Страница 53 от 95 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #781

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    тези които са ВЕРТИКАЛНИ(на ляво/на дясно) се движат от дистанционното го има при Mitsubishi

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #782

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от smoky
    Режим Двойно реене
    "Вградени подвижни автоматични жалузи равномерно разпределят въздушния поток в хоризонтална и вертикална посока." Това го има в сайта на Булклима за 12LGC ,за 09LD го няма -това имах предвид, дали може да духа на ляво и на дясно!? За нагоре-надолу знам че може!
    Объркали са го, LGC - има реене, но НЕ е ДВОЙНО а само нагоре и надоло! Не вярвай много на сайтовете - пълно е с грешки. Верикалните за наляво и надясно могат да се местят САМО на ръка!

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #783

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от fozyto
    .......Монтажът беше доста сложен, защото съпругът ми искаше да се монтира на точно опрелено място - наложи се да използваме автовишка.......
    Красотата и естетиката fozyto, струват пари. Вие ще ги плащате разсрочено при обслужването на климатика.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    11
    #784

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Тая преградка щом не е до тавана ще минава малко топло но колко мога само да гадая. Отвора към хола - същата работа. Този обем със спалнята ли го смяташ - ако да как ще се стигне до там топлото? Апартаментчето ти сигурно е много арт и с чупки разни, що не вземеш да му спретнеш едно чертежче и да ни го покажеш? Някоя снимка ако качиш на "свръзките" - още по ще ни се изясни ситуацията.
    ИМАЙ ЕДНО НАУМ: вътрешното тяло за да затопли равномерно ЦЕЛИЯ предоставен му обем въздух - този въздух трябва да се ЗАКАРА до всички ъгълчета. За целта може да е по подходящо да вземеш примерно 2 по-малки от колкото един голям - помисли пак внимателно за разликите в температурата из апартамента, ако въздуха се разстила на голяма разгъната площ с много чупки на самотек.
    Ето малко снимки:






  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,770
    #785

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    gele76, при такъв разчупен апартамент, наистина е по добре да си вземеш два по малки климатика, отколкото един голям и да разчиташ, че ще те отоплява навсякъде.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #786

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Трябва ми един климатик. Помещението е северо източно. 135 куб.м. С пвц дограма и външна изолация. Предимно за отопление ще го ползвам. Посъветвайте ме каква марка и с какви характеристики? Бюджета ми е около 1500 лв.
    поздравления за изпълнението. Обаче всичко е "на едно" и голяма кубатура идва. Май ще топлим или всичко или нищо. Тия пари са крайно недостатъчни за каквото и да е решение - сори. 1500лв е дна 12ка 4кВ за 60кубика примерно, ти имаш 135, значи ти трябват две и работата ще заспи. Едната в единия край другата в другия. Това е горе доло положението. Най-възможно бюджетно ти предлагам на Фужицу има една неинверторна серия която не е за изхвърляне http://www.general-bg.com/articledet...p?ArticleID=29, 1000 кинта е 12ката, има и 9ка и 14ка. На последно място ако си склонен на втора употреба мисля че ще си намериш за тия пари 2броя(по-малки с монтаж) но внимавай с киловатите защото помещението си е сериозно голямо и ако недостига мощност:
    1.климите ще бичат на макс(духане и бръмчене)
    2.ще седиш на студено
    Вземи да измериш пак(по вътрешните размери) - ниски ми се виждат таваните и като гледам стаичките, май е по малко чистата кубатура.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,770
    #787

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Аз пък ще му препоръчам да си намери две добри японки с топлоотдаване към 4.2 kW и нещета ще си дойдат на мястото...Е, ще трябва да даде още някой лев, ама няма начин...

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #788

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Така е - това ще му е най-оптималния вариант. Проблема може да се окаже "намирането" на добрите японки към 4.2кВ, ако се спре на този вариант му пожелавам късмет и да си отваря очите на четири преди да даде парите!
    Обаче като гледам с къв мерак си го е направил - всичко новичко. Парите за единия ги има, вземи другия на изплащане за една година(няма да го усетиш) и догодина ще си имаш изплатени чистак/бърсак 2 хубави/нови климатика(за 5+ години напред). Малко съм скептично настроен към 7-10 годишните техники, експлоатационния им срок вече е към края си и не се знае кога ще здадат багажа и т.н.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #789

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    dgenov, Критерийте ти за красота и естетика изглежда не са много високи след като предлагаш в това приятно изглеждащо помещение, gele76 да сложи пожълтяли от времето 8-10 годишни втора употреба климатици.

    Ако пък той наистина вземе че сложи такива, то тогава и неговите критерий няма да са високи, но като гледам изпълнението на стаята, май случая не е такъв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    11
    #790

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Определено няма да са втора употреба и като гледам ще мина на изплащане

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    11
    #791

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Вземи да измериш пак(по вътрешните размери) - ниски ми се виждат таваните и като гледам стаичките, май е по малко чистата кубатура.
    Да, малко съм завишил кубатурата. Около 104 кубика е.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #792

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    1500 лв са за никъде в това помещение.Два малки са по-добрия вариант,но на това,което се вижда на снимките,може би няма да е функционален вариант.аз бих препоръчал 18-ка нокриа на Фуджицу

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #793

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    за 104m3-AWYZ 14LB на Fujitsu

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #794

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    dgenov, Критерийте ти за красота и естетика изглежда не са много високи след като предлагаш в това приятно изглеждащо помещение, gele76 да сложи пожълтяли от времето 8-10 годишни втора употреба климатици.
    Ако пък той наистина вземе че сложи такива, то тогава и неговите критерий няма да са високи, но като гледам изпълнението на стаята, май случая не е такъв.
    еееееее остави ги сега критериите за красота - ще се обиждаме ли? младежа ако караше порше - въобще нямаше да казва че има само 1500лв, + това го предложих като краен-бюджетен вариан ако е склонен подчертах, и после подкрепих(скептично) на колегата предложението за двете японки - защото си е вариант все пак. Не съм драпал на ВСЯКА цена да си купи втора употреба. Има надежда и да попадне на мо-млади и не толкова пожълтяли колкото ги описа климатици. От Пловдив съм и трябва да ти кажа че има тук там бройки(когато и аз се чудих) които си изглеждат доста добре - не драматизирай толкова.
    Комшията си купи 2бр. Фужитсу за 1200лв с монтажа, съжалявам че незнам колко им е мощноста и годината - но му пасват на малките стаички. Примера го давам за външния вид - съвсем си изглеждат нормално, някаква сива пластмаса са с два нюанса(по-тъмно и по-светло), а външните тела имат корпуси които доста се различават от сегашните "ламаринени" кутии. И гаранция си има човека - според мен конкретно за този случай се получи много изгодно. Иначе какво щеше да си купи и за колко пари ново?
    А че "новото си е ново" и е за предпочитане - въобще не ми е минавало през акъла да споря. Но по-горе Жори - видя ли на какви пари го мята 26ХХ+ с тоя модел на Фужицу - работата добива съвсем други измерения.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #795

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    На тази хубава къща да сложи хубав климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 95 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе