Страница 55 от 238 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #811

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Истинско представление много забавни постове!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #812

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    http://www.general-russia.ru/ lia1984 хвърли тук едно око, давам го на руски, за по-разбираемо. http://www.jac.ru/general/3472.aspx ето още малко.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #813

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Еди, благодаря за линковете. Доста полезна информация има вътре.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #814

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Тъй тъй ясна е работата..............
    Ако поне малко си беше направил труда да ми прочетеш някой и друг преден пост, сигурно щеше да видиш, че ни най-малко не се и занимавам с клими, още по-малко с Булклима,Темпекс или Пингвин, аз съм фен на друг вид клими. Ако още малко си беше дал труда да погледнеш щеше да видиш, че бившият хладилен завод е собственост на фирмата собственик на Пингвин, но понеже това е различно от празните приказки, явно не ти се отдава. Със здраве и можеш да си сигурен, че това е последният пост, на който ти апострофирам, просто си ценя времето

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #815

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Илия ,ти си форумния шут, влизам да се смея на постовете ти сигурно ако си купиш нова лада или дачия ще ги хвалиш със същата пяна на уста без грам смислен аргумент ,само и само да не излезеш прецакан ЛГЦ имал по голям КОП от ЛДЦ ,смях ,смях .. я им погледни мощностите ,ЛГЦ е срам за 12ките топлоотдава по слабо от 9ката ми панасоник която чукна 6 години .. усещам ,че следващия ти климатик ще е ЛЕ или както там беше новия най нисък клас на Фуджитсу с 15 кг външно тяло и 5 кг вътрешно .. или нещо такова .. ама нов модел ,мн як ! и е Фуджитсу ,не е някво Фуджи или Генерал ... вииш ли ... якътъ раутъ както би написал ти

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    30
    #816

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Добър вечер.
    поспорили сте си гледам Моето чудене взе да отива към края си, особено след последните 2 страници, където обсъждате 12ките. Явно ще е 09ЛДЦ... Между другото, поне по тази информация, която аз съм разглеждал, 12ЛДЦ наистина има КОП 3,93, докато на 12ЛГЦ е 4,12. Поне на хартия
    Друга ми е думата - за новите ЛЕ модели: Гледах им спецификациите, поне 07 и 09 изглеждат едни и същи - и при номинални мощости, и при средни стойности на консумация, и при КОП. Та въпроса ми е дали имат други разлики, освен в дизайна, някой знае ли? Бтв, вътрешното тяло на ЛЕ тежи 7,5 при 07, 09 и 12, външните съответно са 23, 23, 29кг.
    Айде, лека вечер!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #817

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    При LE промяната е само в дизайна на вътрешното.Като гледам външните са като LGC.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    21
    #818

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Pazzobg , ако въпроса е LDC или LGC , по-добре да е LDC.
    А що се отнася до on-off , където изрази притеснение няколко поста по- напред, ще ти кажа че има един лек- малките деца!!!
    Аз ги имам две и просто няма начин вратите на стаите да са затворени.
    Желая ти късмет при избора ти!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #819

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Pazzobg
    Добър вечер.
    поспорили сте си гледам Моето чудене взе да отива към края си, особено след последните 2 страници, където обсъждате 12ките. Явно ще е 09ЛДЦ... Между другото, поне по тази информация, която аз съм разглеждал, 12ЛДЦ наистина има КОП 3,93, докато на 12ЛГЦ е 4,12. Поне на хартия
    Друга ми е думата - за новите ЛЕ модели: Гледах им спецификациите, поне 07 и 09 изглеждат едни и същи - и при номинални мощости, и при средни стойности на консумация, и при КОП. Та въпроса ми е дали имат други разлики, освен в дизайна, някой знае ли? Бтв, вътрешното тяло на ЛЕ тежи 7,5 при 07, 09 и 12, външните съответно са 23, 23, 29кг.
    Айде, лека вечер!
    Хайде ще отговоря, защото форумът е за това - за да не се набутваш. Категорично не си купувай Фуджицу 9 или 12 ЛДЦ, макар тук във форума да е много препоръчван (предполагам, че повечето го продават и сигурно печалбата от него е най-висока).
    Негативи:
    1. Прави се в Китай - което е малко долно за машина, която излиза 1800 кинта с монтажа (забележи, че говоря за Фуджицу, а не за Фуджи или Дженерал, дето уж били шит, ама Фуджицуту не било - същият шит си е). Та за Китай разбра, нали, щото аз ако знаех никога нямаше да се изръся толкова. естсетвено фирмата, от която си го купиш, ще те забаламоса с фрази - ама то не се нзае, те ги правят в Япония, ама чак като се разтвори и се разбира от къде е или Ама то нищо, че ги правят в Китай, машините са страхотни и т.н. и т.н. - не се подлъгвай
    2. Машина пука и скърца, ама това не е болка за умиране. 12-ката има висок минимум и малко си изключва за дълъг период от време, но и това не е особен проблем
    3. Ето това е вече сериозния проблем - при температури по - 10 климата става страшна - получаваш стара ЗаЗ-ка монтирана на балкона ти, а резонанса е способен да те убие - усеща се през 2 стаи в третата!!!!!! Вечер става такъв джангър и резонс, че усещам спалнята та вибрира!!!! Ама ако те кефи да ти вибрира - взимай и не се замисляй
    4. При мъгла се образува здраво количество лед, който се загнездва вътре в климата и ако си неук ползвател дал маса пари за комфорт, а особено и ако монтажната бригада не дойде бързо ( а тя няма да дойде бързо, щото освен теб продобен пробелм ще имат още поне 50-на човека), ледът тръгва нагоре по външното тяло и ако си тотален карък - чупи ти перката и ти отоваш да се оплачеш на арменския поп - ни една фирма няма да ти го поеме това като фабричен дефект и т.н., нищо, че климата е в гаранция

    Позитиви:
    1. Климата си топли доста добре - аз не съм негър и не ми трябват 26-27 гардуса, но ЛДЦ-то си поддържа 21-22 без проблем и при големите минуси (за сметка на бученето, което споменах по-горе)
    2. Не дефроства като алтава на 30-40 минути, а на 2-3-4 часа, дори и в големите студове
    3. Сметките са нисички
    4. Плазмата е страхотна. Колкото и да говорят, че еглупост, плазмата е незаменима - след готвене или ако си пушач, колкото и да проветряваш, винаги остава миризма. Плазмата я улавя и 3-4 часа вкъщи си е пак приятно и озонирано, а не смърди на пръжки с лук Помага и при алергии и т.н. Въобще плазмата е основната причина да не съм преместил тази клима на село и да съм си взел друга

    Ако търсиш клима, дето да не създава проблеми, помисли за Тошиба или Саньо - май това са климите дето най-малко проблеми дават. Аз нямам такива и не мога да ти кажа личен опит, но четенето из форума създава това впечатление. Успех с покупката.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #820

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Каквото и казваш няма перфектна машина все още не са направили такава.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #821

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За това спорняма, всяка си има някакъв куср, пък и всеки ползвател е различен.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #822

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от new one
    Хайде ще отговоря, защото форумът е за това - за да не се набутваш. Категорично не си купувай Фуджицу 9 или 12 ЛДЦ, макар тук във форума да е много препоръчван (предполагам, че повечето го продават и сигурно печалбата от него е най-висока).
    Негативи:
    1. Прави се в Китай - което е малко долно за машина, която излиза 1800 кинта с монтажа (забележи, че говоря за Фуджицу, а не за Фуджи или Дженерал, дето уж били шит, ама Фуджицуту не било - същият шит си е). Та за Китай разбра, нали, щото аз ако знаех никога нямаше да се изръся толкова. естсетвено фирмата, от която си го купиш, ще те забаламоса с фрази - ама то не се нзае, те ги правят в Япония, ама чак като се разтвори и се разбира от къде е или Ама то нищо, че ги правят в Китай, машините са страхотни и т.н. и т.н. - не се подлъгвай
    2. Машина пука и скърца, ама това не е болка за умиране. 12-ката има висок минимум и малко си изключва за дълъг период от време, но и това не е особен проблем
    3. Ето това е вече сериозния проблем - при температури по - 10 климата става страшна - получаваш стара ЗаЗ-ка монтирана на балкона ти, а резонанса е способен да те убие - усеща се през 2 стаи в третата!!!!!! Вечер става такъв джангър и резонс, че усещам спалнята та вибрира!!!! Ама ако те кефи да ти вибрира - взимай и не се замисляй
    Много точно написано за 1800лв полуваш старо LCC с висок минимум работи как он-офф само че има плазма дето никаква работа не върши и Fujitsu спряха да я правят.........


    p.s да не забравяме и скапания COP-3.8 на закупилите да им е честито винаги ще имат последният модел LDC просто защото отдавна вече не се правят....

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #823

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Я попрегледай малко сервизните на различните модели, изобщо не са едни и същи.Плазмата си върши много добра рбота, недей да спориш, освен това това съвсем не е единствената разлика.И причината за спрат модела, не е, че не става, просто се сменя цялата гама машини и то от тази година, а не отдавна.LGC също вече не се прави, ако не си разбрал. Аз поне го ползвам и знам как работи.

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #824

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Потвърждавам думите на new one и ilia1984. На един етаж над мен има Фуджитсу 12LDC. Не под -10, под -5 става трактор и почва такова дрънчене, че се чува поне на 50 метра. Не знам, кои се оплакват от решетките на Дайкина, ама по-безшумен климатик не съм виждал.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #825

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Е, моя не дрънчи.То зависи и в какво помещение е монтиран и какви температури се достигат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе