Страница 5 от 109 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #61

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Остава и след тези съвети,които отправихте към хората да си слагат мултита и VRV,да си сложите и във вас.
    Aз вече си сложих точно такъв ( 12/12). Доволен съм от избора си и затова го препоръчах. За добро или зло хората в БГ приемат трудно новостите във всяко едно отношение. Така, че като си сложиш и във вас, след 5, 10 години подобни климатици пий по едно за наше здраве...


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #62

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Аде-айде, трудно приемали новостите?!? При тая скапана техника напоследък - как да заложи човек на едно външно?(не говоря за гига/мега машини с по 50+вътрешни тела - при които и да се развали нещо - на момента техника ще е там - а във вас? кога ще дойде техника ако спре машината 3 дни преди коледа - познай от три пъти ).

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #63

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Aз вече си сложих точно такъв ( 12/12). Доволен съм от избора си и затова го препоръчах. За добро или зло хората в БГ приемат трудно новостите във всяко едно отношение. Така, че като си сложиш и във вас, след 5, 10 години подобни климатици пий по едно за наше здраве...
    Да ти е честито мултито.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    25
    #64

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Аде-айде, трудно приемали новостите?!? При тая скапана техника напоследък - как да заложи човек на едно външно?(не говоря за гига/мега машини с по 50+вътрешни тела - при които и да се развали нещо - на момента техника ще е там - а във вас? кога ще дойде техника ако спре машината 3 дни преди коледа - познай от три пъти ).
    Общо взето си прав. Понеже климатика не струва 200000 а около 2000 и сервиза сигурно ще е такъв но пак влизаме в теория на вероятностите. Ако се развали три дена преди коледа.... или 3 дена преди нова година.... или ако еди какво си.... За сега да чукна на дърво всичко си е наред пък ако някой ден падне атомна бомба в БГ или пък земята се отвори и ни погълне хич повече няма и да ни пука кой какъв климатик има.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #65

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте,и аз искам да си купувам климатик,изчетох няколко форума но никъде никой не дава някакъв компетентен отговор с какво евтините климатици като тези самсунги са по лоши от други освен че са малко по леки /а защо това да е недостатък/,разваляли се по често но никой не казва аз имам такъв и такъв и кой колко пъти се е развалил и какво точно просто някаква статистика от която всеки може в зависимост от неговите условия да си извади някакви заключения.Аз имам познат който се топли с три различни климатика вече трета зима и никой до сега не му е давал проблеми /хитачи,самсуг,мидея/ понякога му замръзвали но той си ги размразява и си е доволен също така смятам че в България високата цена изобщо не означава по добро качество.Аз ще го ползвам в къща с локално парно така че ниските тем. не ме интересуват а само преходния период,важен момент са и резервните части да ги има и да с по евтини ,защо ми е скъп климатик който се разваля по рядко но като се развали трябва да чакам месец за доставка и да дам пари колкото за един цял евтин,ако има някой който се занимава с ремонти да даде компетентен съвет.Самия климатик е една сравнително елементарна система усложнена с електроника която предполагам най често дефектира горе-долу като при колите.
    Благодаря предварително.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #66

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    От горе, до доло има доста разлика 1. почти си си отговорил сам на въпроса 2. потърси из форума - основно се цитира машината и после какво и е добро или лошо. А какво да избереш за теб си е лично твой избор, никой не е тръгнал да те насилва че Мерцедеса друса а Ладата гори малко.

    П.С. няма специално подбрана статистика в тая посока, но скоро питах специално за Генерал/Фужитсу/Фужи колко често се развалят и от какво и отговора беше - НЕ СЕ РАЗВАЛЯТ! (с изключение на единични случаи от стотици машини)

    Може да помислиш една анкета да спретнеш ако ти се занимава ...

    Щом сега ще избираш машина, един съвет да ти дам: много внимателно проучвай КОНКРЕТНИЯ модел - преди да се засилиш да го купиш! Не е само до марка, и от "кучите" има сполучливи - чети форума!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #67

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Леле,леле,направо нямам думи как ме оплюхте.
    Нима тук има хора който найстина си вярват че ако да кажем един дц инвертор на Мидея с цоп 3,6 не може да да поддържа 21градуса то климатик на Тошиба ще поддържа без проблем 25-26 при същите условия, така ли, ха айде стига глупости, да не си говорим глупости господа.
    А за разхода на ток май се оказа че разликите не са чак толкова големи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #68

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Проучи във форума изказваниятта за Мидея.В новите модели има доста читави .Обърни се към Velev-Klima, той монтира доста от тях и ще ти препоръча добър при твоите условия.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #69

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте,
    Моля за съвет при избор на климатик за кухна + всекидневна в панелен апартамент (22 м2 височина 2,6м), като има само една външна стена с външна и вътрешна изолация + PVC дограма, както и изолация на тавана а града е Варна. Спрял съм се на Mitsubishi MSZ-FD25VA но приемам и други предложения в тоя ценови клас 1800 - 1900 лв.
    Благодаря Ви предварително.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #70

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Аааа,тамън щях да питам за монтажа цени,фирми ,какво изложение и условия трябва да има външното тяло.

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #71

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Остави ги тия цени, гледай да си избереш читава машина! Иначе е плуващо според сезона/града, настрой се за 200-250лв монтаж. Изложението зимата е добре да се огрява от слънцето, лятото обратно. По възможност да не му капят отгоре стрехи/комшийски климатици. Да го стигаш с ръка не е лошо, да помислиш за отводняването как да се реализира че дертове се появяват в тоя студ.

    Сега ако си опишеш помещението/климата/градусите които смяташ да подържаш и бюджета - ще ти се назовът и конкретни модели.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #72

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Помещението е около 75м.куб ,юг 4м,запад 10м север 2,50м/хол с кухня/,пластмасово дограма,тухла,без изолация,отопление с него предимно в преходния период има локално парно,написах модела на този самсунг от метро и от всички подобни той е от скъпите http://www.toplo.eu/klimatik.php?pro...9&parameters=2 вече съвсем се обърках.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #73

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Vanko68, не искам да кажа, че VRV е лошо(не,че го знам какво е ). То и топлофикация е една и топли... Въпросът е какво правим, ако спре? Алтернативата при мен, за отопление, ако спре тока е: газовият котлон с бутилката в стаята! Ами ако си с бебе! и спре умния VRV. А и мисля, че разликата в сумата няма да е кой знае каква- при мултисплит и два сплита(ти можеш да я сметнеш,аз не). Дали е надеждност или вероятност, не знам(надежността май се опираше на вероятности), но по-добре, да не се надяваме, че вероятността е малка и на нас, няма да ни се случи... Виждаме какво става с парното и с метана...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    79
    #74

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    В горния линк Хайера е даже по лек ипо евтин от самсунга ако това е от значение а ето го сравнението http://www.toplo.eu/klimatik.php?pro...9&parameters=3

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #75

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    kuuuuul, какъв е този "преходен период" - колко време и при какви температури външни? Не ми са много ясни тая категория машини(десетки марки с десетки модели - пълна мъгла-хвани едното - удари го в другото), но до колкото имам информация ти препоръчвам да се насочиш към Мидеа(като ще е гарга - да е рошава), но не съм сигурен за моделите. Иначе ако отпуснеш някой лев ти препоръчвам тези: http://v-clima.com/prod.php?id=8 http://v-clima.com/prod.php?id=28  За мощноста е отделен въпрос колко да е, но приемаме че до +5*, 50Вата/м3 ще успяват да ти държат 22*-23* - не знам - нека и други се изкажат.

    П.С> втора употреба 100волта "мейд фор джапан" също е вариант ... нямам им вяра на тия другите марки - сори. Просто прочети какво се пише в по-активните теми: за размръзяване, за самсунг, за спря да топли на -5* ...

    ехооо kuuuuul, не стой в тая тема и да чакаш да ти капне от космоса, чети из форума да се ориентираш. А за "преходния сезон"? сега такъв ли е? та ти трябва климатик - не ти се разбира нещо ситуацията? За на пролет ли ти трябва? Ако е да - не бързай има мноооого време до тогава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 109 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе