Страница 53 от 109 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #781

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ти си за Fujitsu AWYZ 14LB nocria

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #782

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    На първо място TOSHIBA RAS-B 16 SKVP-E на цена от 2700 лв.
    второ DAIKIN FTXR42EV1B 3140 лв.
    трето DAIKIN FTXS42G 2350 лв.
    в краен случай може и някое Fujitsu но със сигурност по голамо от 14-ка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #783

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Никой от тези три модела не може да конкурира Nocria-та

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #784

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Човека иска мнение - аз му давам своето!Не искам да влизам в безсмислен спор, но да твърдиш че Нокриата е по-добра от Дайсеикая и УруруСарарата за мен си е чисто пристрастие към Фуджицуто,а пък като прибавим и безумно грозния дизайн на вътрешното тяло на Нокриа си мисля че човек изобщо не трябва да се замисля.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #785

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    И аз няма да влизам в безмислени спорове,човека сам може да сравни цените,СОР-а,номиналните и максимални мощности,а по въпроса за естетиката-това е субективно.И на Ван Гог са му се смяли.
    Друг хубав модел за това помещение е Daikin FTYN50F/RYN50E/докато ги има/.Единствен недостатък много голямо вътрешно тяло.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #786

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте,имам нужда от помощ.Следя форума от доста време и все още не съм сигурен кой йлиматик е най-подходящ за мен.Стаята която трябва да отоплява е 58куб/м със една външна стена,панел със дървена дограма(за сега),без изолация.Апартамента е на 3 етаж,стаята която описах,ще се ползва за спалня и в нея ще се гледа малко дете.В началото се бях спрял на 12LD,след доста четене останах с впечатлението,че и LGC модела ще ми е достатъчен.Последният климатик на който се спрях е Sanyo SAP-DK28(заради големия му COP).Бюджета ми е до 2000лв. с монтажа,като приемам и предложения от другите марки.И един друг въпрос,след като Sanyo SAP-DK28 има доста по-висок коп от другите модели който съм дал,това значи ли,че при ниски температури мощноста която,ще отдава ще е по-голяма от другите 2?Апартамента се намира в Бургас където темературите рядко слизат до -10 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #787

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    deianТака е,както си написал .Позволих си да прогнозирам,че няма да е веднага вноса по аналогия с Дайкин.Вече има има нови модели в Европата,а у нас нито Атаро,нито Тери са внесли нещо ново.Сега в началото на май Тери е организирала семинар с Дайкин,бна който тепърва ще научим за новите модели.Просто у нас нещата винаги са маааалко по-назад.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #788

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ванко,новите модели на Дайкин са ясни.Мина семинара на Атаро и австриеца каза това което вече знаехме.Новите модели са серията FTXL/RXL,колоните на Дайкин/които са с разбиващ КОП-3,21/,моноблока на Алтермата,нова серия на супер мултитата с индивидуално управление на всяко вътрешно тяло и някой промени по VRV-то,има и нов каталог за 2009 г.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #789

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Извинявай и аз бях на семинара. Особено в събота моето име се спомена поне няколко пъти от big boss. Пиши на е-маила да се запознаем ще се радвам

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    13
    #790

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте сеткомци
    Имам следното помещение - кухня+бокс около 22м2 с две външни стени (едната е около 17.5м2 с хубав дървен прозорец - западна стена и около 4м2 с прозорец с 5 камерно ПВЦ - северна стена.) помещението е с изолация - външна (на тавана - подпокривна, и вътрешна - окачен таван - само на кухнята, която е около 17-18м2, в кухнята има и ламперия - което би трябвало също да се брои за изолация). Отоплявам с е с парно зимата а климатика - ще се ползва за отопление в преходните сезони и охлаждане лятото, тенденцията е обаче - най-вероятно да се премине на отопление само с климатици (някога) за да се приключи гадната история с влаченето на цепеници зимата
    С теоретичния опит - натрупан от четене тук - прецених че хубава инверторна 12-ка, или пък 35 -ца от другата мерна система биха ми вършили работа.
    Направих си и нещо като списък с фаворити - т.е. най-заслужаващите си климатици за мен отсях като:
    http://sofclima.com/ras%2013%20skvp-e.htm - от Toshiba
    http://sofclima.com/ftxs35g.htm - от DAIKIN
    http://sofclima.com/ftx35gv.htm - пак от DAIKIN

    За първия климатик - знам че е японски и е "истиснски" климатик, с който няма да имам проблем нито при отоплението нито при охлаждането
    За втория - май че Холандски - и също би си вършил добре работата
    За третия - имам преки впечатления - доволен съм от машинката - имам един такъв - работещ в спалня - вътрешна с остъклена тераса - и мисля че се справя задоволително - но ми се струва че ще е малък за кухнята+бокса.
    Натъкнах се обаче на следното:

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=204 - от Mitsubishi - струва ми се доста добър като параметри, не знам какво прозиводство е и не можах да намеря отзиви за него, освен 1- пост тук, с конкретен въпрос и съответния отговор - но нищо по-подробно, а на хартия - излиза че тази машина е най-добре откъм цена/качество от изброените дотук... така че - бих искал да попитам знаещите - мислите ли че това Мицубиши си заслужава...и всъщност - ако някй притежава - моля да си признае предимствата и недостатъците му
    Благодаря ви предварително.


  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #791

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Това Mitsubishi е климатик, произведен за японския пазар - на 100 V с трансформатор. Най-базовия модел на Mitsubishi za 2008-ма година в Япония.
    Ето ги моделите за 2008-ма, както виждаш SV-то е последно по показатели.
    2.8(0.7~5.1)kW на отопление при консумация 515(120~1425)
    Този климатик има по-ниска мощност на отопление дори от 10-ката Daiseikai, а ти си харесал 13-ката. Със своя APF само 4.7 е доста назад в класациите. Съветвам те ако искаш японски климатик, да избереш нещо друго. Този според мен не е най-добрия избор за основно отопление.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    13
    #792

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ахм, не съм много запознат - ама - като е произведен за Японско а се продава тук - захранващия му блок съобразен ли е с нашата мрежа, и - защо казваш че е е по-зле за отопление от 10-ката тошиба, аз като гледам 13-ката е с 4.2kW макс отоплителна, а този го дават с 5.1kW, а това ATF - 4.7 - би ли разяснил какво е - че нещо имам дупка в знанията, там са го писали че е с COP 5.5, ама предполагам че и КПД на трансформатора и т.н. са от голямо значение - та...осветли малко и ... всъщност...ако искам японски (а аз всъщност - вече така се обърках - че не знам какво искам ....та ако искам японка - Tошибата да е или пък някой от тези

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=206 - от Sanyo
    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=268 - от Daikin

    Какво бихте преповъчали още?

    ...като Фсъщност - тошибата 13 SKVP-E, си е конструирана за Европа и работи директно на 220В... или се бРъкам?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #793

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Точно така. SKVP е климатик за европейския пазар - на 220 V, а SV288 е за японския. Тези за японския работят на 100 V и се включват през трансформатор 220 -> 100 V. Това не трябва да те притеснява. Загубите му са от порядъка на 20 W максимум.
    Както съм ти дал мощностите на Mitsubishito:
    2.8 (0.7~5.1) kW това са номинална (минимална - максимална)
    На 13SKVP-E те са както следва:
    4.2 (0.6~6.9) kW.
    Както виждаш, няма как да ги сравняваш, защото на практика SV288 е 10-ка, а другия 13-ка.
    На теб са ти необходими 3.6 kW номинални на отопление. Въпросът е с какво ще ги набавиш.
    Както виждаш, другият климатик, който си посочил - Sanyo DK28U има също 2.8 kW на охлаждане, но 3.6 kW на отопление (сравнено пак с 28-цата SV288, която обаче има само 2.8 kW на отопление). Въпросното APF на Sanyo-то е вече 5.4, външното и вътрешното тяло са му доста по-големи от на SV288 (от което и по-високия APF). Доста по-добър модел. Нищо, че COP му е 4.97, а на SV288 e 5.44. При по-висока мощност (например 3.6 kW) COP на SV288 неминуемо ще слезе под този на DK28U.
    COP на Mitsubishi е по-висок, обаче е при по-ниска мощност и това е една от причините.
    Традиционно в япония стандартите са много по-високи и енергийната ефективност е доста важно понятие. Затова японските климатици са с високи COP. Но APF е по-важен показател.
    За APF - това е показател, който ще измести COP и EER. COP и EER се дават при определени номинални мощности и лабораторни условия и не дават особено реална представа за работата на климатика. APF се измерва при 5 различни точки на работа на климатика и дава по-пълна представа, като включва и измерване при ниски температури. Колкото APF е по-висок, толкова целогодишно климатикът е по-икономичен. При европейските климатици още показател APF не е въведен и не можеш да намериш такава информация за даден модел.
    Ако има нещо - питай.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    13
    #794

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Какво мога да кажа освен "евалла" - благодаря за изчерпателната информация, хората от Софклима, май са объркали отоплителната мощност на SKVP-E - 13-ката и са я написали 4,2кВ (на друго място я идях с именно 6,6кВ ... или пък - Софклимци са дали само номиналната, без максималната), затова и аз се обърках малко сравнявайки го с Мицубишито, както и да е - Тошибата ми идва скъпичка обаче - с монтажа - ще отиде на 2500лв, затова избора ми се свежда до:

    http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=268 - Daikin 28JTNV

    http://kangalov.com/bg/product-view/7/15.html - Daikin FTXS 35 G

    Кой си заслужава повече според вас (въсъщност, хм - първия е 28, с втория 35, хм, хм...пак ще ме мъмрите че сравнявам несравнимото, ама - като параметри са горе-долу сходни, само теглата не погледнах ....това между другото ми напомня как някога ходих да си избирам събуфер...беше - на "марково-тегловен" прицип - гледаш марката и после вдигаш - ако не е тежко - минаваш на друга марка

    Признавам си, че зачетох по-подробно постовете/изследванията на един от фаворит-юзърите на форума за Дайкин и за това как има 6 заглушителя на пътя на фреона, а при Дайсейкай са само два, и още разни неща + това че имам един Дайкин - от най-ниския клас инвертори, от който обаче съм доста доволен.
    Това което не ми се изясни - ако река да вземам японеца - би ли следвало - фирмата, която ще ми го достави - да има грижата за захравнването му (според мен - би трябвало, ама - да си попитам ...то всъщност - май единсвената фирма в която го намирам е гореспоменатата - Термоклима, гледам че имат партньори и във Враца - ще им звънна - да не се окаже че цената на дилъра е една друга

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #795

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Фирмата си слага траф, който влиза в цената. Това ако е 100-волтов. Цените на Термо-Клима са надути, така че най-добре иди виж в твоя град с какво разполагат в момента и на каква цена.
    А щом SKVP-E ти идва скъпо, Daikin FTXS35G е една прекрасна машина.
    Ето ти данните и за S28JTNV
    http://www.daikinaircon.com/catalog/...ndex.html#05_2
    Пак няма как да ги сравняваш, защото с S28JTNV имаш 3.2 kW на отопление, а с FTXS35G имаш 4 kW.
    PS: никой не е объркал мощностите, просто ако е дадена само една, то тя е номиналната. В противен случай се дават и трите. Даването само на максимална мощност в някой сайт е силно подвеждащо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе