Страница 159 от 372 ПърваПърва ... 109149157158159160161169209 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,371 до 2,385 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2371

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    А дайкина спира ли турбината при off?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2372

    Колко ми харчи климатика - Real Time

    На най-тиха степен ги дават еднакво тихи - 19db, но е ясно, че нещата са доста субективни. На по-високите степени, обаче, МХИ-то има сериозна преднина. Например на Low, Дайкина издухва 6м3/мин, с шум около 27db, докато МХИ-то обръща 6.5м3, с шум около 23db. Тук може би по-голямото вътрешно тяло си казва думата.


    П.п. На най-ниските степени също има значителна разлика в дебитите. 4.3м3/мин. при Дайкин срещу 5.9м3/мин за МХИ-то.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-01-18 в 13:46.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2373

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Да ти кажа честно, аз предпочитам да духа по-слабоо с по-висока температура при същите разходи.. В момента гледам реалния разход в двете стаи, като детската 12m2 с MHI-то е затворена и върти около 600W, а в спалнята 17m2 Daikina при отворена врата подържа 400W max.. В детската температурата е 22 с 1 градус повече от спалнята. Явно разликата е в повечето Он/Офф-и при МХИ.
    Като имаш предвид, че Дайкина е 25-ца и на почти същите пари, съжалявам, че не взех същите вместо МХИ..
    П.П.Сега хванах Офа на Дайкина и проверих за турбината.. Не спира, просто много слабо върти и Офа беше много кратък..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 10-01-18 в 16:55.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2374

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    600 вата за 12 кв.
    При какви условия?
    SPSt одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2375

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    По принцип на най-ниската степен, дори и гореща струя, си духа на него си. Сиреч, доста неефективна работа. Аз лично само за спане ползвам най-ниската степен и то при 60-ката. В спалнята машината работи на втора степен, която също е доста тиха. При мен помещенията изстиват доста, ако ползвам само най-ниска степен, въпреки че съм с прилична дограма и 8см външна изолация. При -10 да не говорим какво се случва...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2376

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    На MHI ZS-S леко пукат пластмасите при ON, защото се включва от 600-700W по ватметър и духа яко жега в началото. Тук можеха да пипнат малко софта.
    При мен не тръгва от 600-700W.Тръгва и увеличава постепенно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2377

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    600 вата за 12 кв.
    При какви условия?
    Освен стаята да няма прозорци! Сега погледнах моя-255W, вътрешна 230С, при външна-60С и стая 21 m2.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2378

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    На MHI ZS-S леко пукат пластмасите при ON, защото се включва от 600-700W по ватметър и духа яко жега в началото. Тук можеха да пипнат малко софта.
    Изгледай го на ватметъра целият on цикъл. Колко време работи на 600...700W, до колко сваля и колко време задържа на минимума. Предното моделче кара 6...7 мин. на номинал и само за 3...4мин. сваля на 320W. Като го засека за 24часа са около 7kWh, т.е. може да си работи на минимума без да изключва. Но така са решили, така са го направили. Интересно ми е на новият модел дали са го променили.
    nikolov333 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #2379

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    При мен на 23 градуса и двете машини работят на 385-390w.
    Този пост е редактиран от Genadi80; 10-01-18 в 19:34.
    MistaMasta одобрява това.

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2380

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    По принцип на най-ниската степен, дори и гореща струя, си духа на него си. Сиреч, доста неефективна работа. Аз лично само за спане ползвам най-ниската степен и то при 60-ката. В спалнята машината работи на втора степен, която също е доста тиха. При мен помещенията изстиват доста, ако ползвам само най-ниска степен, въпреки че съм с прилична дограма и 8см външна изолация. При -10 да не говорим какво се случва...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    При мен, Фуджицуто и Тошибата са на най ниската степен, а Шарпа е на Ауто. Навсякъде е баня. Особено в спалнята където е Тошибата. Не усещам неефективност. Може би е от напрежението, знам ли? Пък може и да не работят коректно?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2381

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Двете клими работят при близки условия с временно затворени врати докато спим..през другото време помагат на 50-ката в хола при отворени врати понеже той топли 40м2.. Принципно предните зими само той топлеше горе долу целия апартамент заедно с тези две спални, така че изолацията и дограмите ми са добре. Тази зима сложих и външни алуминиеви щори на спалните, а и те пазят доста. Факт е, че осреднените графики за почасова консумация за деня на двете MHI са в границите на 100-600W/h, а при Daikin-а са от 80-400W/h, което аз лично отдавам на по-честия On/Off при MHI..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Изгледай го на ватметъра целият on цикъл. Колко време работи на 600...700W, до колко сваля и колко време задържа на минимума. Предното моделче кара 6...7 мин. на номинал и само за 3...4мин. сваля на 320W. Като го засека за 24часа са около 7kWh, т.е. може да си работи на минимума без да изключва. Но така са решили, така са го направили. Интересно ми е на новият модел дали са го променили.
    Абсолютно си прав..и моите в апартамента харчат 6-7kW за денонощие..20ZS-S в офиса гони 9kW..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 10-01-18 в 20:55.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2382

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Off Язък доволен си от Дайкина,иначе можеше да отнесеш съболезнования.
    nikolov333 одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2383

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    При мен, Фуджицуто и Тошибата са на най ниската степен, а Шарпа е на Ауто. Навсякъде е баня. Особено в спалнята където е Тошибата. Не усещам неефективност. Може би е от напрежението, знам ли? Пък може и да не работят коректно?
    Да бе, те другите степени на турбината са направени ей така, за да те полъхва ветрец, не за нещо друго. Само за справка, МХИ-то в 33м2, на най-ниската степен и зададени 26, на сутринта температурата в стаята е около 22 и това при външни около 0-та. На low при задание 24 прави 24 и то на отворени врати към коридора. Не знам защо изобщо споря за неща, които на всички (предполагам) са ясни, ама хайде!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2384

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    И моите климатици нищо не харчат - точно като даийкините.

    П.С. Даже малко отгоре...

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2385

    Отговор: Колко ми харчи климатика - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да бе, те другите степени на турбината са направени ей така, за да те полъхва ветрец, не за нещо друго. Само за справка, МХИ-то в 33м2, на най-ниската степен и зададени 26, на сутринта температурата в стаята е около 22 и това при външни около 0-та. На low при задание 24 прави 24 и то на отворени врати към коридора. Не знам защо изобщо споря за неща, които на всички (предполагам) са ясни, ама хайде!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    А защо не приемеш, че различни /а понякога и еднакви/ машини, с различен монтаж, в различни помещения, работят по различен начин. Едната ми машина е на "тих режим" и прави 1 гр. над заданието. Другата е на "авто" вентилатор и прави 2 гр. под заданието. И какви изводи да си извадя? Просто съм ги усетил как работят и им правя оптималните настройки на температура и вентилатор.
    necata2, ivan74 и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе