Страница 15 от 238 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    54
    #211

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Здравейте,
    трябва ми климатик за хол + трапезария 35кв.м. Вътрешна изолация + таван, ПВЦ, юг. Насочил съм се за Daikin FTXG / RXG 35E. ДА, знам, че идва доста малък за 35кв.м, НО в момента се отоплявам на газ, имам радиатори във въпросното помещение, които захранвам с Т=50-55°С на водата и отдаваната мощност е от 2,1kW до 2,9kW. С тази отдавана мощност без проблем е 23°С, при външна -13°С. Затова си мисля, че 50-ка (FTX50) ще ми дойде много. Климатика ми трябва основно за лятото, но предпочитам и да става за отопление до -10°С. Ще се радвам ако дадете съвет към какво да се насоча, може и друга марка, естествено!
    Съдейки по моята 50-тица може и съвсем спокойно да ти стигне, не знам (в 29 квадрата още не съм успял да го подкарам без да изключва с изключения на една сутрин за някой и друг час). НО! Все пак при теб квадратурата е по-голяма и при -15 не знам как би се държала 35-тицата. Като че ли и моето мнение е за една 50-тица ако искаш да си спокоен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #212

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Утре по обяд ще идват да вакумират,пък ще видим кво ще стане.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #213

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    До колегите tokata и Friend,,аз знам как се държи FTXS35G в 34 кв.м стая с външа и вътрешна изолация+таван,последен етаж и южно изложение с 8 кв.м ПВЦ дограма и сега ще ви кажа.При -18 миналата зима и зададени 22 градуса в момещението беще 23.4 градуса,вентилатор на 4.Сега точно в този момент е насторен на 21 градуса и вентилатор на 3-та степен а температурата във Варна е -3 -4 градуса.В стаята термометъра показва 22.5 градуса като термометъра се намира на другия край на стаята.В общи линии съм много доволен когато работи на режим отопление.Но ако става дума за охлаждане идва малко слабичък.Ако сега бих си взел климатик щеше да е FTXS42G и то не заради отоплението а заради охлаждането.Дано да съм бил полезен.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #214

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    здравей tokata аз съм с ftx50 на 26м2+6м2 коридорче - в блок , юг, и нямам съседи от никаде поселден етаж с френски прозорци.
    климата е основно средство за топлене - държи на -15 , тук януари имаше само 2 слънчеви дни.
    държа вратите отворени за да постоплям и спалнята но не се получава успявам да стопля само коридора. спалнята е 17м2 и там т пада до 15 16 градуса и затова пускам да постоплям духалка.
    под 20 градуса климатика бачка на он офф в стаята, така и го държа вечер като лягам, иначе на 22 вечер докато съм пред тв.
    хола ти ще го стопля че и ще остава за още някое коридорче 50-ката.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #215

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Значи 35-цата отпада напълно, 42-ка или 50-ка ще е, за да нямам бъдещи проблеми при охлаждане или отопление.
    Още веднъж благодаря на всички отзовали се!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #216

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bulatca
    Здравейте, може ли да помоля за съвет за климатик- апартамента е ново строителство във Варна,тухлен, предполагам че има изолация отвънка а отвътре на гипсокартон,PVC дограма , изцяло южен, но с/у мен има друг блок и следобеда малко пречи на слънцето, вътрешен, на 2 етаж е,за горе и долу и отстрани незнам дали има някои и дали отопляват! Прикачил сам снимка на разположението та въпроса ми е какъв климатик ще е подходящ за отопление,дали само един ще е достатъчен който ще е в трапезарията или един а в спалнята друг или някакво конверторче! Насочил сам се към марки Daikin и Mitsubishi ама с удоволствие ще приема и други марки! Бюджета е до към 2000лв! Благодаря предварително!
    За ти пари само японски втора употреба. В спалнята 10-ка/22-ка/, а в хола 12-ка/25-ца/ или 14-ка/28-ца/ За хола бих заложил на 25-ца ПДР-ка на тошиба. По груба сметка влизаш в 2000лв. + бирата

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #217

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Тези от Булклима идваха ей сега и нищо не направиха...пуснаха климатика да духа студено,отстрани развиха завита някви "кранчета",пуснаха вакуум помпата за я има 10 мин я не,завиха си кранчетата и туй беше.То се е видяло,че ще трябва да си извикам някой дето знае кво прай,да му платя 50-60 лева и тей.И ще знам за в бъдеще ако ми се наложи да купувам климатик къде да НЕ ходя!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #218

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mastahkillah
    Тези от Булклима идваха ей сега и нищо не направиха...пуснаха климатика да духа студено,отстрани развиха завита някви "кранчета",пуснаха вакуум помпата за я има 10 мин я не,завиха си кранчетата и туй беше.То се е видяло,че ще трябва да си извикам някой дето знае кво прай,да му платя 50-60 лева и тей.И ще знам за в бъдеще ако ми се наложи да купувам климатик къде да НЕ ходя!
    Е то се вика немърливост ама чак пък толкова... обади се в София и им кажи какво са направили техните "колеги". И чисто информативно ни кажи че от тук насетне ще дадеш всичко от себе си твоите познати и роднини да не си взимат климатик от Булклима.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #219

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    ааааааааааа не,докато не свършат работата като по учебник ги тормозиш или си искаш парите.те на това разчитат-да сме некомпетентни и да мълчим.в тази криза 50-60лв. са много пари.търси си правата до дупка и ако не не стане=публично порицание във форума=загуба на бъдещи клиенти.А ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА БУЛКЛИМА ВЪВ ФОРУМА(ИМА ТАКИВА) ДА ВЗЕМАТ ОТНОШЕНИЕ ПО ВЪПРОСА,ИНАЧЕ........................ДА СЕ ЗАМИСЛЯТ,ЩО КЛИЕНТА ПРЕДПОЧИТА ДРУГИ МАРКИ(ВЪПРЕКИ ЦЕНАТА)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #220

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    mastahkillah
    Тия "майстори" голям театър са ти спретнали.Това което са направили с вакуум помпата го е направил компресорът докато климатика е работил на охлажадне, при завит малък кран.Така ако е имало влага и въздух са се прибрали във външното тяло и са ти симулирали вакумиране на вътрешното тяло.
    Но, правилната процедура е източване на всичкия фреон, вакумиране и след това зареждане с НОВ фреон.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #221

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    сигурен съм че ако монтажника се заинати може да направи всичко като трябва (да изглежда) и да му прецака машината на човека - ей тъй щото сме си българчета

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    48
    #222

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    С тях повече няма да се занимавам,защото от тук нататък освен някоя мизерия друго не очаквам да ми направят.Имам 2-3 познати,които се занимават с климатици и за които съм сигурен,че ще ми свършат работа.Ще видя в някой по-топъл ден,ще извикам някой ще си му платя и да знам,че нещата са направени както трябва.С 50 лв повече или по-малко се същата работа,знам че не трябва да е така,но живеем в България и 99% от нещата тук се вършат така,пък и аз съм си супер карък,така че нищо ненормално като за мен.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #223

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Пробвах да пусна нова тема - не стана. Пробвах да прикача картинка в тази тема - пак не стана - или съм много тъп или сайта нещо се е сбъгясал. Пробвам отново:
    Така, имам си аз климатик от едва 4 месеца и принципно съм много доволен като сметки и топлене, ама си има и проблем - много дрънчи и бръмчи при сегашните минуси външното тяло. Прикачил съм картинка(която може и да не се види - хол с обърната г образна форма, а тераса с края на късата част на г-то, като точно там се намира и климатика - сори, за обяснителния текст), за да покажа разпределението на стаята, която отоплявам - 26 квадрата. Климата (вътрешното тяло) е на стената до дивана (точно до прозореца откъм терасата), а външното тяло е на външната страна на терасата в долния десен ъгъл. Терасата за момента не е остъклена нито отгоре, нито отстрани, като ще бъде остъклена поне отгоре (разбрах, че не едалаверско да я остъклявам цяклата ако поставя в нея външното тяло на климата. И така въпросите ми са:
    1. Къде е най-удачно да преместя външното тяло, така че да бръмчи, дрънчи и вибрира най-малко - ясно ми е, че трябва да се закупят тампони - препоръчайте най-добрите, цената дали ще е 2 лева или 5 лева на тампон е абсолютно без значение.не знам защо това фуджицу дрънчи толкова много, примерно сравнено с дайкина на комшиите - не е евтина мидейка или осака
    2. Как да направя така, че да не капе на хората под мен - в сегашното си положение (на външното тяло) капе върху покритите паркоместа под нас (аз съм на 4-ти етаж). Паркомястото на чийто покрив капе е мое, но все пак не искам да създавам дискомфорт на никога, както не искам и те да ми създавет на мен . Ако го поставя на терасата на стената, на която е и външното тяло (все още непокрита отникъде, но ще я покрия отгоре), няма ли да ми наводнява много терсата, като дефроства - знам, че е сложно, но ако беше просто нямаше да питам никой, а щях да си го реша сам

    Благодарско, in advance
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #224

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ама вие сте голям майтап значи. Какви вакууми, какво чудо. Не знаете ли, че климатик не се вакуумира, само се духва. Няма абсолютно никакъв проблем нито за компресор, нито за друго. Бачка си машината, топли здраво даже при минус 25 навън. Единственото лошо е ако ти свърши ракията или мезето. Това беше шега, за повдигане на тонуса.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #225

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    За ти пари само японски втора употреба. В спалнята 10-ка/22-ка/, а в хола 12-ка/25-ца/ или 14-ка/28-ца/ За хола бих заложил на 25-ца ПДР-ка на тошиба. По груба сметка влизаш в 2000лв. + бирата
    Тук си прав vankoto само за бирата-навярно си се заблудил от търговците,че те така оразмеряват(съзнателно) климатиците,а не е така.Смятат се в BTUми на студено-така,че 22ката е 7ца,а на топло при 2°C тази седмица може да ''докара'' и 15BTU...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 238 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе