Страница 110 от 238 ПърваПърва ... 60100108109110111112120160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1636

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin
    Погледнах ,но семейният съвет трябва да одобри бюджета първо.
    Градски, виж и при Радеви (магазина им е срещу Дом майка и дете) този Панасоник предложен от edi1 ако го имат на каква цена е. Като се огледаш по фасадите на блоковете ще видиш колко много монтирани климатици имат.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1637

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Значи ще ти свърши работа машината, защото ми се струва малко към долната граница на мощноста, но все пак си изолиран и с добро разположение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #1638

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ще погледна и при тях, но мисля да пазарувам от "Зора",защото от там ще мога да ползвам отстъпка. Аз мислех, че мощността която ми е необходима е около 3500W отдадена.

  5. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #1639

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    е там пък шъ съ загробиш

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1640

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    От разни Техно......, Зора, Залез, Изгрев и т.н. се пазарува ТВ, хладилници, перални, ел.печки, но не е препоръчително за климатици, лаптопи и други специфични уреди.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1641

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Е12LKE вече свърши на много места и стои само табелата да плаши гаргите...
    ако е за Търговище и аз гласувам за Радеви - те ще ти доставят

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #1642

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Мястото на пазаруване е предопределено от обстоятелствата и е друга тема.По-скоро въпроса беше дали Fujitsu 12LEC унаследява модела 12LGC като възможности. В момента Panasonic-а е извън нашите възможности.Винаги има вариант да изчакаме малко разбира се.(Трябва ни за отоплителният сезон)

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1643

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Новият LEC го вдигам с една ръка. Сметни какво има в него. Не съм сигурен как ще се държи през зимата. По-добре събери пари за нещо по-добро. Ако ли не виж едно инверторно Gree, поне е тествано миналата зима!

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #1644

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте, бих искал някакви насоки да ми дадете към какъв климатик да се насоча.

    Става въпрос за панелна спалня 12 кв.м в Бургас, несанирана е, със северно изложение и има една особеност, че между двата входа има много тясна фуга и така излиза, че стаята има 2 външни стени, макар едната да не е изложена пряко на външните влияния (и едва ли има някакъв начин да се санира тази стена конкретно отвън, много е тясно между двата входа, колкото да си пъхнеш ръката донякъде).
    Дограмата е 5 камерна с троен стъклопакет.
    До сега се отоплявахме със духалка и съм постигал температура от над 27 C, но спре ли да работи духалката бързо пада до 17-18C. Понякога съм я оставял да работи по цяла нощ, от монотонния шум заспивам :D
    Сега има и друго: конвенционален или инверторен, вие ще ми кажете, като се има предвид че през деня няма никой и не ме кефи много идята да го оставям да работи постоянно (най-вероятно тук греша, не знам не съм запознат като цяло с климатиците).
    Мислех си че като се приберем от работа ще го пускаме до следващата сутрин, ама като чета из форума май съм изпаднал в дълбока заблуда, че през зимата климатиците могат да работят по този начин :D:D:D
    Отдавна се назландисвам за мицебуши (ама пак може би много чета), та искам да е модел дето не му замръзва тавата, ако няма такъв, тогава друга марка препоръчайте.
    За бюджет още не искам да говоря, насочил съм се към мицубиши или дайкин, не най-брадварските ценови класове и бих искал да не е много шумен, стига ми на съседите бръмчилника.

    Може би искам прекалено много, но това са ми критериите.

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #1645

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Задължително Инвертор - при постоянна работа се получава икономия само намаляш температурата преди да потеглиш към работа също така инвертора е доста по-тих от конвенционалния при минус температури
    И ако искаш да е класна машина на 220V цената щее брадварска

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #1646

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    А някакви размери на климатика, модели?
    А и забелязвам напоследък една неприятна тенденция на спиране на тока в нашия район поне веднъж седмично, не знам поради аварии или профилактики и се питам за инвертор май не е много полезно?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #1647

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Задължително Инвертор - при постоянна работа се получава икономия само намаляш температурата преди да потеглиш към работа също така инвертора е доста по-тих от конвенционалния при минус температури
    И ако искаш да е класна машина на 220V цената щее брадварска
    Kолегата е прав но може да минеш и на по-добрите машини от 100v. примерно Toshiba 285 PDR или UDR по-икономичен, по-тих, повече екстри и малллко по-скъп.

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #1648

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ето това е вариан http://satex.bg/bg/product-view/143.html в кой квартал на Бургас си,че спира тока
    А за тясната фуга не се притеснявай от там може да мине снопа с тръбиците и няма да се виждат в стаята ще стане красиво

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1649

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Колеги, само да ви обърна внимание, че японката не е идеалния вариант, при смущения в електрозахранването.

  18. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #1650

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Kолегата е прав но може да минеш и на по-добрите машини от 100v. примерно Toshiba 285 PDR или UDR по-икономичен, по-тих, повече екстри и малллко по-скъп.
    В тези 12 квадрата няма смисъл 285PDR или UDR

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе