Страница 301 от 372 ПърваПърва ... 251291299300301302303311351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,501 до 4,515 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4501

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Миланов е друга бира ( Без да искам да го засегна)
    Дайсекай 5 и 6 имат истинска плазма за разлика от 8 цата със своето “гребенче “
    Всички са на мнение ,че на Миланов машината по начало си има някакъв проблем .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4502

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    На milanov дайсейкая почна да влиза в релси.
    Сега сутринта го наблюдавах това покачване/смъкване на минимума. Точно при -4° / по моя термометър на метеостанцията, но там някъде да е било/ смъкна от 370W на 250W.
    Вчера пак го изкемпих и като започна да пада вънината температура пак точно при -4° от 309W качи на 370W.
    (Явно при тези 309W е бил в регулиране, някой път ще напиша моите наблюдения относно регулирането на температурата на съкровищата ми).
    Мисля да не му променам резистора. На -4° 400W биват. Щом не ОФФ-и значи е добре.

    - - - - - - - - - -

    Rafailiev, научих се да чистя касетата и плазмата е на пушка. Даже съска и чвърчи.
    (А може и някаква друга да е причината.)

    - - - - - - - - - -

    И 25zm-s е същият малоумник. След малко ще изключи, но няма да свали консумацията/оборотите само защото навън не е станало +2°.
    Screenshot_20181201-094916.jpg
    Този пост е редактиран от milanov; 01-12-18 в 09:36.
    Rafailiev одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4503

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    От вчера работи и втория Аукс в хола. Двата са се кротнали от снощи на по 500W при -11°C отвън и 23 вътре, в 190 куб.м.
    В хола ти бяха лачените Аукс 12, нали?
    Аз съм останал с впечатление, че помещението е студеничко освен голямо и 1 kW сумарно при такива температури изглежда направо супер. Правил ли си сметка ориентировъчно колко са ти загубите при такива температури - предполагам около 4 kW?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4504

    Re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Панасоник ye12qke спалня 16кв топла нагласен на 22 градуса дефрости 0 добре е че има малко Мод, иначе под -10 щеше да прави на 40 Мин. Без нужда както е Сега сух студ. На втората снимка температурите през ноща паднаха до -12 , (на първата са около около -6) и консумацията се вдигна крета на 180 после вдига на 370 и така се редува през 30мин. Някъде.


    Хитачита в хола съм му отворил към коридор и кухня общо 38кв работи на около 500-570 вата нагласен на 23 в кухнята е 21 тази сутрин, дефрости контролни само пуска през 9 часа някъде,несъмнено го следил скоро, при снеговалеж предните дни, заскрежаваха доста и през около 2 часа се чистеха. Важното е че при сух студ си работят без ненужни дефрости. Кухнята е северна и има 15 см изолация, другите 2 стаи за южни те имат по 8см и хубава дограма.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 01-12-18 в 10:54.
    avast3, Jack Krauser и rosswen харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4505

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На milanov дайсейкая почна да влиза в релси.
    Сега сутринта го наблюдавах това покачване/смъкване на минимума. Точно при -4° / по моя термометър на метеостанцията, но там някъде да е било/ смъкна от 370W на 250W.
    Вчера пак го изкемпих и като започна да пада вънината температура пак точно при -4° от 309W качи на 370W.
    (Явно при тези 309W е бил в регулиране, някой път ще напиша моите наблюдения относно регулирането на температурата на съкровищата ми).
    Мисля да не му променам резистора. На -4° 400W биват. Щом не ОФФ-и значи е добре.

    - - - - - - - - - -

    Rafailiev, научих се да чистя касетата и плазмата е на пушка. Даже съска и чвърчи.
    (А може и някаква друга да е причината.)

    - - - - - - - - - -

    И 25zm-s е същият малоумник. След малко ще изключи, но няма да свали консумацията/оборотите само защото навън не е станало +2°.
    Миланов, набута се ти, с тая конвенционалка.
    Етереята и при -7 държи минимум 200 вата.
    avast3, mystikalrs, milanov и 1 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4506

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Малко по-късно ще ви пусна няколко клипа, как "конвенционалката" на Хеви си работи на 280W при -7. Само че е малко по-друг модел. Ама после гледам писаници, от преди години, как нямало смисъл да се дадат 300-400лв. повече за zmx/zix модела. Кеф, с пари се гаси. Тая 7-ца, в 13,5м2 изолирана стая, откакто паднаха температурите под 0-та, не е изключвал изобщо. И на -9 си бачка на 300W.
    П.п. Миланов, 35ZMX също не си вдига минимума. Ако беше боднал него, на мястото на Тошибата и един 20ZMX в другата стая, сега сигурно нямаше да пишеш тук. Отделно, че дори след излизане от дефрост, на вент. Ауто и външна -9, никога не се форсира турбината, както е при ZM-S. На пари, щеше да ти излезе горе-долу едно и също.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-18 в 11:43.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4507

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time


    Ей толкова е намокрила Нексурата от 20:30ч вчера до сега.
    Мисля че не е много.Кога и колко са дефростите идея си нямам.
    Отвътре не се разбират.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gyokov, necata2, bobivg и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4508

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    За ноември Хитака навъртя 172kw като в последните десет дена работи предимно на 24-25 градуса нагласен. Температурата в хола 24-25, в спалнята 21-22. Ако запази така разликата в двете помещения за цялата зима, ще е повече от супер, ако ли не ще бодна един конвектор да поддържа температурата в спалнята до 22-23 градуса.
    Gyokov одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4509

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    rosswen, нали за това бистриме начините на работа при различните модели. Когато ги купувах нямаше такива описания в детайли. Само се цитираха едни 90..100W от брошурите на шестицата, които се виждаха през крив макарон.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4510

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Минимална консумация на MHI 20ZMX-S, при +1 външна, задание 24гр.:
    https://www.youtube.com/watch?v=iIxrhVhXq-w
    Минимална консумация (предполагам), при -7/-8гр. външна, задание 24гр.:
    https://www.youtube.com/watch?v=TY2TlffuKZI
    Консумация, при -5 външна, задание 24гр.:
    https://www.youtube.com/watch?v=CXqPlcXA5tA
    Консумация, при -9 външна, задание 24гр.:
    https://www.youtube.com/watch?v=NjlBqaeHNt0
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-18 в 15:35.
    JOKVN, milanov, Genadi80 и 1 други харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4511

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Няма какво да се коментира, така трябва да работи инверторен климатик. Да поддържа вътрешната температура независимо от външната.
    Какви са тия глупости ( където май са ги сътворили при повечето модели) като станело навън под +2° да се вдигат обороти на компресора. Е ако няма нужда и стаята е изолирана и с малки топлозагуби.
    zxc0, mystikalrs и chany харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4512

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Току-що замерих и консумацията на 60ZSX-S. Задание 24, вент. на 2-ра степен (low). Външна -5/-6, в помещението 24-24,5гр. Отопляема площ 40+м2.
    https://www.youtube.com/watch?v=cJaWk0zkV_g&t=5s
    П.п. Не го гледайте тоя термометър на стената, яко фейк е . Седи за ориентир. Реалната температура навън, по синоптик и тази, отчетена в автомобила, е -6гр.
    Jack Krauser и stainway харесват това.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4513

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    В хола ти бяха лачените Аукс 12, нали?
    Аз съм останал с впечатление, че помещението е студеничко освен голямо и 1 kW сумарно при такива температури изглежда направо супер. Правил ли си сметка ориентировъчно колко са ти загубите при такива температури - предполагам около 4 kW?
    Ами то е хол 39кв и коридор с вестибюл към хола още 20. Без врати. Като едно помещение от 'Седморката на Блейк'. На 3.15 височина. Загубите съм ги смятал и съм ги мерим с конвектори. Но не помня при какви условия и какви бяха числата. Иначе щях да знам и копа.
    Vizi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #4514

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Ами то е хол 39кв и коридор с вестибюл към хола още 20. Без врати. Като едно помещение от 'Седморката на Блейк'. На 3.15 височина. Загубите съм ги смятал и съм ги мерим с конвектори. Но не помня при какви условия и какви бяха числата. Иначе щях да знам и копа.
    Аз за това питам, че ми се струва твърде висок за външните температури ( не че това е лошо де).

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4515

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Току-що замерих и консумацията на 60ZSX-S. Задание 24, вент. на 2-ра степен (low). Външна -5/-6, в помещението 24-24,5гр. Отопляема площ 40+м2.
    https://www.youtube.com/watch?v=cJaWk0zkV_g&t=5s
    П.п. Не го гледайте тоя термометър на стената, яко фейк е . Седи за ориентир. Реалната температура навън, по синоптик и тази, отчетена в автомобила, е -6гр.
    Росене стига ги гледай тия клими.
    На клипчето се чува как детето те вика.
    Обърни внимание на него ,че утре ще порасне и няма да вика татии
    ccankov73, shener84, papadodo и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе