Страница 218 от 238 ПърваПърва ... 168208216217218219220228 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,256 до 3,270 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3256

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    kotsebotse дал съм ти пример тошко защото е много тих и идеален за спалня.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3257

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Моля за идеи, за следната задачка: Вила до морето, външна изолация, 2 етажа с приблизително правилна, кубична форма. Трябва ми приоритетно за отопление. Първи ет. 30 м2, втори 40м2, обема не го знам, но да приемем, че е стандартен.ПВЦ ефтинджак дограма. Първият етаж е 3 в 1 кухня, хол трапезария. Вторият е две спални с ниниатюрно преддверие. Двата етажа са свързани с вътрешно стълбище от единия край, което най - вероятно ще бъде преградено, за да възпрепятства теченията. м2 на прозорците и дебелината на изолацията не ги знам. На въпроса кой ще живее там, още не е ясно, надявам се аз да съм по някое време, когато стана " патрон " Поради големия повсеместен глад е планирано за сега да летуват/зимуват богати русначета. От тук и изискванията за максимално " тънка " инвестиция, понеже става дума за чужд комфорт.
    1.Тъй като ги пробвах в къщи и съм сравнително доволен от " вехтите" машини, се чудя дали и този път да не заложа на тях. Но забелязах, че при по-големите машини COP-ът не е толкова впечатляващ, така че си мисля и за малки
    2. Най - простата работа е да се сложи 1 голяма долу и 2 малки машини горе. Но мен ми се върти нещо друго из главата. Виж 3.
    3. Имам богата фантазия, а и моята ме нарича скъперник постоянно, поне да е заслужено - чудех се дали е възможно да се затопли само долния етаж хубавичко с нещо мощно или две малки за по добра циркулация, и топлото нагоре да се предава по плочата, нещо като подово да стане. И ако нещо ми куца идеята, и плочата не е достатъчна, може да се използва стълбището като едно " турбо " подаване на топъл въздух.
    Някой от професионалистите да е правил нещо такова ?
    ПП Наясно съм, че ше има подигравки, дано измежду тях да излезе и някой съвет

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3258

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Стиснатите плащат повече защото купуват по няколко пъти.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3259

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Връщай си Велееев, сега ти се е паднало . За това че съм се насочил към вехторията ли или за това че искам от първия етаж да сгрея втория ? Хрумна ми това, понеже миналата зима ме накараха да разчиствам тавана в къщи и забелязах, че там горе беше доста топло и като сядах на плочата не усещах студенина. Разликата с конкретната ситуация е, че на вилата втория етаж е тавански и таванът е остър, като е изолиран с фибранец под гипскартона, така че топлото няма да бяга през керемидите.
    Всъщност, какво ми пречи да опитам ? Първо вземам две машини за долния етаж и почвам да наблюдавам и експириментирам. Ако не се получат нещата, бодвам още 2 в спалните.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3260

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    То ако можеше така от теца щяха да монтират един радиатор в коридора и да топли апартамента. Това не е куче да го дресираш къде да ходи.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3261

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    kalcheff1 :
    имаше една 50-ка хитачи fh7 - 1500 лева май беше
    за двете спални 2 евтини конвенционалки + две духалки за зимата

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3262

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    kalcheff1

    Най-доброто е термопомпа.Всички патрони са с термопомпа въздух-вода.Топъл под да си ходиш бос зимата из къщата/вилата и винаги топла вода.

    А иначе едно хитачи 50-ка към което си се ориентирал(estqwerty те е ориентирал) + още 2 хитачита на промоция и си готов. 10-ките са със 100лв по-евтини бройката

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #3263

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    изолиран с фибранец под гипскартона, така че топлото няма да бяга през керемидите.
    Калчев,надявам се ,че си със СТЕРЕО-пор и гипскартон.
    Фибран вътре-много голяма грешка.Гипскартонът ще се скапе за около година.
    Няма по-голяма воня от мухлясъл картон.
    И за да не цапам темата,и да си правя реклама-Аустротерм имат една къщичка на сайта си,там пише къде какво се слага вътре.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3264

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ъъъм , всъщност не знам какво точно има над гипскартона като изолационен материал .
    Ейй за ТМ не бях се сетил, че те ги дават нови на цената на изхвърлените. Много благодаря.
    Just, за най - ефтината ТП ще ми изкъртят зъбките, в сравнение с климатиците. Струва ми се, че няма смисъл. Тъй като гледам, май за сега ще си остана градинар и копанар, докато руските патрони се разполагат в бърлогата ми.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #3265

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Ейй за ТМ не бях се сетил, че те ги дават нови на цената на изхвърлените. Много благодаря.
    Just, за най - ефтината ТП ще ми изкъртят зъбките, в сравнение с климатиците. Струва ми се, че няма смисъл.
    Какво искаш да кажеш? От изхвърлените сега правя една ТП към 9кв.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3266

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Какво искаш да кажеш? От изхвърлените сега правя една ТП към 9кв.
    на колко пари ще се върже тази тп с инсталацията?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #3267

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    на колко пари ще се върже тази тп с инсталацията?
    Към 2 бона без вътрешна инсталация/външно и вътрешен блок с всичко нужно/. Инсталацията е друга бира. Зависи какво и как ще се нареди. При мен на вилата имам изградена инсталация с прити 10кв. и ще ползвам нея. Идеята е когато падне Т на водата/камината не гори/ ТП да се включи. Най вече за през ноща.

  16. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3268

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Поне по това което гледам, БГ фирма иска към 3 хилки само за ТП въздух - вода за 60 м2 апартамент. За 100м2 отива на 5 бона само агрегата. От тук се започват разходите. А като прочетох как Ванко69 е оакал един дайкин от " неизхвърлените" с гениално преработване, май ще пропусна този вариант, с преработването, ако изобщо някога режа да наливам $$ в такова начинание. На където сме се запътили, хората се връщат вече от там http://www.proheatpump.eu/Downloads/...pumpD21_BG.pdf

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3269

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Поне по това което гледам, БГ фирма иска към 3 хилки само за ТП въздух - вода за 60 м2 апартамент. За 100м2 отива на 5 бона само агрегата. От тук се започват разходите. А като прочетох как Ванко69 е оакал един дайкин от " неизхвърлените" с гениално преработване, май ще пропусна този вариант, с преработването, ако изобщо някога режа да наливам $$ в такова начинание. На където сме се запътили, хората се връщат вече от там http://www.proheatpump.eu/Downloads/...pumpD21_BG.pdf
    това със фотоволтаиците вързани към захранването на термопомпата е малко научна фантастика за България, защото тук основно значение имат два критерия:
    1.цена на системата
    2.колко ще спестява от сметките в сравнение с друго отопление.

    За фотоволтаиците засега трябва да си малко "зелено" настроен и да спестяваш не толкова от сметки, колкото от "замъсряване" на природата.
    Системата е твърде скъпа и най-вероятно е да мине време докато започне да се внедрява и то предполагам, че това ще става първоначално от фирми...

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3270

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Към 2 бона без вътрешна инсталация/външно и вътрешен блок с всичко нужно/. Инсталацията е друга бира. Зависи какво и как ще се нареди. При мен на вилата имам изградена инсталация с прити 10кв. и ще ползвам нея. Идеята е когато падне Т на водата/камината не гори/ ТП да се включи. Най вече за през ноща.
    качи още информация за да можем да си направим и ние.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе