Страница 198 от 238 ПърваПърва ... 148188196197198199200208 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,956 до 2,970 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2956

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Интерисува ме климатик за отопление на стая 18м2 без изолация в Пловдив,до 1000лв. с монтажа.И какво ви е мнението за LG-CS-12AF или CS/CU-RE12JKX-1 на Панасоник,в момента са на промоция,LG го дават до -15 а Панасоника до -5?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2957

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    По мое мение по-добре AT модела на ЛГ lg-s-09at 9-ката.По мощни са и са с всичко еднакво освен софтуера, но 9-ката е по икономична и разликата във върховата мощност е 480 вата в полза на 12-ката, но КОП-а е по-лош и цената е +100 лева.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2958

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от necata2
    Интерисува ме климатик за отопление на стая 18м2 без изолация в Пловдив,до 1000лв. с монтажа.И какво ви е мнението за LG-CS-12AF или CS/CU-RE12JKX-1 на Панасоник,в момента са на промоция,LG го дават до -15 а Панасоника до -5?
    Аз бих сложил това:

    http://www.technomarket.bg/products/...c-cs-cu-te9dke

    Но все пак, ако държиш на 12-ка, това е най-доброто за тези пари:

    http://www.technomarket.bg/products/...-ras-rac-e14h2




  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2959

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Това Хитачи май ще свърши работа.Климатика е за позната която сигорно ще отоплява и малка кухничка около 5м2,затова се спирам на 12-ка.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2960

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ама че съвет тачно пак от техномаркет ако го вземе от там то почити сигорно е че гаранцията няма да я има щото ко стане нещо после ще пцува някои и ше бере ядова Lg е доста шумно а panasonika е значително по тих бих заложил на него за тази цена кято си писал а и гаранцията му е по добра и сервиза е на ниво но при всички случаи ще трябва даго караш деноношно данего спираш и щеси на топло
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319611440[/time]_________________________________________________

    Така са си го сметнали инженерите.При R22 няма ограничение, но при 410 повечето производители слагат минимален тръбен път.Сигурно е поради по-високото налягане.Практически при по-дълъг път не се чува шума от фреона при стартиране и спиране на компресора, или ако се чува е съвсем слаб
    И какво отношение има тръбния път с шума на фреона немога да разбера маи никакво за шума на фреона се слагат специални заглушители (резунатори)и филтри преди и след компресора Да вярно е че някои прозиводители дават минимал на тръбата 3 мерта но това не значи че и спо малко няма да работи или ще иам проблеми вждал сам доста модели с по метър тръбен път и няма проблеми по важно е самият монтаж да е направен качествено от колкото далжината на тръбата а и досега несам виждал климатик без значение на марката с по дълаг тръбен път навит наспирала след въшното тяло

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2961

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За заглушителите е така, ама те май обират шума на външното тяло.За фреона, аз така си го обяснявам, не знам каква е причината производителите да слагат минимум на тръбния път.Щом го слагат, сигурно има някаква причина, ама не знам каква е.При ФУД.....и т.н. си спомням, че във форума имаше хора, на които при по-дълъг тръбен път не им вреше фреона при тръгване и спиране на компресора.Скоро рових в сервизните на НОКРИЯ и там минималния път е 3 метра за 14 и 18 и 5 метра за 24.Все си мисля, че машините следва да са с тръбен път 5 и повече метра, колкото дават по сервизните в таблиците за капацитета на машините и за корекцията при дължина и денивелация на телата, но това си е мое любителско мнение.Това за тръбите отзад по мое мнение е, че някой се е опитал да направи тръбния път колкото трябва, ама факта, че хората са в апартаменти и външните тела се кичат по стените лишава от възможност тръбите да са прави и достатъчно дълги.Като гледам разни монтажи в мрежата, външните обикновено ги слагат близо до земята, около къщите си, рядко ги кичат по стените.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2962

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Естетически колкото е по-незабележим климатика толкова по-добре, но пък колкото по-ниско е монтирано външното тяло до земята толкова и повече се замърсява.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #2963

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте отново,
    вече поставихме климатик в голямата стая, но видяхме , че трябва и в спалнята(18m2-45m3). Тук бюджета е до 1100лв с монтажа. Витая около:
    Panasonic Е9JKE, по-нагоре видях предложен TE9DKE - при по-малките модели липсата на ЕРВ трябва ли да ме притеснява, още повече, моделите са от преди 2 години.
    Toshiba RAS-107SAV-E3 малко напън с парите и + от друг град(което не ми се нрави), тук неможах да разбера разликите между Е-Е2-Е3. Това ли е за предпочитане спрямо Panasonic-ите?
    Виждам, че има и промоции на 12 с монтаж на Panasonic модели RE12-JKX, които въпреки по-ниския си клас грабват окото. На какво да се спра, моля за съвет.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2964

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Предполагам, че за спалнята не искаш висока температура.Една 9-ка ПАНАСОНИК ще ти свърши работа.ТЕ9ДКЕ според мен е добре.В маркетите гледам, че още се намира и ТЕ9НКЕ, също добър избор.И двата модела са с двуредови обменници вън и с ЕТРВ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #2965

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    огледай се на някое японче втора рака. затия пари има бая хубави машинки

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2966

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от fotogaf
    огледай се на някое японче втора рака. затия пари има бая хубави машинки
    Да бре.Питайте Kalcheff1 - той има опит и ще ви насочи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #2967

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Благодаря, но не искам да влизам в това море

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #2968

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Да бре.Питайте Kalcheff1 - той има опит и ще ви насочи.
    То при Калчев не се знае каква е точно работата, от 2 машини на 2 куци да попадне, си намирисва на икономии и пазарене до последната стотинка, пък после ....

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2969

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin
    Здравейте отново,
    вече поставихме климатик в голямата стая, но видяхме , че трябва и в спалнята(18m2-45m3). Тук бюджета е до 1100лв с монтажа. Витая около:
    Panasonic Е9JKE, по-нагоре видях предложен TE9DKE - при по-малките модели липсата на ЕРВ трябва ли да ме притеснява, още повече, моделите са от преди 2 години.
    Toshiba RAS-107SAV-E3 малко напън с парите и + от друг град(което не ми се нрави), тук неможах да разбера разликите между Е-Е2-Е3. Това ли е за предпочитане спрямо Panasonic-ите?
    Виждам, че има и промоции на 12 с монтаж на Panasonic модели RE12-JKX, които въпреки по-ниския си клас грабват окото. На какво да се спра, моля за съвет.
    Виж това ,единственият минус е 1,3 kw минимум, и е с малко над бюджета, но за твоята стая от 18 кв трябва да заспи.
    http://klima-ekspert.com/index.php?r...&product_id=65

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    36
    #2970

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Стая 12 кв.м.,изолирана,ПВЦ дограма.Модела е PANASONIC CS/CU - XE9- LKЕ.Как се държи този климатик през зимата?
    Някой презимувал с такъв климатик да сподели.Необходим ли е по-дълъг тръбен път при монтаж с цел избягване ,,ефекта на преливане'' на фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе