Страница 145 от 238 ПърваПърва ... 95135143144145146147155195 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    9
    #2161

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stanimir197_7
    Благодаря, но този модел във Варна е доста над бюджета.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #2162

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Вносителя се казва Климаком и имат офис и във Варна.Фирмата определено е сериозна.Мисля,чe с това GC35VA http://climacom.com/files/documents/..._GE25-GC35.pdf ще се вмъкнеш в бюджета.Друг е въпроса,че тука във Форума доста често се споменава за проблеми с образуването на лед по дъното на Мицубишитата,но това едва ли е причина да не се продават такива по цялото Черноморие.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #2163

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте съфоромници, предстои да избера климатик за моите родители. Стаята е 17 кв.м. северозападно изложение с частична вътрешна изолация. Спрял съм се на следните климатици. 1. sharp ay 09jr 2. mitsubishi ge09 3. fujitsu lgc12 Както сами виждате сумата която са склонни да отделят е 1250-1350 с монтажа. Моля дайте съвет. Отворен сам и за други предложения за тази цена

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #2164

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ако митсубишито е MSZ-GE25VA, то това е най-добрия избор от трите.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    6
    #2165

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте! Как да разбера страната производител? На Панасоник от Китай си пише "Китай". Попитах за Хитачи къде се произвеждат и казаха, че е в Китай, а на кутията пише "made in Р. R. C." Коя държава е това?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #2166

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Китай. P.R.C. -- People's Republic of China.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    6
    #2167

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mitko414
    Китай. P.R.C. -- People's Republic of China.
    Благодаря, а Корея как се подписват?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #2168

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ако става дума за Южна Корея -- Made in South Korea.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2169

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Северна е D.P.R.K.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #2170

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Rich
    Здравейте! Как да разбера страната производител? На Панасоник от Китай си пише "Китай". Попитах за Хитачи къде се произвеждат и казаха, че е в Китай, а на кутията пише "made in Р. R. C." Коя държава е това?
    народна република китай доскоро и ние бяхме народна република българия

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #2171

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Привет на всички специалисти.
    Признавам, че нямам никакви познания от света на климатиците, тъй като отскоро сме горди собственици на собствено жилище и сме нямали тази грижа на главите си.
    Самото то не е изобщо голямо – обща площ към 43 квадрата. Нова тухлена кооперация, с външна стериопорена изолация и ПВЦ дограма. Вътре навсякъде е гипсокартон на топки директно върху тухлите. За да е сложна задачата то се намира на етаж 1 над прохода, на който също е положена изолация отвън.
    Стая – хол+ кухня + антре (съборена стена) 24 кв.м. 3 метров прозорец без тераса с източно изложение. Слънцето пече доста до обяд. Форма на стаята – продълговата, дълго Г. Зелената стена на снимката е външна, северна т.е.калкана на блока.
    Спалня – 14 кв.м. Западно изложение, с тераса с намерения за последващо остъкляване. Късен следобед е доста слънчево.
    Нанесохме се това лято и оставих климатичния въпрос за есента, но много скоро осъзнахме, че в хола става доста напечено и топло и нуждата от охлаждане беше осезателна. За сметка на това пък в спалнята беше приятно прохладно и имаше мнооого видима разликата в температурите на двете стаи. Спи се добре, без нужда от охлаждане.
    Очевидно разликата в температурите ще важи и за зимните месеци.
    При окабеляването са оставени кабели за климатици и в двете стаи – не съм преценявал най-правилно, а най- удобно за нас откъм разположение в стаите място.
    Идеята ни е да вземем климатик за хола, а спалнята да я оставим за по-късно.
    На снимката се вижда къде виси кабела в хола. Широчината на стената там е малко над 90 см. Монтажа на външното тяло може да бъде извършен в непосредствена близост на стената на прозореца. Tова му разположение значи, че струята му ще се разпространява по дългата страна на стаята, което не пречи на хората в стаята – дивана е в зелената ниша.
    Не знам дали съм пропуснал нещо при описанието освен ценовия клас и предпочитана марка. Слагам като приоритет икономичността (като за сграда без акт 16 ;-)), безшумността и използването му както за отопление така и за охлаждане. Цена – диапазон 1000 – 1500 ще даде доста предложения. Току що попаднах на информация за програмата REECL и ми стана интересно – може да се разгледа като опция.
    Стана доста дълго като за първи пост – извинявам се за това.

    Моля за вашите компетентни мнения за избор на климатик за такъв тип стая и разположение, с някой и друг лесен за асимилиране довод към предложението.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2172

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравей cerrone!
    Първо погледни този модел ако го има все още, в случай, че е изчерпан виж този.
    Успех!

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2173

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от cerrone
    Самото то не е изобщо голямо – обща площ към 43 квадрата.
    Стая – хол+ кухня + антре (съборена стена) 24 кв.м. 3 метров прозорец без тераса с източно изложение.
    Спалня – 14 кв.м. Западно изложение, с тераса с намерения за последващо остъкляване. Късен следобед е доста слънчево.
    Цена – диапазон 1000 – 1500 ще даде доста предложения.
    И искаш да го отопляваш/охлаждаш с един климатик, така ли? И да еб*ем във въздуха? Не става.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2174

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    43м2 са много нещо!
    предвиди 50 60 вата за всеки кубик въздух, който ще топлиш, така си избери климатик по номинално топлоотдаване - все пак не искаш да работи постоянно на максимум от възможностите си.
    прибави и това че топлия въздух не завива никога така както искаме и си вкаран в голям проблем.
    за мене ти трябва поне 18-ка или т.н 50-ка. марка и модел според парите.
    вариант е и 15-ката от преди два поста. ЛДЦ-то ако го намериш го грабвай, още по-добре е. но играеш по ръба защото зимата мощността на машините пада с температурите, а твоите топлинни нужди растат с понижаването на т.

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2175

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Абе вие не четете ли, че апартаментът му е 43 м2, човекът иска клима за едната стая - 24 м2? Аз бих си сложил това с този бюджет:

    http://www.technomarket.bg/products/...ras-rac-d14ex3

    Можеш да го вземеш с "Енергийна ефективност", струва си. В най-лошия случай ти идва на изплащане на цената в кеш, може даже да си някой лев горница. Аз взех преди месец един климатик и с две посещения в банката стана работата за седмица, но заемът ми беше срещу депозит. Срещу трудови договори било голямо разкарване и много документация. Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе