още се дига и т.н има го в сервизното
    Не виждам какъв е проблемът, след като и топлозагубите нарастват.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2046

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Естествено, че щом не виждаш нищо смущаващо няма да мериш, висиш и прочие около климатика.
    А за покачването на минимума тъпото е че през деня работи без да изключва, съвсем в реда на нещата и вечер като си легнеш се почва....(това долу в подписа се опитай да си го представиш звуково).
    Stankov85 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #2047
    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Добре де,отоплявате или охлаждате помещения ....
    Отоплителният сезон го открих с последните дни на септември. Времето е такова контрастно, какво да се прави. Иначе от тогава не съм изключвал климите, ако искат да си работят он/офф или пък на минимална мощност, сами да си преценят
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2048

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кой модел е Nacional-а. И аз си меслех за такова излизане от off, звучи много логично. МХИ-то съм го гледал 6..7мин на около 700W и после сваля за 3..4мин. на 300W и се чудя защо така са го решили. Тошибата пък обратното, стига до 250..260W, но минават 10мин. докато тръгне топлото и после пада на 180W.Вярно, че тръбите са ми 7-8м, но максимално му дават 25м.
    National CS-X405A2 е модела.
    Обявеният минимум е по-нисък, но не мие проблем това. В къща е друго, няма кой да топли, ни отгоре, ни отдолу, че и отстрани няма. Аз го спирам нощем, не мога да спя на 23,5°. И 9 часа след като е спрян в стаята е 19°, при външна в момента 21-22°. Към 9° беше през нощта.
    Преоразмерен много с тенденция някаква - ще видим. Изобщо не ми пречи преоразмеряването.
    Кусури винаги може да се намерят, ако ще търсим.
    Пробвал ли си на минимум вентилатор дали пак по същият начин излиза от ОФФ?
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2049

    Отговор: Re: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Като падне под -2 минимума се дига после на -6 още се дига и т.н има го в сервизното
    До колкото виждам от графиката, при непрекъсната работа на компресора до -15 дефростът на хевитата е по необходимост, а под -15° започва на всеки 35 минути, така ли е, или се бъркам?


  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2050

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Бях го писал, за 25ZM-S работи на 700...800..900W и външна -15...-18, стайна 23..24 ги подкара на 40мин. Може часовника да си сверяваш. Капчица не капва, чиста пита, понеже е до прозореца се вижда. Ако не се зори толкова и работи на около 500..600W май бяха по-рядко.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #2051

    Отговор: Re: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    До колкото виждам от графиката, при непрекъсната работа на компресора до -15 дефростът на хевитата е по необходимост, а под -15° започва на всеки 35 минути, така ли е, или се бъркам?

    Наистина така изглежда от графиките. Дано споделят повече хора с машини и от средния, и от високия клас.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2052

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Миналата зима MHI 20ZM-S, при -17°С и частично натоварване размразяваше по-рядко от 2 пъти за минимум 3 часа. Винаги изхвърляше по мъничко водица след дефрост. Работеше нонстоп, през деня настроен на 18°С, автоматична турбина, вечерта на 21°С, режим сън. Спално помещение.
    На тавана, панасоник Е09РКЕ дефростваше на всеки 40 минути, при натоварване на максимал.
    rosswen одобрява това.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2053

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Не че ме интересува разхода вече, но отделих 5-7мин да видя какво показва уреда за статистиката. Външна 14гр настроен на 24гр. При включване вдига 400-420w. После за няма и минута сваля плавно на 300w. Работи около 3мин и пак плавно свали на 240w, което е малко под минимума/290w/. Работи около 3мин на тези 240w и спря. Това е за Фуджицуто.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2054

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Сега в облачното и дъждовно време, за 24часа по 3kWh за всеки климатик. Зададена е 22°, стайната 23...23,5°. Не се щракат дистанционните, климите сами да се оправят.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #2055

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Ето при мен как е като грейне слънцето (югоизточно изложение ~20m2)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе