Страница 71 от 238 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1051

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако може снимай металния филтър отппред и ако се отваря отворен.Виж дали като го свалиш има метални пластинки отстрани-трябва да има контактни повърхности за провеждането на ток.
    Не мога да снимам. В момента съм на работа. Няма контактни пластини. Има електроди в пластмасов кожух. Кожухът контактува с филтъра, но електродите не. Те не се допират никъде.


    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако миризмата е като от кварцовите лампи с които ни облъчваха някога, то това е озон.
    Има голяма вероятност от това което казваш климатика да е с плазма филтър.
    И мен ме е валял дъжд през лятото и са ме облъчвали с лампи като дете. Не е миризма на озон . Много се съмнявам, че е плазмен филтър. Доколкото съм чел, става въпрос за някакви касети, а тук няма такова нещо. Просто електроди в пластмасов кожух, прихванат за корпуса на вътр. тяло. А с какво са свързани тези електроди - не знам.


    [/quote]
    Това ли е климатика: http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=622 ???
    [/quote]
    Това е, но външното ми тяло е с надписи с друг шрифт и окраска - като в каталога в сайта на Хитачи. Това външно тяло от линка е май от YH серията.


    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    В няколко други сайта го водят само йонизатор,а и липсва плазма касетата,а метален филтър- системата май е подобна като на Панасоник e-ion .
    Вероятно си прав, че е просто йонизатор, но в каталозите го водят "плазма-йон..." . Търговски трикове, може би. Като напишеш "плазма-йон" цената става друга . А може и да има нещо "плазмено" в него . И друг път съм споменавал, че за мен тези допълнителни джаджи са с основна цел максимално оскубване на купувача.



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1052

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    плазма - йон на Шарп не е този високоволтов филтър който слагат другите марки в топ моделите си

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1053

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Вчера ми монтираха климатика (Mitsubishi MSZ-GE25VA). Тръбен път около 2.5 м, двете тръби в отделна изолация, вакуум-помпата работи към 15-20 мин. Първи впечатления- добри. Чакам юни, като заработи активно и ще споделя повече. Сега съм му дръпнал щепсела.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1054

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Е, и сега можеш да го пуснеш малко за проба, поне за шума на телата да кажеш, интересно ще е.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1055

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Вчера ми монтираха климатика (Mitsubishi MSZ-GE25VA). Тръбен път около 2.5 м, двете тръби в отделна изолация, вакуум-помпата работи към 15-20 мин. Първи впечатления- добри. Чакам юни, като заработи активно и ще споделя повече. Сега съм му дръпнал щепсела.
    Честито, да го позлваш дълго и безаварийно.
    За тези пари съм убеден, че ще останеш доволен.Прилична серия са и зимата топлят добре.
    Сега лятото няма смисъл да го преценяваш, те всички охлаждат добре.
    Мицубиши Е имат донякъде една доста спорна функция економи в режим охлаждане.В режим отопление нямат???

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #1056

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    https://www.youtube.com/watch?v=Z1eymph3IVw#ws

    Климатици модел 2011 г. на Fujitsu серия LT с двойнороторен компресор според клипа на 3.07 минута.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1057

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    М,м и ние така мислехме отначало, ама сервизното казва еднороторен, пък и на номинала нещо не излизат сметките /не, че има значение, машината е уникална за Европа по мощност/.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1058

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Вътрешното е доста тихо. На quiet(19 db) и low(21) e идеално. За външното прочетох- sound power lewel outdoor- 58 db. И наистина като му зададох ударно 30 гр. и quiet вентилатор, явно доста се натовари, и малко се поразбуча. Иначе за нормални градуси и авто вентилатор почти не се чува.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    22
    #1059

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    https://www.youtube.com/watch?v=Zdslf7xAZXE#ws

    Mitsubishi Electric MSZ-EF серия, награда за дизайн 2011 г.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #1060

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Наистина функцията economy я има само за cool, за heat няма. Забелязвам и друга липса- От копче mode, се сменят: auto, cool, dry и heat. Няма го режима за вентилация fan. Но пък са направили екстра да си запаметиш настройки за темп, вентилатор и посока клапи, и за охлаждане и за отопление, които се активират с копче i-save.


    Изненада ме и следното от документацията- Не изпускайте R 410 в атмосферата, спомага за глобалния затоплящ ефект, протокол- Киото. Както и- Внимание, риск от изпускане на хладилен агент, възможно задушаване, осигурете добра вентилация. Нали беше уж безвреден ? ! ?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #1061

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Сигурно, не знаете, но съвсем скоро вече ще идват на проверки и ще започнат да питат къде са онези 3 бут. с R410, които сте закупили през последните например 3 месеца. Вие показвате бутилките и следва въпрос: А къде е хладилния агент? защото просто той е по-малко вреден.... и вече при пропуск в системата, не се фиска в атмосферата, както беше досега, а се събира в бутилки, пише се протокол и след това се зарежда и в протокола се пише колко и къде е вкарано.....

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1062

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    То ако е въпроса и азота си е най-безвреден, но пробвай да дишаш само азот...поради това се иска вентилация.Безвреден е в контекста на това, че при вдишване няма поразии.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1063

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bigmouth
    Сигурно, не знаете, но съвсем скоро вече ще идват на проверки и ще започнат да питат къде са онези 3 бут. с R410, които сте закупили през последните например 3 месеца. Вие показвате бутилките и следва въпрос: А къде е хладилния агент? защото просто той е по-малко вреден.... и вече при пропуск в системата, не се фиска в атмосферата, както беше досега, а се събира в бутилки, пише се протокол и след това се зарежда и в протокола се пише колко и къде е вкарано.....
    Ще питат тези който сме законни тоест имаме фирма сертификат, а тези дето си работят нелегално не ги лови нищо.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1064

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ще питат тези който сме законни тоест имаме фирма сертификат, а тези дето си работят нелегално не ги лови нищо.
    Около 5-6 месеца след влизане в сила на наредбата вече имаше наказани -нерегистрирани:
    http://pa1.bg/oblast-pazardjik/%D1%8...-%D0%BD%D0%B0/

    http://otchet-riewpz-2009.hit.bg/god...9%20riewpz.pdf


  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1065

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Да бе до мен има един бивш военен пенсионер дето е нелегален отвсякъде ама не го ловят а колко такива има те военните като се пенсионират и се сещат да работят пуста лакомия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе