Страница 55 от 109 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #811

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Казах 9-ка, защото според мен няма да е проблем да се справя само с охлаждането. Лятото трябва да ти свали едва няколко градуса и ако сложиш по-мощен (повярвай ми, датчикът му ще си мери в стаята, в която е сложен) ще има едно тръгни-спри, последвано от вмирисване на климатика.
    Също очаквай в стаята, в която е климатика, при настроени 26° да е 25-26°, докато в друга ще си е поне 28°. При такъв монтаж трябва вътрешното тяло да е насочено точно срещу другата стая, която искаш да охлаждаш. Дай скица да видим дали това може да стане.
    Обаче ако кажеш, че ще искаш един ден да топлиш двете стаи с този климатик, нещата коренно се променят.
    Ако те притеснява мощността, слагай Fujitsu ASYA12LGC. Нали е 12-ка. Цената му също те устройва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    30
    #812

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Искам малко помощ за избор на климатик.За помещение 53 м3. с една външна стена с алум.дограма (термомост). Зимата се отоплавям с локално парно ,така че климатика само ще го допълва. Основно ми е за охлаждане. Примерно
    1.Fujitsu-General - ASH 12UC - 999лв.
    2.Daikin FTYN 35 G -1100 лв.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #813

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Всички ще сме за Fujitsu - спор няма. След него - Мидеята. И този Панасоник ще охлажда, ама на топло май не е много удачен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    30
    #814

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Кoй от 2 -та е по добър:
    1.Fujitsu-General - ASH 12UC - 999лв.
    2.Daikin FTYN 35 G -1100 лв.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #815

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Fujitsu-General ASY/H/ 12 UB или Daikin-а.Не се набутвай с UC модела на Fujitsu.Tой е по слабичък и би трябвало да е по-евтин.

  7. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #816

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    здравейте имам нужда от професионална помощ. ще слагаме климатици, които ще се ползват за отопление и охлаждане. изложението на апартамента е южно като става голяма жега до към 35гр., а пък зимата си е хладно около 10гр. но пък като напече е екстра.едната стая 22 куб.м(с почти 2 външни стени) с височина 2.7, а другата 28 куб.м( с 3 вътрешни и една към затворена тераса). разполагаме с 2000 бюджет. като гледам цифрите във форума май ще са малко, така че като втори вариянт да ми препоръчате нещо добро и ефективно за малката стая.
    ----------------------
    малката стая ще се изолира отвън и ще е с 5-кам.ПВЦ

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #817

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Сигурен ли си, че не говориш за квадратни метри? Никак не е лошо да си изолираш апартамента, защото изглежда имаш огромни топлозагуби зимата, а и лятото си става сауна. Ако не го изолираш, ще трябва да се презапасиш при избора, а и ще плащаш по-високи сметки за ток. Така че според мен на първо място - изолацията, чак тогава климатиците!

  10. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #818

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    да сигурен съм куб. малката стая е 2.7/2.9/2.7
    ---------------------------------------
    и наистина е така сауна и ..... едната ще се изолира а за другите по натам. трябва да се сложи някаква машина защото ни писва

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #819

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Изолираш се и си слагаш две 7-ци и си готов. За хубави инверторни 7-ци ще ти трябва още някой лев, но не кой-знае колко. Пък с конвенционални ще ти останат и пари. Струва ми се, че в такава малка стая инвертор няма да работи като такъв

  12. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #820

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    нещо по-конкретно марка модел. не сам прочел всичко от форума, но останах с убеждание че general,fuji,fujitsu,daikin са за предпочитане. мислихме и за 1 с 2 тела, дали този вариант не е добър

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #821

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Малко по-скъпичко е едно външно с 2 вътрешни.От една старана е по-добро решение заради големия топлообменик на външното тяло от друга страна пък не е добре защото ако се скапе нещо спират и двата.
    Tа презапаси се малко заради големите загуби които имаш и щом и зимата ще ги ползваш си сложи 2бр. http://www.bulclima.com/bg/product/32-ash-9-ub.html
    За тези мънинки стаи не си заслужава да се взимат инвертори!

  14.  
     
  15. il
    il е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    20
    #822

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    някои ще обясни ли все пак защо в малките стаи 1 инвертор няма смисъл да се сложи,като се препоръчват главно инвертори.макар и парвоначално набутване но после не се ли избива.timbarlake препоръчва general ASH 9 UB гледах и ASHA 7 LGC -Inverter,Fujitsu ASY-A07LC,Fujitsu ASY-A07LG.сигурно има разлики макар и малки които дават предимство на някои, но на мен ми изглеждат почти еднакви

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #823

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Ако ти е малка стаята и е с малки загуби,може да се окаже,че нуждата от топлинна енергия в даден момент е по-малка от минималната мощност на инвертора и той ще изключи като конвенционалка.При повечето марки мин.мощност е около 500-1000 Вт,даже и повече ( Дайкин).

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #824

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    il, Няма значение, че инверторният климатик щял да изключва по-често заради малката стая. Поставянето на инвертор е по-добър избор от поставянето на обикновен.

  18. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #825

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    il, Няма значение, че инверторният климатик щял да изключва по-често заради малката стая. Поставянето на инвертор е по-добър избор от поставянето на обикновен.
    извинявам се че се намесвам ,но и мен живо ме интересува същия въпрос . даже пусках тема "един инветртор или два конвенционални " ама нищо. та въпроса мие ,че инвертора е по-добър да , ама в този и в моя идентичен случай, кой ще има по-малка консумация като се има в прдвит че това са малки стаи , и специално при мен се ползват само за преспиване , а в хола и бокса са съм 14LGC за 84 куб.м. и постоянна температура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе